Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dethroner

    veterán

    Fura dolog ez a fejlesztés. Muterék egy szabolcsi faluban élnek, aminek egy részén még vezetékes telefon se elérhető, így egy vállalkozás szolgáltat wifin. Az ár hűséggel 3290Ft a 4/0,256 megabitért. És hát a minőség olyan, amilyen. Szakad, lassú, ping néha többszáz és csodálkoznak hogy a weboldalak visszautasítják a betöltést. De fejlesztés lesz. Elvileg már 1 hónapja be kellett volna fejezni a munkát, de még el sem kezdődött. Felhívom hát a kapcsolattartót, aki először roppant gyanakvó, nem akar válaszolni a kérdéseimre, ő kérdezget hogy ki vagyok, honnan tudom a számát stb. Mondom csigavér ember, nyilvános az elérhetőséged mert egy államilag finanszírozott pályázat konkakt embere vagy és csak az érdekelne hogy mikor lesz, lesz-e ott is ahol eddig semmi nem volt meg ilyesmi. Erre megnyugszik és azt mondja az e-on-nal vannak a gondok, nem nagyon akarnak együttműködni, pedig van rá szabály hogy engedni kell a kábelt felrakni az oszlopra más szolgáltatónak is. Meg majd utána néz hogy állnak a dolgok az említett faluban és hogy azokban a kérdéses utcákban is lesz-e fejlesztés, emailben tájékoztat. Íme: Az Ön által kérdezett utcák összesen 68 végponttal szerepelnek a pályázati kiírásban. Mivel a pályázóknak általában nem kell 100%-ot megépítenie, ezért nem minden egyes végpont megépítése garantált.
    A tervezők viszont már felmérték István tanyát, várhatóan megépül az összes ottani végpont (mindenhol GPON optikai hálózatot építünk), de ígéretet csak a tervezés lezárulta után tudunk tenni.
    A teljes nyírbogáti hálózat tervezése folyamatban van, ha jól értettem, akkor a most éppen a tervezés alatt álló kerékbárút kiviteli terveinek elkészültére várunk (várhatóan pár hetet).

    Szóval még a tervezés sem ért véget, holott tervek szerint május 4-re be akarták fejezni a munkát.

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Új hozzászólás Aktív témák