Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waterman_

    aktív tag

    válasz arn #7 üzenetére

    ha meg tudod oldani, hogy az felmelegedett levegő rögtön a gépházon kívülre kerüljön, akkor egész hatékonyak tudnak lenni. ha egy ilyen hűtőt valaki a gépházon belülre aplikál és onnan még a meleget további ventilátoroknak kell kijuttatnia, akkor valóban nem túl látványos a hatásfok.
    engem leginkább az zavar, hogy a pumpa relatíve berezegtetheti az egész gépházat, mert ugye hozzá van csavarozva (közvetetten) a házhoz. ha kisteljesítményű a pumpa akkor még elviselhető talán, de egy bizonyos méret után kelllemetlen rezgéssel bűntet, amivel oda is van a vízhűtés egyik előnye. én mondjuk a zajtalansága miatt csináltam vízhűtést.
    ami miatt még nem venném meg, az a pumpa cserélhetetlensége. nem azt mondom, hogy gyakorta halnak meg ezek a pumpák, de elő tud fordulni. most ha kimúlik szegény (ami szinte biztos hogy garanciaidőn kívül lesz), akkor vagy mellébuherál az ember egy másik pumpát, vagy volt egy ilyen hűtése. egyszóval az egybe vízhűtésnél az ember a könnyű beszerezhetőség oltárán feláldozza a rendszer teljes flexibilitását.

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Új hozzászólás Aktív témák