Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petkow

    tag

    Bizonyára én vagyok tudatlan, próbáltam utánaolvasgatni ennek a HDR mizériának, de nem értem.

    Én azt hittem a HDR, ahogy a neve is van nagy dinamikájú (fény) tartomány. Én a fotós technikából ismerem és ott arról szól, hogy a valóságot "beszorítják" a monitor képességeibe. Csak hogy a valóságban a nagy dinamikatartományt az emberi szem képessége miatt tudjuk csak észlelni, a pupilla változtatja az átmérőjét, ezért a sötét és nagyon világost is tudjuk észlelni és nem tök sötétet meg atomvillanást látunk állandóan, hanem ahogy átnézünk egy másik pontra változik a pupilla.
    El nem tudom képzelni egy monitor esetén mit takar a HDR. Ha tényleg szélesítik a tartományt és az egyik pixel atomvillanás, a mellette lévő meg tök fekete, attól még a szem ezzel nem tud mit csinálni, az atomvillanás pixelhez fogja állítani a pupillát, és a sötétebb pixelek finomabb árnyékokat, ahol a monitor lehet hogy fizikailag megjeleníti az átmenetet, de mi teljesen feketének fogjuk észlelni. Vagy ha a pupillát kipöcköljük szemcseppel, akkor lehet hogy látjuk az árnyékot, csak a világos pixeltől ordítani fogunk a fájdalomtól. De bizonyára rosszul értelmezem, és csak a HDR rövidítés félrevezető nekem.

    [ Szerkesztve ]

  • petkow

    tag

    válasz iMaverick #19 üzenetére

    Köszönöm, ezeket láttam már. Ezekre mondtam, hogy nem értem a dolgot.
    Ezek alapján itt a HDR rövidítésnek nincs köze az eddig meghonosodott (fotós) HDR fogalomhoz.
    Gyakorlatilag csak egy picit kontrasztosabb lesz a kép, ami így zavaró is lehet, de a valóságos emberi szem dinamikatartományának meg továbbra is csak egy piciny töredékére képes.

Új hozzászólás Aktív témák