Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz lenox #64 üzenetére

    Erre még reagálok egyet. Szerintem ne vedd kp-nek ezt a 3 milliárdot (ahogy fentebb is írtam, szvsz itt az NV úgy számol, hogy a Maxwell és a Pascal is benne van, tehát amióta a DL fejlesztések mennek azóta ennyit költöttek el... vö: 2013/14-ben még csak volta volt, pascal nem is volt a terveken - tavaly szerintem 2B mondott a pascalra, jövőre meg azt mondja majd hogy 4B :D)... másrészt tavaly:

    IBM (ibm, -0.40%) chief executive Ginni Rometty said the company sees a huge opportunity—$2 trillion worth—in this market over the next decade.

    Szóval ezért, tavalyi GTC-n többek között ezt is idézte Jensen, meg hogy 500B market 10 évre vetítve.
    Ez ugye 50B per év lenne... ehhez képes a 3B "semmi", főleg hogy a 3B sem egy év, hanem több évre elosztott költség valójában... mondjuk 3 éve fejlesztik, akkor 1B per év átlagban.

    Rengeteg szolgáltatás épül ezen, vagy váltható ki erre. Üzleti intelligenciák, egy sima google keresés... ami mind bevételt termel minden cégnek, ezért hajladóak nem kicsit ebből elkölteni az NV részére, aki cserébe egyre jobb és hatékonyabb megoldást kínál nekik, amiből mégjobb szolgáltatásokat tudnak csinálni, mégtöbb bevételt remélve... és a kör bezárul.

    Szvsz ha igaz is a 3 milliárd dollár, aprópénz ahhoz képest hogy a világon mennyit tudnak ezekből eladni évről évre majd (mondjuk csak abban a kb 3 évben amíg a Volta futni fog).

    Ráadásul ez a 3 milliárd bekerül a Geforce vonalba is, vagyis te is én énis megveszem/kifizetem... csak nem DL-re használom.
    Ugye épp nemrég volt az NV pénzügyi jelentése... szerintem nem kérdés hogy megéri nekik.

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Új hozzászólás Aktív témák