Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz RafaelEKH #47 üzenetére

    Nem állítok én be semmit így csak emlékszem arra hogy ez a "régen" miből indult
    A pascal egy 4. generációs lépcsőfok volt azzal a GPU architektúrával, amit már a végletekig kicsiszoltak, de anno ott is nehéz volt a kezdet.
    Itt egy hatalmas méretű GPU ról van szó brutális gyártási költségekkel. A 2060 nagyobb GPU mint az 1080 TI. Ez a széria most ennyi, de volt már ilyen múltban mikor az xx60 kártyacsalád nagyon drága volt.aztán a következő generációkban felvette versenyt már és mindenki odavolt attól milyen jókat lépked előre.
    Én csak azt mondom , hogy a Turing majd a következő szériában hozza azt amit elvárnak tőle sokan, 7 nm , kisebb méretű GPU nagyobb performance lépés.Ha ott is megmarad az általad leírt tendencia akkor valóban gond van.
    Nem tartom kizártnak, hogy jön majd egy RTX nélküli verzió is majd később, olcsóbban.(1180Ti 750 dolláros áron , ugye amit pedzegetnek már redditen is)
    Addig meg mindenki szavazhat a pénztárcájával, nem kötelező megvenni semmit.nekem tetszik az új ficsőr, szeretném vele támogatni az nvidiát és az ipart, hogy erre épjenek tovább, tehátr majd veszek egy RTX kártyát, valószínűleg 2060 lesz. De másnak Ott van az 1070 szenzációs használt árral, és a pascal architektúra szinte összes tagja, most már akár olcsó gsync( freesync) monitorokkal. Ettől az amit leírtam feljebb igaz.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Foglalt név

    addikt

    válasz RafaelEKH #47 üzenetére

    A te követelödző hozzáállásoddal meg az a baj, hogy csak magadat hergeled vele. Lehet, hogy a világnak azt az álomvilágot kéne beteljesíteni, amire emlékezni vélsz, de ez ritkán ingatja meg a valóságot. Régen mi volt? Teljesen kuka 5xxx széria, középkategória nélküli 6xxx. Két generáción keresztül nem volt értelmes opció. Most van még kapható 1070ti, amihez fogható kártyát ritkán adnak ki, illetve egy hét múlva befut a 2060 amivel felár nélkül el tudja a világ dönteni, hogy eljutottunk-e arra a felbontásra, amit már nem érdemes növelni és fordíthatjuk másra az erőforrásokat.
    Az, hogy a Moore törvény kezd elbukni sajnálatos, kéne valami új ötlet. Az emberek hülyesége pedig mindig is arányos volt a kapzsiságukkal és a nem törődömségükkel(bányázat). Ezek segítenek feltornászni az árakat.

Új hozzászólás Aktív témák