Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aero.

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Bocaa #3 üzenetére

    í bazd ... részvétem, ilyenkor nem sokat lehet tenni végül is, hogy rohadjon meg az összes.

    mutogatta is a kését vagy bicskáját, vagy akármijét is?

  • Drenadar

    veterán

    válasz Bocaa #3 üzenetére

    Én kikerültem volna és továbbmegyek. De akkor se veszem elő egyik értéktárgyamat se. Szúrjon le ha akar. ha van bátorsága hozzá akkor nem jött össze :D. De mindenesetre ha egy helyben állsz akkor a saját esélyeidet csökkented nullára. kevesebb az esély pl hogy arra járjon egy skinhead, vagy valami rendfentartó erő, vagy valami normális állampolgár társ, vagy hogy olyan területre érj ahol nem mer már csak úgy leszúrni.

    Hát majd meglátjuk. Minden nap arra járok el. Annyira elitélem, de ezek ellen tökéletes lenne a riasztó pisztoly. Engedély nem kell hozzá, egy sorozat közvetlen közelről...

  • Nimrod

    addikt

    válasz Bocaa #3 üzenetére

    Ilyenkor ha mások is járnak arrafelé akkor keményen üvölteni meg akarsz bökni te *ci (vagy hasonló, de teli torokból bele a pofájába, káromkodás is fontos mert arra pláne felfigyelnek) és szépen el is fog iszkolni.
    Attól nem kell tartani, hogy pont ezért fog szúrni, mert ha akar, akkor bármikor meg fogja tenni (mondjuk amikor már átadtad neki a telefonod és csak úgy poénból...).

    Kravosok biztos tudnának erre tippet adni, de ha semmilyen önvédelmi jellegű sportot nem űzül, akkor nem is szabad ilyenre még csak gondolni sem!

    SymbianOS: Olyan környékeken éltem/élek, illetve olyan helyeken kell nap mint nap átmennem, hogy ez már alap lett nálam. Aki ehhez nincs hozzászokva annak tényleg sokkoló és az író is szerintem egészen egyszerűen ott leblokkolt, ami egy teljesen normális jelenség (megjegyzem, lehet én is leblokkolnék pláne ha nem egyedül van).

    [ Szerkesztve ]

  • Metalfan

    senior tag

    válasz Bocaa #97 üzenetére

    Sim kártyát ki tudtad venni, vagy az is bukott? Ha minden kötél szakad, legalább azt szedd ki belőle, annyit talán megvár a támadó.

    szerk: bocs, ha már leírtad ezelőtt, de most nem volt túlzottan nagy kedvem végigolvasni az egész topicot

    [ Szerkesztve ]

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Bocaa #165 üzenetére

    de mostmár tudom mit is kell tennem legköezelebb

    Gyorsan kell tudni futni. Szerintem ne kezdj el mindenféle szúró-vágó-fújó eszközt begyűjteni, felesleges. Nem tudhatod, kivel állsz szemben. Ha nem tudod harcképtelenné tenni villámgyorsan, akkor csak felbosszantod a támadódat. Elsősorban a lélekjelenléten múlik a dolog.

    Egyébként ahogy olvastam a történetedet, nekem is kicsit felment a vérnyomásom. Minden nap annál a metrómegállónál megyek munkába és jövök vissza este az albérletbe, lassan 6 éve.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • Kobe

    veterán

    válasz Bocaa #206 üzenetére

    nem tudom, nekem ott sántít a dolog, hogy fényes nappal metró aluljáró.....ahol kb rendszeresen még vagy 50-100 másik ember fordul meg, illetve ott vannak ilyen securitys emberkék is.....az lehet, hogy 20 méterre ott van a banda, de 30 méterre meg ott a mozgólépcső, aminek a tetején/alján 3-4 ellenőr, furcsállnám ha akkora legény lett volna barnabőrű barátunk, hogy fényes nappal késsel körbekerget téged a megállóban. Vagy hogy ha nekiállsz üvöltözni, ne lett volna 2-3 felnőtt férfi aki ne segített volna.
    De még ha neki is áll szúrkálni, egyik kezeddel reflexből megfogod a kést tartó kezet és hárítasz, max lesz egy mély vágás a kezeden, túl lehet élni, inkább mint arcon lábom combütőeren szúrjon, stb, és ha már 1 mpercre megfogtad-hárítottad, már el tudsz kezdeni kiabálni annyit, hogy segítség, rablás.....azért metróaluljáró, zárt tér, elfutni nem tud, kapásból rossz terepet választott magának, te voltál előnyben, csak nem használtad ki, berezeltél, ezt látta/megérezte és kedvet kapott.
    értem én, hogy csúnya dolog a rablás, de valahogy úgy érzem, a sértett fél oldaláról egy cseppnyi lélekjelenlét nem volt, kortól, mérettől függetlenül.

    és akkor kis szubjektív vélemény:

    Nem vagyok öreg róka, de pár évvel ezelőtt volt még, hogy ok nélkül nekem/nekünk jöttek fiatalok - mi lehettünk vagy 18 évesek, a "támadók" meg kb fél üveg sörtől kedvet kapott 14-15 évesek (nem romák), hecc kedvéért. Haverjaimat egy kb 20 fős társaság hívta táncba, ők voltak 5en, abból 2 lány, mégsem futottak el, becsületből azért betörtek pár orrot, ha már beléjük kötöttek.
    Nem mondom, hogy a régebbi kamaszok értelmesebb egyének voltak de egy 5-10 évvel ezelőtt még volt vér a pucájukban legalább, manapság a kamaszok közül meg max az mer leállni verekedni, aki gyurmázik, stb. A többség meg csak eljátssza hogy ő mekkora faszagyerek, facebookon meg iwiwen megy a pózolás meg pucsítás, de amikor élőben kéne virítani valamit, akkor elapad a hangja. Nem kell megijedni a konfliktushelyzetektől, az embernek a lehető legjobb "tudása" szerint kell odatennie magát - felszakadt száj, vérző ököl, stb nem számít, ha belekötnek és képes kiállni magáért, attól lesz férfi idővel. ha meg nem, akkor csak egy újabb elbaszott emos :D
    Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy állj le egy nálad 2x nagyobb késsel fenyegetőzővel, csak azt, hogy ha elvileg te vagy az okosabb, tanultabb, legyen legalább annyi lélekjelenléted, hogy felméred a terepet és nem sokkolsz be. Ennek később (munkában, életben) több haszna lesz....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák