Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Bírom ezeket az embereket akik csak úgy zsebből nyilatkozzák, hogy mit vesz nyugaton az átlagember. Egyik topicban valami 1000 eurós x86-os tabról volt szó és ott mondta valaki, hogy mit vagyunk kiakadva, az ilyet nyugaton csak fater bedobja a kosárba a sonka meg a margarin mellé mert megtetszik neki. Jah ahogy azt móricka elképzelik.
    Én évekig éltem és dolgoztam külföldön és elég sok ismerősöm van akikkel sokat beszélgettem és azt kell mondjam a nyugati középréteg nem ilyenre költi a hozzánk képesti magas jövedelmét, hanem pl szolgáltatásokra (fodrász, manikűr akár hetente, étterembe jár, moziba, nyaral évente 2-3x, márkaszervízbe hordja a kocsiját a sufniműhely helyett). Továbbá nem vesznek jellemzően sokkal drágább dolgokat, hanem ÚJAT vesznek gyakrabban. Tehát ott is az átlagember a 3-400 eurós LCD tévét, max 500 eurós laptopot veszi meg. Mondjuk az más kérdés, hogy többnyire nyugaton jobbat kapsz ezért a pénzért lévén alacsonyabb az adó, esetleg a haszonkulcs is tehát pl némileg több ram van benne vagy 1-el nagyobb proci mint keleten/itthon ugyan annyiért. A használt dolgoknak nincs értéke, mert senki sem befektetésként gondol az ilyen jellegű cuccaira (mint itthon amikor valaki az alapján vesz procit, hogy majd 2 év múlva mennyiért adja el hardveraprón.....) ha már látnak belőle pár eurót az jó, megvan a benzinpénz/sörpénz aznapra.

    Amúgy jók ezek az APU-k egész kis költséghatékony gépek építhetőek belőle. Amúgy ez jaaaj 95W TDP-n való sírást sem értem mert nekem konnektorból mérve gyakran a proci TDP-jét nem éri el videókártyástul, vinyóstul zusammen a gép, pedig "kazán" FX-em van. Egy ilyen kis Ax ha nem járatod agyon letekert gyári hűtés mellett is simán elvan szal kár nyavalyogni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák