Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz hallador #43 üzenetére

    Évekig volt NX6125öm (Turionnal, 1400×900as kijelzővel, 14es méretben). AZ a probook a szememben. Bár gyanús lehet abból hogy a sajátom most Thinkpad ;). Ha ez a mostani tetszik neked, örülök neki, nem verekszünk össze érte. Félúton van a belépők és a régi biznis notik között. 10 percig nyomkodtam egyet ismerősnél -15,6os inteles-, de finoman szólva sem nyűgözött le :(
    Unszimpiméret (elné', de szerintem a belépőké a 15,6 meg a munkagépeké). Ebből karcsú 14es vagy 13asnak illene lennie, jó felbontással/kijelzővel. A burkolata köszönő viszonyban sincs a régivel, a hangja sem, kijelzője sem, hűtése sem. Azt a műanyag házat a mostani E6520asaink érik be, fémből - ráz is időnként mint a p..a.

    OK, a 6475 alakul, a képen lévő 4540nél normálisabb ergonómiára, méretre, kinézetre is. Viszont az APU kínálat?
    AMD Quad-Core A10-4600M APU with Radeon HD 7660G Graphics (2.3 GHz, 4 MB cache)
    AMD Quad-Core A8-4500M APU with Radeon HD 7640G Graphics (1.9 GHz, 4 MB cache)
    AMD Dual-Core A6-4400M APU with Radeon HD 7520G Graphics (2.7 GHz, 1 MB cache)
    AMD Dual-Core A4-4300M APU with Radeon HD 7420G Graphics (2.5 GHz, 1 MB cache)
    De szépen körbelőttünk mindent amit szívesen megvenné(n)k :U Nemtom, lehet én vagyok túl finnyás.
    A4-4355M, A8-4555M, A6-4455M, A10-4655M. A normál fogyasztású (hűtési igényű) modelleket meg árulják a 100-150ezres 15,6os teszkós gépekbe, egy biznisz gépbe nem ezek valók. Tömörítés, raw feldolgozás és játék alatt is alig lehetett hallani az nx-et, és nem is melegedett a burkolat sem - pedig kompakt méretűnek számított.
    Egyébként ahogy az itthoni 6475 árakat nézem, fogalmazzunk úgy nem túl jutányos (volt egy átmeneti idő amikor voltak olcsón normális probookok is).

    Dellekre 3 évet adnak... Akkor faszák? Nem, kifizeted a 3 évet, a legtöbb cég ezért vesz dellt - sajna a miénk is :U (3 lattitude, 2 vostro, a többi inspiron :O )

    daa-raa: Igaz, én elsősorban noti oldalról közelítettem -mivel a beágyazott cuccokba hibaszázaléknyi amd-s cuccot raknak jellemzően- és tudom hogy körítéssel többet eszik a Trinity - de bőven erősebb is annyival, azt se hagyjuk ki. Itt van a kis X120e-m, frankó a brazos, csak a böngészők meg az idekezelés kissé kifekteti. Gondolom az utódnál nem lesz ez érezhető, de sajna az ssd-ket nem tudja rendesen kihajtani - és nem csúcssebességről beszélek, hanem 2éves meghajtókról, most Vertex Turbo van mellette, mert az Agility3 szinte ugyanazt tudta mellette.
    13-14es méretben tarolhatna a Trinity, de még a normál fogyasztású modellekből sincs az a nagy felhozatal itthon, normális notiban, ne adj isten LV/ULV változatban pedig századára csökken a kínálat (szinte csak a samu 5ös széria marad benn ha az árat is figyelembe vesszük). :(

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • stratova

    veterán

    válasz hallador #51 üzenetére

    Emelem kalapom a Probook 646xb előtt, csak az összehasonlításként említett Vostro a Probook s ellenfele, a te gépedé a Latitude E5420.

    Earl007: Sajnos az tényleg igaz, hogy sok versenyképes AMD-s konfiguráció nem kapható nálunk. Jó lenne ha Kabini/Richland/Kaveri-vel ez változna.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz hallador #58 üzenetére

    Nemcsak vállalat létezik, Mercit, Rolls-Roycet se csak cégek vesznek. Elég benézni a TP topikba, szinte mindenki magának veszi a TP-t, pedig az ára magánszemélynek is annyi mint egy cégnek. Ennyi pénzért meg asszem akár Trinityt is rakhatnának bele.

  • lenox

    veterán

    válasz hallador #58 üzenetére

    Tudsz errol tesztet? Mert eddig meg csak olyan tesztet lattam, ahol a 17 wattos ivy verte a 18 wattos Brazost, illetve a ph teszt szerint az ivy es a hasonlo fogyasztasu trinity az kb. egyforma teljesitmenyt nyujt, szoval ha elozo Brazos plusz 20% a teljesitmeny az ez alapjan semmit nem alaz szenne. De mint mar mashol is irtam igazi kimerito teszt nem volt a ph-n sem, meg en mashol se talaltam, szoval lehet, hogy egesz mas a valosag, de szivesen megneznem. Tudsz linket?

  • MC Pite

    veterán

    válasz hallador #62 üzenetére

    Ohh, ha kompatibilitásról van szó akkor nálam a

    linux szóval egy bekezdésbe sem kerülhetnek. Nem vagyok pro linuxos, de sok-sok év és hw meleltt mocskosul belefáradtam a támogatottság hiányába. Puppy kivételével mindennel sok szopás volt, és 75%fölé soha semmivel nem jutottam, öreg xarokkal sem.
    De ha az intles wifik több windows verzión is baszakodnak, az azért szerintem jóval nagyobb gáz.

    Olcsó TP/Edge pont nekünk való, akiknek tele a töke a gagyival. Amúgy is mi vagyunk akik ilyenekre gerjednek, nem hiszem hogy sokan pártolnának el emiatt a kékektől - úgyis a sznob/kevésbé hozzáértők veszik elsősorban. Meg a gpu része is főleg otthon számít (még). Cégnél meg mindig azt hiszik quadro kell mindenhez. Gyakorlatilag meg most 2 tervező gépben az i5 hajtja a proee-t, és észre se vették, én árultam el fél év után ;]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • lenox

    veterán

    válasz hallador #65 üzenetére

    Az igp-re irtam, a neten amit talaltam eredmenyt az alapjan az ivy igp gyorsabb, mint a brazos igp, a ph-s teszt szerint a 1x wattos trinityvel kb. egy szinten van.

  • lenox

    veterán

    válasz hallador #71 üzenetére

    A HD4000 -et esetleg azert nem mert ott mar van CPU ero is.

    Szerintem sokkal inkabb azert nem, mert a celeron, pentium (HD GFX) es HD 2500 igp 6 EU-val megy, mig a HD 4000 16-tal. Meg amugy a brazos egy csatornan eri el a memoriat, mig ezek az intelek ketton, van olyan feladat, ahol ez is szamit.

    Amugy nem ertem, itt amit linkeltel van kozte 6320 es SB HD GFX, szoval meg csak nem is ivy, de itt sem az latszik, hogy verne, hanem inkabb minimalisan lassabb, bar az igaz, hogy mindent nem neztem vegig, csak talalomra megnyitottam oket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák