Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Sidaries #8 üzenetére

    Tudom hogy az írás célja a szórakoztatás, én is csak szórakozásból jegyeztem meg.

    Jah, és olvastam az idő rövid történetét, és jól "ismerem" szegény öreg cambridge-i prof-t.
    Nagy embernek tartom.
    De ettől függetlenül az időutazásra nincs lehetőség, amikor egy két tudós nem foglal erről szigorú álláspontot az csak azért van mert ők is emberek és romantikus-világkép él bennük.
    Mint ahogy sokuk pl hívő is egyben, ami szvsz nehezen összeegyeztethető a tudomány mai szintjével.

    Az időutazást több féle módon is be lehet bizonyítani hogy nem lehetséges. Az egyik fizikai úton.(spec relativitás elmélet + c maximális sebesség elmélete, mert a tér quantált)
    A másik logikai úton van, és az ennél egyszerűbb, bár ide most nem tudom neked leírni.

    De egyébként minden ember ha belegondol, visszamennél az időben 100 évet kinyírod a családod és megszűnsz, de akkor nem jöhettél volna vissza és nem ölhetted volna meg őket tehát megint vannak, de akkor megint visszamész és megint megölöd őket...:D
    szal érted, már csak ennek a hétköznapi értelmezése is paradoxon.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák