Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz moleculez #147 üzenetére

    Leírom inkább privátban, mert itt nagyon off és nem is rövid annyira :R

    tovgab: Persze, lehet ilyet is, csak ez nem is igazán kényelmes, és nem is igazán felső kategória, mint ahogy a kolléga hangoztatta. A HD600 az egyik legolcsóbb fejese a Sennheisernek, ami szépen szól (megfelelő forrásról), de mivel nyitott, így eleve nem igazán mobilitásra tervezték. Az a Momentum sorozat lenne, ami meg hangban vacak. A DAP vagy hordozható DAC meg hangban sokat tud hozni, de kényelemben sokat veszít az ember. Próbálkoztam én is sokat vele, de a vége mindig az lett, hogy inkább nem használtam, mert mire összedugdostam mindent meg bekapcsolgattam, már kb oda is értem volna :N Út közbenre most van egy BT modul (DAC) és rövid kábellel rajta egy IEM, ami kis helyet foglal, egyszerű használni, headsetként is működik, de messze nem megy 20+ órát és nincs ANC sem, illetve hosszabb távra nekem nem jó, mert nem bírok ~1 óránál tovább IEM-et a fülemben. Valamit valamiért.
    De visszatérve (a közben reagáló) eredeti kommentelőre, ő egyszerűen máshogy értelmezte a high-end, hifi, audiofil jelzőket.

    Juhaszatti: Ahogy vicze1 írja. Illetve a Sennheiser is kb alibizik a füleseivel, nem igazán fektettek soha energiát abba, hogy tényleges fejlesztést csináljanak, mert így is tonnaszámra adják el. Ezek a nevek nem igazán nagy nevek manapság sajnos, főleg nem hordozható audióban.
    Itt amúgy igaz az, hogy az olcsó kategóriában egy kínai termék jobbat fog nyújtani, mint egy márkás, mert ez utóbbiaknak ingerküszöb alatt van (derogál) érdemeben foglalkozni az olcsó cuccokkal, míg felső kategóriában (pár kivételt leszámítva) a kínaiak nem tudnak versenyezni, mert nem tartanak olyan szinten (kivételek a teljesség igénye nélkül: Hifiman, Auralic, Topping, iBasso, stb).

Új hozzászólás Aktív témák