Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz Fail3D! #9 üzenetére

    fHD esetén nem is lesz meg soha. Mert fHD-ban nem is igazán tömegigény egy 75-85"-es TV, ki akar pixeleket számolgatni? :) Esetleg boltokba, reklámcélokra elmegy, ahol legalább 5 méter távolságból nézik az emberek. Ezért aztán eddig nem is voltak nagyon tömeggyártva, így drágák is voltak (ma meg már gyakorlatilag nem is nagyon kapni őket, csak UHD-sat).

    Hasonló volt a helyzet HDready-fHD váltásnál is. Emlékszem, még 7 éve is még egy vacak 50"-es fHD tévé (ahonnan már van is értelme a fHD-nak) embertelen árban volt (valahol ott, ahol most a 85"-es UHD-k), és 720p-set sem lehetett kapni akkora méretben emberi áron (igaz, nem is nagyon gyártottak már akkor olyat), ma meg már egy 55"-est is az emberhez vágnek 250 rugóért (persze én nem bírtam ezt kivárni, és megvettem két és fél éve több, mint a duplájáért ;) )

    Most is beszállnék azonnal, ha 600K alatt megvehető lenne egy 75"-es 4k TV. Szerencsére erre úgy tűnik, még várnom kell egy pár évet, így a családi béke egy ideig nincs veszélyben - legalábbis a TV miatt ;)

Új hozzászólás Aktív témák