Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz dr.bubo #25 üzenetére

    Ilyen tesztet háziorvosnál kell kérni vagy hogyan működik ez? És a második oltást követően mennyi idővel célszerű elvégeztetni? Sajnos az elsőt jó eséllyel bőr alatti zsírszövetbe kaptam ergo az nem sokat érhetett.
    Szerk. Én meg örömködtem itt magamnak, hogy de jó nem is fáj a szúrás helye. :(((

    [ Szerkesztve ]

  • MegalodonS

    őstag

    válasz dr.bubo #25 üzenetére

    Eleg erdekes,amit Dr. Rusvai Miklós virológus mond!!!

    Ha nincs a szervezetben mérhető ellenanyag, attól még védettek lehetünk
    Az ellenanyag az immunglobulin, ami a testben keringésben lévő vírusok féken tartására való. A T-sejtes immunitás a megfertőzött sejtek elpusztításával véd a fertőzés ellen, tehát azoknak a sejteknek a kiiktatásával, amelyekben a vírus szaporodik éppen. Vagyis a virológiai védelmet elsősorban a T-sejtes immunitás adja.
    A bakteriális fertőzéseknél a kórokozó nem jut be a gazdasejtbe, csak a sejtek felszínén vagy a keringésben van jelen. Ezeket az ellenanyagok, az immunglobulinok elérik és meg tudják támadni. Az ellenanyagok azonban vírusfertőzésnél kevésbé hatékonyak, mint a T– sejtes immunitás, ami szintén mérhető, csak bonyolultabb módon. Dr. Tóth Sándor hangsúlyozza, hogy ha nincs a szervezetben mérhető ellenanyag, attól még védettek lehetünk, de ha van is ellenanyagunk – ami nagyon szép és magas értéket mutat -, az még nem egyértelmű bizonyíték arra, hogy a vírus ellenes védelmünk megfelelő. Éppen ezért a virológus nem ajánlja, hogy csupán az ellenanyag szint adataira alapozva döntsön valaki az oltásról.

Új hozzászólás Aktív témák