Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz freeapro #42 üzenetére

    Csúcskategóriás alkatrészekből tényleg lehetetlen teljesen halk gépet osszerakni, de némi kompromisszummal egész jó eredményeket lehet elérni.

    Nekem a mostani konfigom az eddigi leghalkabb ami valaha volt és egyben a legerősebb, legenergia-éhesebb is, nagyjából minden játék megy tökéletesen FullHD-ben, és konstans alacsony a zajszint terhelés közben is (+ minden alkatrész hűvös). Persze ehez szukség van 4 db 12-14cm-es alacsony fordulatú házventire amik biztositják a megfelelő légmozgást a házban.
    Nem mondom, hogy teljesen hangtalan (egy enyhe szélzaj hallatszik), HTPC-nek valószinűleg nem lenne alkalmas, de mint játék-/munkagép nagyon csendes. Hozzá teszem kis buherálással sokkal többet is ki lehetne hozni belőle, alacsony terhelés mellett gyakorlatilag zajtalan lehetne, ha néhány ventinek alacsonyabb lenne a minimum fordulatszáma, a hűtés úgy is bőven elég lenne.

  • nkmedve

    őstag

    válasz _Volkovy_ #50 üzenetére

    Azért nincs mindenkinek szüksége 4.1 GHz-re húzott LGA1366-os i7-re, gondolom nem egy hűvös jószág. :) Oda már durván szellőztetett ház kell hogy csendes maradjon (nem beszélve arról, hogy a procihűtőnél se árt ha minőségi). Az 5870 is hangos féle?

    Amúgy nálam pl. semmit nem csökkennek a hőmérsékletek ha leveszem a ház oldalát. Ugye megszűnik az az enyhe huzat amit a házventik csinálnak...

  • nkmedve

    őstag

    válasz _Volkovy_ #94 üzenetére

    Akkor lehet lemaradtál a jó öreg passziv 486 SX és Trident/S3 videokártya kombóról és hasonlókról. Nekem volt olyan, hát nem volt egy csendes gép még azzal együtt sem, hogy csak a tápban és a vinyóban voltak mozgó alkatrészek (azok orditottak rendesen). Annak a gépnek konkrétan nem lehetett levenni az oldalát, csak felnyitni mint egy motorháztetőt :DD

  • nkmedve

    őstag

    válasz KKaresz45 #103 üzenetére

    "Nem is étem teljesen, hogy miért csinálták ilyenre, hiszen így a táp fölötti melegebb levegőt szívja a VGA hűtés..."

    Inkább forditva, a táp szivja el a VGA-ról a meleg levegőt. Ez egy csendes oldalventivel kombinálva egész hűvös VGA-t eredményez. Másképp nem lenne ami kifújja a VGA alatti meleg levegőt (hacsak nem teszi ezt a VGA hűtése ami elég ritka)
    Persze biztos nem jó a tápnak sem ha túl forró a beérkező levegő, de nálam a GPU általában 60 fok alatt van terhelés alatt úgyhogy kétlem hogy annyira ártana a tápnak (eddig legalábbis nem panaszkodott, a táp ventije mindig alapfordulaton megy és alig langyos a levegő amit kifúj)

    #104 Nagyon függ a háztól és a ventik elhelyezésétől. Amint irtam nálam nem segit ha leveszem a ház oldalát, sőt olyankor sokkal jobban kihallatszik az 5 belső venit (2x VGA, 2xCPU, 1xTáp). Tehát levett oldallappal az 5 venti hangosabbnak hallatszik, mint zárva a 9 venti (ami valahol érthető, mert a házventik gyakorlatilag hangtalanok, a zaj 90%-át az 5 fennebb emlitett venti + a vinyó kelti)

    Szerk: A fenti tápos dolgok arra az esetre vonatkoznak amikor a táp ventije felülről szivja a levegőt nem alulról (általában mindkét féle képpen be lehet szerelni). Én direkt úgy raktam hogy szivja el a VGA-ról a levegőt, és eddig jól működik.
    Én azt mondanám, hogyha szellős házat akarsz kialakitani és nem lesz 300W-ot (vagy többet) zabáló VGA a házban akkor ez a megoldás a legjobb.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz nkmedve #106 üzenetére

    Na most csináltam egy kis tesztet, Furmark+Prime kombóval. Igy a VGA kicsit hangos kezd lenni (és gondolom a táp is felpörög). CPU/VGA 75 fokig merészkedett, és a szobában is vagy 2 fokkal melegebb lett :D A táp ilyenkor langyos levegőt fúj, ellenben a felső házventi (prociról szivja a levegőt) már elég meleg levegőt présel ki. Konnektorból mérve 450W-ot zabált a gép.

    Megjegyzem, játék alatt a következő értékek a megszokottak: GPU 60, CPU 50 fok, fogyasztás 250W, ventik alapfordulaton.

Új hozzászólás Aktív témák