Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S*Tom*

    aktív tag

    Hát a Gigabyte M1022G 158k-ért szerintem nagyon gagyi mami, ennyi pénzért sokkal erősebb notebookot belehet szerezni. A dokkolót meg abszolút nem értem minek, d-sub-al monitora kötni, ja hogy még akkor + egy monitor hozzá, hogy lássunk is valamit. Szerintem akkor inkább ugyanennyiből egy erős 17" noti.

  • S*Tom*

    aktív tag

    válasz raver #45 üzenetére

    Igen tudom most ez a trendi sétálni az utcán egy ilyen szétnyitható számológéppel vagy a mekiben olvasni az üzeneteim stb.
    Én, ha utazok inkább használom munkára és szórakozásra a jelenlegi 15"/17"-es gépem, ami középszerű, de énnél fényévekkel erősebb és számomra több mindenre alkalmasabb, ha cserélném is inkább még erősebb vasra. Ha az életem múlna rajta sem használnám a notikat étteremben, parkban nyilvános helyen, de ha néha még is vinnem kell magammal valahova nem szakadok meg 3.3kg alatt, persze nem sétálok vele egész nap az utcán olyankor inkább a párom viszem magammal. A mekibe sem járok, már rég nem vagyok gyerek, finoman fogalmazva nem túl fényes a kaja. Valahol az utcán, ha még is nagyon rám törne a böngészés vagy a levelezés, filmnézés, fotózás, mp3 stb. arra ott a KU990 mobil.
    Aztán lehet én látom rosszul a booktop hasznosságát és nem én vagyok ennek a célközönsége, de a véleményem fen tartom a belerakott hardver anyag tudása ennyiért szerintem nevetséges. Értem én hogy mobilis meg energiatakarékos blabla, de nekem így teljesítménye és a tudása miatt nem érne az egész 80k sem. Vagy rakták volna bele, amit erről a modellről még elspóroltak vagy tartsák lentebb az árát, ha nem fogy úgy is az lesz, mert hamar kifutnak.

  • S*Tom*

    aktív tag

    válasz 3aTi3 #49 üzenetére

    Nekem is ilyen érzésem van, ha otthon szeretnék használni, kell még hozzá pár dolog:
    + Nagyobb monitor vagy LCD HDMI persze nincs
    + Hangfalszet
    + Kényelmes egér
    + Magyar kiosztású billentyűzet
    + Külső HDD, mert ami benne van otthoni felhasználásra nem sok( a 3db usb meg is telt)
    + az 1GB ramot ami Gigabyte M1022G van kicserélni 2GB-ra, nincs hely a bővítésre és többet nem is fogad.
    Biztos találnák még pár dolgot amit használat alatt hiányolnék.

    (#47) Polllen Ha ezt otthonra megvesszük, akkor irodába, munkahelyre marad a 10" drága alapgép, vagy beszerezünk mindet 2x mert ugye pont az a lényege hogy az Intel GMA 950 VGA miatt inkább munkára mit szórakozásra alkalmas.
    (mert amit számomra elfogadható áron 15"/17"-s gépek nyújtanak, az általában fél karú óriás...jó proci, fostalicska vga...vagyis gémelni nem fogok rajta, a többi dologhoz túl erős...
    No meg az árukból kijön egy normális asztali.)

    Pont ezért vettem én is egy nagyobb tudású drágább, de minden téren jóval erősebb gépet mivel ennek a 158K+szükséges dolgok (össz:200-250k sac.) ebből sok mindent kilehet hozni vagy összelehet rakni. Ha 1-2 dologra használunk valamit, akkor aláírom ott jó egy gyengébb cél hardver, de ha mindenes, mint nálunk pld. munkára vagy a rendszeres külföldi utazásainknál nem létezik olyan hogy túl erős. Azt a +2-3kg súlyt meg hagyjuk már kevés felnőtt ember sétál, vagy rohangál munkába egy notival a kezében vagy a hátán. Persze biztos lesz akinek pontosan ez kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák