Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz #90088192 #110 üzenetére

    "A kérdés túl fogunk ezen lepni, és nem állandókban gondolkodni(mert pl az ember amikor saját működését próbálja megérteni SZVSZ itt vérzik el), hanem ok-okozati összefüggésekben?"

    A kettő nem zárja ki egymást. Nem úgy történt, hogy valaki kitalálta, hogy legyen állandó a fénysebesség. Hanem akárhányszor mérték meg mindig ugyanannyi volt (hibahatáron belül), így elfogadták, hogy annyi.
    Nem is nagyon tudom, milyen választ lehetne adni arra, hogy miért annyi a fénysebesség, mint amennyi.

    Az ok-okozati dolognak meg nagy hátránya, hogy miért kell valaminek okának lennie? Miért rosszabb válasz az, hogy ez egyszerűen maga miatt ilyen.

    "először meg kell érteni miért annyi amennyi, és belekalkulálni ezeket a hibákat, így ha kifejezhetem magam így "Kiesnek" a hibák,"

    Vannak olyan állandók is, amiket sikerült kifejezni más állandókból, lehet, hogy idővel csak 1 marad. De a sokadik tizedesjegyben lévő hibák sose fognak kiesni. Hiába vezetjük le mondjuk, hogy minden attól függ, mekkora egy hidrogén ion. Annak a megmérése akkor is pontatlan lesz.

    Ez az ok-okozat keresést inkább úgy érzékelem, hogy ez által várják az emberek, hogy kiderüljön mi az élet értelme. Ha mindennek van oka, akkor az életnek is. Ha mindennek megtaláltuk az okát, akkor meglesz az életé is. Egyesek istent kiáltanak, mások magasabb szellemi síkot, de persze van még sokféle életszemlélet. Hozzám talán a legközelebb az áll, hogy nincs értelme, csak van. De mivel az élet élése jó érzéssel tölt el, ezért élvezem ameddig csak tudom és nem foglalkozom különösebben azzal, hogy ez totál értelmetlen.

Új hozzászólás Aktív témák