Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    válasz zsintai1987 #12 üzenetére

    Sony Vegas:
    - Ha régi, akkro Intel.
    - Ha új, akkor AMD.
    - Ha sokfajta encode-decode opció kell, akkor ismét Intel.
    - Ha olyan műveletet csinálsz, ami kiaknáza az Intel iGPU-t, akkor Intel.
    (Fórumokat kell olvasni)

    Nekem 2700-am van, 16 szálon 60%-os terhelés mellett felett sem ment a hőmérséklet 45.6 C fölé, gyári ventivel :). (Sok múlik a ház hűtésén is) Jó az a gyári hűtő, de hangos.

  • Lacc

    aktív tag

    válasz Dyingsoul #16 üzenetére

    Én elsősorban képfeldolgozást hajtók végre a CPU-val. Persze vannak más heavy számítást igénylő feladatok is. De azok nem tudnak ilyen jól multi-core-ra skálázodni. Ez általában 2-8 órás folyamatos feldolgozást jelent.

    A 2700 csak 65W-s, a tiéd 95W-s. 30W-nek azért van hőtermelése rendesen. (Kézzel is érezhető ha valaki 20W vagy 40W-os vill. égőt fog meg :D)
    Én nem játszok, ezért én nem szoktam túlhozni a procit, sőt inkább az energiagazdlakádost tartom szemelőtt.

    Nekem az az RGB-s AMD hűtő van (amit a 2700x-hez adnak).

    Titok egyszerű, én alapból Bower típusú kártyát vettem, mivel a képfeldolgozás után az Nvidia kártya száll be a buliba és visszi tovább a feladatot. (Az is vacakol ott 2-8 órát). Bower ventik kifelé fújják a meleg levegőt, nem tartja házon belül (jó, persze ez is cáfolható, de sokkal több levegőt küld ki, mint a hagyomáynos). Ezen felül van még 5 BeQuiet Pure Wings házhűtő, PWM-ben 4. És egy (a hátsó) folyamatos 1/3-os sebességben. Folyamatos átfújás van a házban.

    Nekem Idle-ben 27-29 C környékén van.

Új hozzászólás Aktív témák