Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    Hagy tegyek pár megjegyzést mind a teszthez, mind azokhoz akik értetlenül állnak az eredményekhez:

    1. a teszt eredményei kicsit "izék", de érthető az is, ha nincs hardver, akkor nehéz újratesztelni.. Jó lenne, ha ti is rendelkeznétek olyan "polckészlettel" mint sok külföldi youtuber, de érthető, ez "kelet-európa", ide nem jár a gyártóktól "tartsd meg ajándék" hardver ... az van amiből "főzni" tud az ember... ipon tesztek azért jobbak mert saját boltjuk van, a kezük alatt átmenő procikat le-le tudják tesztelni mielőtt "beépül" a megrendelt gépbe ...

    2. akik előre tudják az eredményeket (mert már tudják mit teljesít a hardver) akkor miért is akarják még jobban "megerősíteni" azt a nézetet.. ez egy anomália ami itt van, de otthoni környezetben rengeteg gépnek szintén létezik ilyen "anomáliás" effektje (talán többnek is mint eltudja képzelni az ember).. persze ez egy nem normális eredmény, de még is eredmény.. és ha egyszerűen nem megszüntethető, reprodukálható, akkor ott komoly gond van az ökoszisztémában (a saját tapasztalataim is az intel "hibapatcheiről" vegyesek, igen is meg tudja fogni a gépet egyes esetekben... lehet az F1 játékban pont ilyen eset van).. ki tudja mikor jelentkezik újra ilyen eset, ha egy nem AAA+ cím esetén jön ez elő, lehet sose javítják/kutatják a hiba okát.. Ez esetben új intel generációig a ryzenek kiegyensúlyozottabb vételek lehetnek (ez szemétség, de ez van, ezt intel kavarta össze magának/nekünk)...

    3. Windows 7 (el kéne felejteni), nem patchelt, vagy inaktivált patchel ellátott rendszeren tesztek (el kéne felejteni) ... az aktuális hardvert, az aktuális szoftverrel kellene tesztelni, ez jól van a tesztben ... ha az aktuális eredmények "sz*rok" akkor azt azt jelenti gond van, de ez esetben sokan mások is ebbe belefuthatnak (főleg a nem PRO userek) és esetek többségében nem a PRO user veszi a gépet, persze a játék tesztek száma "kevés" és csak a "modern" motoros rendszerekkel tesztelnek, de érthető, általában DX11 és "e-sport" játékok esetében úgy is elegendő valamennyi CPU teljesítménye.. a jövőbeni motorok meg máshogy működnek/skálázódnak, első sorban erre feküdtek rá, a korlátozott időt mérlegelve mint "teszt irány". Jó lett volna még pár hardver a tesztbe, de ha nincs, akkor nem lehet berakni (meg kell érteni, újfent, ez "kelet-európa" ide nem jár ingyen hardver gyártóktól (mag megvehetik boltban sorban állva, vagy lehet saját bolt mint iPonnak).

    lényegében:
    ez is egy teszt, önmagában lehet nem jó, de jelent valamit, a többi hasonló tesztekkel összenézve teljesebb lehet a kép (sose érdemes 1 forrásból dönteni ezen területen).
    Egy dolog biztos, a középkategória királya CPU-k esetén jelenleg az R5-3600 as ...az R5-3600X meg nem tud mint kezdeni a 95W-os TDP kerettel, alig pár wattal nagyobb a fogyasztása a R5-3600 nál... Így persze, hogy nem lesz gyorsabb sokkal, egyszerűen nem tudja kihasználni (vagy tényleg hibásak a BIOS-ok ahogy sokan mondják, és azért nem pörög ki se a 3600X se a 3800X jobban a 3600 és 3700X ekhez képest).

    és még valami:
    az emberek mindig a saját igazságképüknek megfelelő "képet"/"eredményt" keresik, ami más, az "fáj" ... esetenként ignorálják vagy tagadják... ez egy általános "szabály" az élet minden területére

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Viszpi #237 üzenetére

    "új" generációra gondoltam... a régi hardverek mindig is jobb ár/érték aránnyal bírtak... de be lehet venni a használt piacot is, akkor az jön ki, hogy nem éri meg új terméket venni (soha)..
    De ha az aktuális legújabb generációt nézzük "játékra" a 3600nál jelenleg nincs jobb.. de ha már az "elmúlt 3 év CPU-t" nézzük, erősen az 1600 vagy 2600 felé billenhetne a mérleg (eléggé egy szinten van a kettő ár/teljesítményben), az 1600asok pl. baromi olcsók már (bár 570 lapok nem kezelik), talán a 2600 összességében a "két régi" közül a jobbik vétel.

    Munkára meg nagyon jó lehet egyeseknek a 3900X ... sajnos alig kapható, ha "beesik egy készlet" egyből el is viszik.. ez sajnos az árakra is hatással van:

    kíváncsi leszek a 3950X és később TR3 megjelenése mit változat majd ezen. (a 3900Xet én is kinéztem magamnak, majd valamikor "késő őszre")... de 3600 is lesz majd még olcsóbb, de jelenleg abból is akadoznak a készletek az igények miatt..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Dr. Akula #263 üzenetére

    igazából nem is jó sok mindenre egy ilyen "low details" mérés, mert a különböző terheléseken máshol lehet a limit a cpu-n belül..
    Könnyen lehet pl. hogy ha 100% közeli a cpu terhelés akkor más lesz a 2 cpu közti "maximális kimenet" amit ki tud préselni magából mint framerate ... lehet a 2 cpu közel beéri egymást, vagy akár a "low details" mellett lassabb cpu akár gyorsabb is lehet 100% közeli terhelésnél mint a másik (attól függően, hogy mi is van terhelve a cpu-n belül)..

    egyáltalán nem megbízható érték ez a low details eredmény, adott játékban, pillanatnyi állapotot mutat, de más részletességi beállítás mellett is megváltozhatnak ezen arányok..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz ForRedGlory #326 üzenetére

    F1-nél nem a beépített tesztet futtatták, hanem "tesztkört" mentek a német pályán.. nekem ez jött le a tesztből mint "infó".

    TR-nél nem látok hibahatáron kívüli eltérést, az elsőnél meg fogalmam sincs "hogy kéne olvasni".. erősen gyanús nekem, hogy nem a belső teszt grafikonjából olvasták ki az értékeket (minimumot biztos nem lehet leolvasni róla).. egy külső mérőprogram szintén leszed pár százalékot az eredményből...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz CPT.Pirk #352 üzenetére

    3600 és 3600X között nincs akkora különbség mint 2600 és 2600X között...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Robitrix #355 üzenetére

    Az 3600 és 3600X esetében jó ha van 3-5W fogyasztás különbség, a 3600X egyszerűen "nem tudja kifutni" a 95W limitet..
    az eddigi tesztek alapján legalábbis ez látszik..

    egy kis érdekesség, nem tudom volt-e már róla szó:
    AMD Wraith Spire vs. Wraith Spire, Copper Vapor Chamber Gone!
    ..a 3600X-hez adott hűtő kicsit "olcsósított" a korábbi 2600X-hez adott Wraith Spire-hoz képest.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Chaser #368 üzenetére

    ez kicsit olyan mint az a végtelen ciklus amiben vagyok:
    0. FXem van, "8 magos", de 4.1 az én példányom "vége"..
    1. szerezzek be jobbat ami mondjuk bírja a 4.6-4.8Ghz tartományt? bár ez lutri sikerül-e kifogni (az alaplapom valószínű bírná), de, azért az akkora ugrás nem lenne relatív teljesítményben és ezen kívül..
    2. nem éri meg az FX-be pénzt rakni, menjek inkább újabb platformra, de...
    3. a mostani teljesítménye is elegendő arra amire használom "még" nem érzem igényét a sok-sok forint elégetésének egy új gépbe (bár akarok valami változást mert már "unalmas", hogy nincs vele semmi), de ...
    4. kevés pénzből változás lehetne egy jobb FX cpu (csak a "poén kedvéért kimaxolni a dolgot"), de FX nem éri meg, legyen akkor mondjuk egy "öreg xeon valami" (egyszálasban kb. hasonló az alacsony órajel miatt, de van neki sok-sok többlet szállja a 8-10 magos "szörnyeinek")? de ez is sok pénz elégetésével járna, még ha az FX maradékát el is adom, akkor is van egy "megbízhatatlan kínai" alaplapom az esetben (az FX lapom meg pont igen jól felszerelt példány, kár lenne veszni hagyni)...

    ..és innen elölről a 0. helyzetből ... ebben szenvedek vagy 3-4 hónapja .. de nem jutok dűlőre ... :U

    Úgyhogy most az van, hogy "megvárom" amíg kevésnek érzem... (bezzeg másoknak már pár ryzen/intel stb. konfigot összeraktam, csak az enyém egy "lelet" :D )

    a magam részéről úgy vagyok vele, hogy a 30-50% teljesítményben való előrelépés hiánya esetén nem feltétlen éri meg sokat rákölteni valamire ... persze, modern ryzen vagy intel rendszerrel ez bőven meglenne ... de mégsem érzem még szükségét, mert amivel játszok (úgy 2-3 hetente) az bőven elszalad a gépen, ha kell bírja normálisan a programozási feladataimat (jobban mint a munkahelyi gépem, az most majd cserélve is lesz)..
    még kivárok ... minimum amíg nem cserélem a munkahelyi gépemet és akkor "összemérem" megérné-e az otthonit is cserélni (az ősz végét várom még ki a cserével, akkor költözik az "iroda" így nem gond a pár nap esetleges kiesés)..

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz CPT.Pirk #374 üzenetére

    tudom... rengeteget számolgattam már mi-hogy-mennyi lenne..
    általában amiben kevés a gépem az sokszor a ram, a 16GB-el-el fogy egy-egy komolyabb munka művelet közben, de másban elég.. még a "néha játszom" dolgokra is (ami inkább zavar vele, hogy "hangos" a benne levő 4db merevlemez miatt, csak ha már azt "megoldanám", akkor máshoz is hozzányúlni, "stb." ... inkább akkor most még se, majd később megteszem, vagy ha ténylegesen kevésnek érezném arra amit csinálok).

    de fejlesztéskor emiatt nekem minimum a 32GB-ram kellene... (2011 vége óta 16GB-on "ragadtam" :D )..
    illetve, talán a monitor az amit előbb lecserélnék, jelenleg 2 monitoros a felállás, de csábító valami ultrawide, hogy a 2 helyett 1 széles nagy legyen (lehet abba "ölném" előbb a pénzt, csak nekem színhűség az inkább fontos, a képfrissítés annyira nem, de a színhűbb monitorok meg drágák)...
    így ha egy részhez hozzányúlok, akkor már máshoz is nyúlnék, így nehezen állna meg félmilla alatt a "projekt".. ha "eddig vártam" kicsire meg már akkor nem adok :DDD .
    ...de még függ az új iroda helyétől is, még nem végleges "hova" és több helyről megy a vita, ha "jó a hely" akkor az otthoni munka kvázi megszűnne (max "vész esetén"), így egy-két paraméterből akkor lejjebb lehetne adni (pl. elegendő "normális" IPS/VPA monitor, mindenféle sRGB vagy adobeRGB hitelesítés nélkül)... mondjuk NT-t akkor se vennék.. ramból is lehet beérném akkor továbbra is 16GBal...

    sok tényezés ez, hogy "mennyitől éri meg"... egyenlőre vannak fontosabbak, hogy mire költsek (jelenleg egy veteránkorú autóba "lapátolom" a pénzem.. ez se "jobb hobbi" ;] )

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz datatomm #380 üzenetére

    "megnyugtatásul":
    amit manapság 7-10-14-28nm-nek nevezünk, valódi méretben közük sincs ehhez.. van egy-ként szigetelő kapu ami elvileg "ilyen szélességet közelít" benne, de az elemek java a tsmc 7nm-ében pl. inkább 60-130nm körül van (ebben senki se kivétel, mindenki "így számol")..

    ezek a számok már régen csak marketing értékek ... úgy a 90es évek közepe óta.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák