Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    Újhullámos fos marad mindig is a szememben az Ubuntu. Leggusztustanabb, mikor a fanboyok nem akarják észrevenni az ordító bugokat és a falkaösztön vezérelte agyukkal ferdítik a valóságot. Lehet úgy is letenni valami mellett a voksot, hogy látjuk és nem vitatjuk el sem a hátrányt, sem az előnyt. Ha ez a faktor nem létezne, nem tudom hogy alakulnának a statisztikák. De ha nem létezne is, akkor is érzelmi döntés sokszor, ami meg együtt jár a falkaösztönnel is, a legtöbbeknél.

  • totron

    addikt

    válasz Syl #34 üzenetére

    Mint szamaritánusi lélekjellemző? Nem értem miről beszélsz, komolyan. Nem szokásom elhallgatni. Unának tulajdonképpen igaza van. Nem kell túlgondolni, használni kell. Ám azért azt lássuk be, a linuxos userek döntő többsége erősen hajlamosított a tweakelésre. Olyan ez, mint az intelligens ember, meg az ellentéte. Az előbbivel esetlegesen felmerülő problémákat, véleménykülönbségeket is simán megugrasz, utóbbival a normális hangnem az első félreérthetőségi pontig tart = aki böngészésre használja csak és egyszerűbb hálózati műveletekre, nyilvánvalóan nem fog szembesülni egy hanyag kiadás bugjaival. De én csak azt mondom, hogy ami a felszínen jó, az koránt sem biztos, hogy beljebb is az. És ezért nem vagyok hajlandó szarul érezni magam.

    Az üdítő kivétel meg olyan dolog, hogy nem csak annak kellene a jófejnek lenni, aki a jó hírt hozza, a rossz hír hozóját meg... Felhasználási módtól nagyban függ, kinél mi jön elő. Sokan a Fedorát is istenítik, közben meg bőven felkúrja az agyat (véleményem szerint lehet úgy is innovatívnak lenni, hogy közben alaposak vagyunk). Nem feltétlenül elhallgatás vagy csőlátás miatt, hanem ki erre, ki arra használja fel az adott disztrót (ez nem menti a fanboyok elvakultságát). Mindenkitől elnézést kérek, akinek az Ubuntu a szíve csücske, engem az az emberi tulajdonság zavar, amit rendre szemellenzősségnek és falaösztönnek neveznek.

  • totron

    addikt

    válasz Syl #44 üzenetére

    Ja értem. Nem, amire gondoltam, hogy terjed a hír, és a hírértéke adja a jóságát, nem pedig a tényleges attribútumai, használhatósága. Nem összekeverendő a kettő.

  • totron

    addikt

    válasz Dave™ #53 üzenetére

    Nem elitizmus. Nem használom fel preztizsre vagy hovatartozás kifejezésére a disztrókat (mi vagyok én, kiborg?), de értem miért ez volt a reakciód (feltételezem): nem a szűk közösség témája van itt, mindig infantilisnek tartottam, mikor a gépen nevelkedett gyerek görcsösen szorítja magához az infót, mert anélkül nem érne semmit az életben, így igyekszik minél speciálisabb rétegtudtás magáévá tenni vagy annak látszót és ha valaki segítséget kér, szándékosan kerülőutakra viszi, hogy saját magát felkent, digitális apostolként szerepeltethesse. No way.
    Az alapfilozófia zavar, hogy mindenáron Windowsként akarják használni és eladni a Linuxot. Értem, így tud tovább élni mainstream mivoltában és terjedő mivoltában és meg is értem. Azzal viszont nincs bajom, ha valami olyan irányú trendet vesz fel, amit történetesen nem érzek magaménak, nem erről szól. Hanem, hogy ne keverjük a szezont a fazonnal, a hype nem jósági mutató, hanem egy közösségi- vagy marketingszellem megnyilvánulása, teljesen elkülönítendő a leprogramozott, megálmodott, kivitelezett végproduktumtól magától (legnépszerűbb nem egyenlő a legjobbal). Innentől lehetne akármilyen téma, engem ez az oldala zavar. Ha ezt most sikerült átadnom, akkor értesz. Prekoncepcók nélkül sokkal sikeresebben lehet beszélgetni.
    Nyilvánvalóa nem mindenki igényel pofás, jól optimalizált, szépen kitalált háttérmegoldásokat, amik a színfalak mögé kukucskálókat előszeretettel gyönyörködtetik, van, akinek a csak menjen és desktopra legyen jól kihegyezve kell. Csak az ne legyen belőle, hogy nekem is gépház vagy hasonló, többszörösen átalakított és lebugyulított szóval kelljen nevén nevezni a beállításokat csokorba szedő szekciót (amire amúgy csak a windowsos szemlélettel van szükség, mert ugye hol marad akonfig fájlok editálásának szépsége akkor, egyáltalán nem kötelezően bonyolultabb), s ne kelljen hallgatnom, hogy attól, mert valaminek épp keletje van, az attól jó, mert keletje van. Annyi ráció van a dologban, hogy olyan megoldásokat könnyű átadni, amit haver is tud, mert otthon van benne, kitapasztalta, de ő is olvasta valahol, mert volt róla infó, így egy öngerjesztő kör alakul és felfut 1-1 felkapott disztró. Egyben ez általában annak is a mutatója, hogy ha valami 2 műveletnél bonyolultabb, az már szar. Nem adott pillanatban a user számára sok vagy bonyolult, hanem ettől szarnak nevezi. Gugliról egy az egyben kimásolt parancssor-készleteket paste-ol a konzolba. Biztos megvan annak is a maga sikerélmény-faktora, de jóval silányabbnak gondolom, mint mikor te tabolod ki a parancsot (útközben megismered, kilistázza a többit is), te klattyogod magadnak az igét, aprókat lépdelve a megoldás felé (csomó elbaszott és hanyag logikákon keresztül sok esetben) vezető úton.
    Most épp Fedora fut, mert fényévekkel jobb az egérkezelése egy ilyen téren konfigurálatlan Debiannál, a Gnome3 is jóval plasztikusabb és flottabbul műküdik, mint az Xfce, nincs erőm szarakodni. Így van megoldandó a másik rendszer alatt majd, mely jó időtöltés és tanulás lesz.
    Nem volt célom minden Ubit használót ekézni, de hajlamosak rendre előbukkanni a fentebb vázolt attitűdök. Elnézést, ha fellengzős szar voltam, én így tudom előadni. Ettől a gondolataim még selymesek és jóindulatúak.

  • totron

    addikt

    válasz Dave™ #57 üzenetére

    És miben más, Windows-osabb szerinted egy Unity-s Ubuntu, mint egy Gnome 3-at futtató Fedora? Mert a felhozott beállítások pont nem ilyen.
    Egy Ubis gyermekkel belefutsz olyanba, hogy a "parancsor elavult", Fedorással már annyira nem. Míg az Ubusta a bugot is addig magyarázza, amíg featurévé nem lesz, addig a Fedora/más, nem hype kiadást használó csak konstatálja azt, esetleg bosszankodik, de nem próbálja a tényt megmásítani, csak azért, hogy tovább imádhassa imádott választottját (már-már Mac fanboy-i mélységek). Biztos megvan ennek is a szerepe a személyiség fejlődésében, de az ilyen ordító disszonanciák a véleményekben, személyiségjegyekben nálam kiverik a biztosítékot.

    Többinek: hát srácok, nektek aztán van értelme kifejtményt írni.. Kiveri a szemét, de fújja tovább az előre jól bekészített prekoncepciót. Most mondjam, hogy ez is linuxos user-jellemvonás? Hagyjuk.

  • totron

    addikt

    válasz ubyegon2 #69 üzenetére

    Nem tetszik ez a vitakultúra, hogy kiforgatjuk, sarkítjuk a másik mondanivalóját. Ecseteltem több alkalommal, hogy nem szívem csücske a Fedora, persze elszarakodhatunk itt a végtelenségig, ilyen mellémagyarázásokkal, de ez így nekem nem pálya. Akármennyit cizellálhat az ember, ugyanaz az értelmezés marad, mint amit egy elejtett félmondatba bele lehet látni.

    Dave, jó, ha vannak kivételek, vannak is, természetesen. Nem gondoltam volna, hogy ekkora lélekcsapás az aktuális kedvenc ellenében felszólalni. Mezei sajátvéleménynek szántam. Meg is lehet védeni, csak kicsit felnőttesebben.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz ubyegon2 #69 üzenetére

    Arról próbáltam hadoválni, hogy aki beesik egy világba, éspedig annak legkönnyebben megfogható - tehát legnépszerűbb - ágát markolja meg, azok között több a kezdő vagy belemerülni nem akaró, mint azok között, akik modulárisabb-mókolósabb verzióknál kötnek ki. Csak nem meglepő akkor, ha az ubisok közt több plafonszakító hülyeség hangzik el, ezt te is beláthatod. Amivel nincs is baj, ameddig makacssággal, szemellenzősséggel nem párosul. Visszaolvastam magam, szerintem semennyiben nem istenítettem azt, amit használok és néztem le mindenki mást. EGY irány jelenségeiről írtam, ami számomra távoli. Tartom is. Ezt a preztizs/tudás-féltést is sikerült belém látni, pont azután, hogy írtam, nincs szó erről. Rendszeresen segítek linuxos kérdéskörökben. Akkor hogy is van ez? Annyival, de annyival szívderítőbb lenne akár egy sehova nem vezető flamewar is (aminek nem vagyok barátja), ha akarnánk érteni egymást és a sértődöttség nem projekciókkal lenne megtorolva. Nem is értem.

  • totron

    addikt

    válasz BoB #64 üzenetére

    Azt értsd már meg, hogy egy szubjektív véleményt írtam be. Nem kötelezően követendő dogmákat hirdettem, hanem hozzáraktam a magam irányultságát a témához. Egy fórumon. Ez történt. Nem kell hadüzenetnek venni. Mindenki elkezdte valamikor, bejárta az útjait, ezek fényében alakultak ki kedvelései. Én nem az Ubuntunál szálltam be. Paff neki.

    Dave bácsi, kifejtettem a gondolatokat, arról nem tehetek, hogy nem sikerült (szánt szándékkal, úgy vélem) befogadni. Komolyan nem tudom hova tenni ezt az infantilis felhorkanás-sorozatot. Kit érdekel mit írok? Engem nem borítana meg, ha másnak nem jönne be ami nekem igen, akárhogy is fejezné azt ki. Vedd észre, hogy azt fújod, amit már kifejtettem miért nem az, aminek látni és értelmezni akarod, nem sikerült előre lépnünk ebben, majd talán egyszer. De ettől kérlek ne én legyek már sznob. Megint ott tartunk, hogy a másikat ferdíted, mert neked fáj egy vélemény. Nőjj fel.

Új hozzászólás Aktív témák