Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MZperX75

    addikt

    válasz dezz #44 üzenetére

    "Ezt a hülyeséget felejtsd el, főleg hogy ez lenne a "kényelmes a szemnek". A 20m-es mozivásznat sem 100m-ről nézed... Ez a szorzó még az SD felbontású és még ott is homályos, régi CRT TV-kre volt igaz!"

    Nem vitatkozunk, 2 malomban őrlünk.

    A szem fizikájából kiindulva ,szem fókuszpontból,nem pedig a felbontás sd adás,meg crt volt meg nem,ehhez semmi köze.de mindegy

    1 kérdést teszek fel!

    Mekkora részét látod otthon a tv-nek szemmozgatás nélkül tisztának?
    Mennyi az ember fókuszpontja nyugalmi helyzetben? =100cm 4-5méterről nézve.
    A kérdést le is tisztáztuk... :U ;)

    [ Szerkesztve ]

  • MZperX75

    addikt

    válasz dezz #48 üzenetére

    "bár nem szokásod, de ideje lenne ezen változtatnod"

    Bár veled erről már egyszer beszélgettünk ,akkor is ezeket a linkeket adtad meg.
    Megnéztem és elfogadtam tőled,most is,
    az érzésemen ezen mit sem változtat.Most írtam is ,hogy nem vitatkozunk,
    Én elfogadom tőled a magyarázatod,
    az utolsó 2 mondatodban éreztem,hogy megértettél.

    "100cm-en 4-5m-ről nem hogy a Full-HD-nak, még a 720p-nek sincs értelme... Így a kérdésednek sem. Lásd amit a periférikus látásról írtam."

    Fórumban visszalapozol,ezt írtam én is,majdnem szó szerint. :R
    Engem például zavar ,hogy 2-3 méternél közelebbről nézzek,egy 100-130cm-es kijelzőt,vagy TV-t,tudom nézni,de 1-2 óra múlva megfájdul a fejem,kényelmesebb és kevésbé zavaró 4-5 m. távolságról.
    Monitort is 1-2 óra után kikapcsolom szemem nem bírja az lehet ,hogy én ezzel egyedül vagyok. Azért vettem projektort,mert a a falról visszaverődő fény annyira nem zavaró,és minimum 4-5m-ről nézem.Azt be kell látnom,hogy nem vagyunk egyformák.

    (ez a téma valahogy még egyszer előtérbe került) :))
    OFF

    [ Szerkesztve ]

  • MZperX75

    addikt

    válasz dezz #50 üzenetére

    Wikipédia:
    "Alkalmazkodás:
    Az előbbiek szerint a szem nyugalmi állapotban távolra nézésre beállítódott állapotban van. Közelre nézéshez a szemlencse törőerejének fokozására van szükség[11] Ezt a szem azzal éri el, hogy a sugártest izomzata összehúzódik, ezzel jobban kiemelkedik, és a lencsefüggesztő rostok ellazulnak. A szemlencse természetes rugalmasságánál fogva domborúbbá válik, törőereje fokozódik. Az alkalmazkodás (accomodatio) tehát a sugárizom (musculus ciliaris) aktív működésén és a szemlencse rugalmasságán alapul. Az életkorral az utóbbi csökken, emiatt alakul ki az időskori távollátás (presbiopia). A szem optikailag egészséges, fiatal állapotban sem tökéletes szerkezet. Nagyon kicsi a mélységélessége, azaz csak azt a kisméretű, síkszerű és szűk teret képes élesen látni, amelyre éppen fókuszál[11]. A szem sugártestizomzatának romlását, idő előtti kifáradását például okozhatja a szembe lógó haj. A szem beállítása hol a nézendő tárgyra, hol a hajra fókuszál, ami gyors kifáradását okozza.
    A szem perifériás látása is elég gyenge és életlen. Mindezeket nagyban kompenzálja azonban a központi idegrendszer működése, amely a kapott információkat feldolgozza. Az idegrendszer a fejlődő fiatal szervezetben rengeteg tapasztalatot raktároz, amely alapján megtanulja a látott információk megfelelő korrigálását és kezelését, ezzel kompenzálja a szem optikai tökéletlenségét (bizonyos kóros elváltozások határain belül)."

    Távolság valójában itt nincs meghatározva.

    Nekem a problémám csak az ,hogy minden szakmai fórum és cikk arról szól,HD vagy fullHD TV-ket(plazma vagy LCD)a kép méretétől függően milyen optimális távolságból nézve használjuk ki a felbontást előtérbe helyezve.
    De semmilyen információt nem kapunk arról,hogy ez a szemünknek mennyire jó,és a szemünk előtérbe helyezésével,melyik állapot távolság lenne kényelmes,és megfelelő,persze a hosszútávú TV bámulását figyelembe véve.
    OFF

    ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák