Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz sb #116 üzenetére

    Az elérhetőséget megértem. 2hónaportvártam a rendelt AMD gépekre, nyilván való, hogy hiány van belőlük, nem is kicsi.
    De most ha megnézed ez a listát, én nem látok "second" calss gépeket. Sőt egy T14s AMD vagy egy Zephyrus akkor best in classok minden szempontból.
    Amit valósan hiányoltok, az a változatosság nagysága. Aminek a hiánya valóban a gyenge ellátottságra és igazából arra vezethető vissza, hogy még az AMD se számított ekkora keresletre, és máshova helyezték a fókuszt. (mobil alacsonyabb profit hányados mint egy Epyc) Illetve itt azért ne feledjük el, hogy a mobil Ryzen azért ilyen jó, mert a Gen10 Intel mobil, egy rakás **** lett és nem tudhatta előre senki, hogy kvázi teljesen bedől a 10nm-rel az Intel, Apple se véletlen váltott róluk.
    A megnézi az ember a 5000-es felhozatalú laptopokat, akkor elég egyértelmű, hogy ezek piacvezető termékek egytől egyig.
    Az idei évtől várhatod el, a megfelelő változatosságot és elég széles termékskálát, ami már most látszik, hogy nagyon jó lesz. A gyártók most készültek és egytől egyig az AMD-re helyezték hangsúlyt Intel helyett. (Biztos hirtelen vége lett az összeesküvés elméleteknek.)

    Mielőtt AMD rajongó lennék. Pl. 5000-es mobil sorozatba rakni Zen2 magokat több mint undorító és a felhasználók 100% megvezetése, a 3000 és 4000 elnevezések még lenyelhetőek voltak, mert legalább konzisztens volt, de itt tényleg semmi másról nincs szó, mint, hogy megkapod a régit átnevezve. És ez csak annak az eredménye, hogy nyeregben érzik magukat, és AMD nem jó fej és aranyos meg cuki, hanem pont ugyan olyan kapitalista kizsákmányoló undormány mint az Intel. Ugyan úgy túláraznak, mint Intel és semmit nem fognak tenni, hogy levigyék az árakta, amíg nem lesz bármilyen nemű verseny.

Új hozzászólás Aktív témák