Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Palinko

    tag

    Azért abba érdekes belegondolni, hogy már évek óta megetettek és el is hittük hogy áh nagyon közel vagyunk a technológia fizikai határaihoz már és ez a 20-30%-os növekedés is nagy eredmény és ránéztünk a 2000-res szériára tulajdonképpen csak 1 kártya volt jobb mint a már 1,5 éve piacon lévő 1080Ti de azt mondtuk hogy oké hát ennyit tudtak kipréselni. Erre most kidobják ezt. Tehát a 2000-res szérián kb nem is fejlesztettek annyi mindent bemutatták az RT magokat, abból is alig tettek rá, hogy a 2080 alatt minden szenvedett az RT-vel. Egyébként lehet ez most a trükközés hogy kaptak egy tisztességes RT modult a kártyák és azért gyorsultak ennyit mert eddig kb le sem adhatták az igazi teljesítményüket mert az RT feldolgozóegység még számolt és ez okozta a lassulást, viszont ha raw performanceben is ilyen erősek akkor tényleg felveti a kérdést hogy mi a fenét csináltak eddig?

    Az is fura hogy mennyire összehangolva vannak az AMD-vel a lépések, már egy kartellezési vizsgálatot simán megérne, elvileg az AMD most dobja ki majd a 2080Ti verő kártyát de hát az nvidiánál is itt az új sorozat valahol a 3070-3080 közé bejön az AMD az ár is össze lesz hangolva kb és mindenki happy, milyen érdekes hogy pont akkor találtak +80%-ot a kártyákban mint mikor az nvidia... Ki gondolta volna, mert még ha valami technológiai váltás lett volna grafén alapú chipek vagy tudom is én senki nem csodálkozna, de így hogy eddig is az volt a duma hogy a határon jár a szilikon így nagyon fura azért...

    Abba sem nagyon gondolnak bele hogy mi lesz a piaccal, mert ekkora ugrás esetén 3 év múlva simán dobálhatjuk ki a mostani kártyáinkat, mert most is 1060 as kezd lenni a minimum követelmény kb, az oké de nem volt ekkora ugrás, ha 3-4 év múlva belövik a 3060-at minimumnak azt a 2070 pl már nem fogja tudni megugrani...

    A kereskedőkön is lehet röhögni meg kárörvendeni, de a végén úgyis rajtunk csattan, vagy felhagynak a forgalmazással mert baromira kockázatosnak ítélik meg, vagy nem fognak ezentúl berendelni készletet és majd közelharcot vívunk egymással hogy jusson a készletből, vagy túlárazzák stb stb mindegy a végén rajtunk csattan az ostor a kiszámíthatóság fontos az üzletben.

    Az is feltűnt hogy már 3 gen óta nem nagyon mozgott a VRAM sehova, 1080 meg Ti 8 és 11GB a 2080 meg ti szintén 8 és 11 itt van most a 3080 ami lehet már a Ti verziónak felel meg mert most kicsit átdolgozzák a nevezést szerintem vagy majd ha jövőre jön a super az lesz a ti verzió a régi rendszer szerint nem tudom de a lényeg hogy 10GB, ami a 1080Ti-hez képest is visszalépés.... Szóval mi lesz x év múlva? Meg fog ugrani a játékok VRAM igénye, nagy polygonszámú hatalmas terek, nagy textúrák, nem fognak beférni ebbe a keretbe, szóval ha még erős is a kártya lehet kukázni a 3090 kivételével mindent mert kelleni fog a játéknak a nagy VRAM.

    Nem igazán hittem eddig az összeesküvésben és úgy éreztem viszonylag korrektek a hardware fejlesztők, talán kicsit a játék gyártók jobban emelik a követelményeket mint a grafika indokolná de ennyi, most viszont ez változott, mert több minden is gyanús a mostani helyzettel kapcsolatban.

Új hozzászólás Aktív témák