Hird​e​té​s

2017. december 12., kedd

(#1) X Factor

X Factor
(PH! addikt)

Fury kártyákkal is menni fog?

I was there the day that Horus fell

(#3) olle válasza X Factor (#1) üzenetére

olle
(senior tag)

"A FreeSync 2 a fentiek miatt a felsőháznak készült, tehát az eredeti FreeSync hitelesítés is megmarad. Ettől függetlenül a VGA-k tekintetében kifejezetten finomak az igények, mivel minden FreeSync-et és HDR-t valamilyen formában támogató Radeon kezeli a FreeSync 2-t is, vagyis Fury, 300-as és 400-as sorozatú VGA-ra van szükség. Az aktiváláshoz később érkezik egy Radeon Software eszközillesztő."

:R

ASUS ROG B350-F Strix. AMD Ryzen 1600X. R9 390.

(#4) MZperX75 válasza X Factor (#2) üzenetére

MZperX75
(PH! addikt)

2x-is :DDD

szerintem.....

(#5) leviske

leviske
(PH! nagyúr)

Eddig nem igazán érdekelt ez a cucc, de a FS2 követelményei elég szimpatikusak. Remélem azért lesz 200k alatt is ilyen monitor.

(#1) X Factor: A 300-as sorozat alatt gondolom csak a Fury-t, a 380-asokat és a Carryzo/Bristol IGP-jét kell jelen esetben érteni. Szóval igen.

[ Szerkesztve ]

Nous ne vous oublierons pas. / 20150107 /

(#6) X Factor válasza MZperX75 (#4) üzenetére

X Factor
(PH! addikt)

Oh, az véletlen volt, elnézést. :B

olle Banyek, pedig többször is átolvastam, de esküszöm nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

I was there the day that Horus fell

(#7) bozont

bozont
(PH! kedvence)

Mondjuk ezt az "át kell váltani SDR-be az asztalon" dolgot nem értem. Miért kell? Az miért nem futhat az asztal, meg a többi alkalmazás is HDR módban?

(#8) Cifu

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

"...vagyis Fury, 300-as és 400-as sorozatú VGA-ra van szükség...."

Az R7 370 még a FreeSync-et sem támogatta, tehát ez a mondat (felteszem) így ebben a formában nem igaz...

[ Szerkesztve ]

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#9) Bratilla95 válasza Cifu (#8) üzenetére

Bratilla95
(kvázi-tag)

Gondolom csak az R9 300-as széria jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#10) gyiku válasza leviske (#5) üzenetére

gyiku
(PH! nagyúr)

Lesz, 15" ;]

hüllő

(#11) FragMaster válasza Bratilla95 (#9) üzenetére

FragMaster
(PH! addikt)

Az meg tartalmaz átnevezett R9 290-eket is.
Vagy esetleg az is jó lehet?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#12) cain69 válasza bozont (#7) üzenetére

cain69
(PH! kedvence)

ha megírod őket úgy, futhatnak. :)

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#13) KisDre

KisDre
(senior tag)

Még a FreeSync se terjedt el túlzottan. A hír utolsó mondataiból arra következtetek hogy ami monitor eddig megjelent sima FreeSync-el, az nem tudja a 2-t. "valamikor akkor, amikor a FreeSync 2-t támogató első kijelzők befutnak."

Így már értem hogy a Dell és még néhány márka miért nem ugrott egyből mélyvízként az egész G és Free Sync dologba.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com // KisDre.deviantart.com

(#14) Abu85 válasza KisDre (#13) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Nyilván nem. A FreeSync 2-höz eleve HDR monitor kell. Ilyen meg nem is létezik még.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#15) Reggie0 válasza Abu85 (#14) üzenetére

Reggie0
(PH! kedvence)

Akkor nagyon hasznos fejlesztes, biztos sok profitjuk lesz belole a kozeljovoben... :U

(#16) leviske válasza Reggie0 (#15) üzenetére

leviske
(PH! nagyúr)

Egy ingyenes szabványról beszélünk. Ami profitjuk származik belőle az annyi, hogy az Ő elképzeléseikhez igazodik a piac, amiből meg egyeneságon következik, hogy kevesebb fejlesztési költség megy amiatt kárba, mert nincs kihasználva.

Ugyanez volt a hasznuk a Mantle kidolgozásával, aminek köszönhetően nem kellett addigi hardveres fejlesztéseket kukázni és igazodni egy esetleges alternatív MS elképzeléshez.

Az, hogy az nVidia ezek közt a körülmények közt első tudott maradni, nem kis fejlesztési költségébe fájt a cégnek. Ezt az AMD nem tudta volna kigazdálkodni.

Nous ne vous oublierons pas. / 20150107 /

(#17) kikikirly válasza FragMaster (#11) üzenetére

kikikirly
(tag)
LOGOUT blog

R9 290 hivatalosan nem támogatják a HDR-t(Abu valahol leirta hogy elvileg működhet rajta de nem szabványosan támogatja szóval inkább az a valószínű hogy nem). Viszont a 390 és 390X igen,ugyanis beleépítették, GPU ugyan azonos de AMD bele tett néhány extrát , HDR-re támogatás is így került bele.

[ Szerkesztve ]

(#18) petkow

petkow
(lelkes újonc)

Bizonyára én vagyok tudatlan, próbáltam utánaolvasgatni ennek a HDR mizériának, de nem értem.

Én azt hittem a HDR, ahogy a neve is van nagy dinamikájú (fény) tartomány. Én a fotós technikából ismerem és ott arról szól, hogy a valóságot "beszorítják" a monitor képességeibe. Csak hogy a valóságban a nagy dinamikatartományt az emberi szem képessége miatt tudjuk csak észlelni, a pupilla változtatja az átmérőjét, ezért a sötét és nagyon világost is tudjuk észlelni és nem tök sötétet meg atomvillanást látunk állandóan, hanem ahogy átnézünk egy másik pontra változik a pupilla.
El nem tudom képzelni egy monitor esetén mit takar a HDR. Ha tényleg szélesítik a tartományt és az egyik pixel atomvillanás, a mellette lévő meg tök fekete, attól még a szem ezzel nem tud mit csinálni, az atomvillanás pixelhez fogja állítani a pupillát, és a sötétebb pixelek finomabb árnyékokat, ahol a monitor lehet hogy fizikailag megjeleníti az átmenetet, de mi teljesen feketének fogjuk észlelni. Vagy ha a pupillát kipöcköljük szemcseppel, akkor lehet hogy látjuk az árnyékot, csak a világos pixeltől ordítani fogunk a fájdalomtól. De bizonyára rosszul értelmezem, és csak a HDR rövidítés félrevezető nekem.

[ Szerkesztve ]

(#19) iMaverick válasza petkow (#18) üzenetére

iMaverick
(PH! addikt)

LINK

LINK2

[ Szerkesztve ]

Amikor Bruce Banner bepöccen, átalakul Hulk-ká. Amikor Hulk bepöccen, átalakul Chuck Norris-szá.

(#20) petkow válasza iMaverick (#19) üzenetére

petkow
(lelkes újonc)

Köszönöm, ezeket láttam már. Ezekre mondtam, hogy nem értem a dolgot.
Ezek alapján itt a HDR rövidítésnek nincs köze az eddig meghonosodott (fotós) HDR fogalomhoz.
Gyakorlatilag csak egy picit kontrasztosabb lesz a kép, ami így zavaró is lehet, de a valóságos emberi szem dinamikatartományának meg továbbra is csak egy piciny töredékére képes.

(#21) iMaverick válasza petkow (#20) üzenetére

iMaverick
(PH! addikt)

Szerintem sincs köze egymáshoz a kettőnek.

Amikor Bruce Banner bepöccen, átalakul Hulk-ká. Amikor Hulk bepöccen, átalakul Chuck Norris-szá.

(#22) Pinky Demon válasza petkow (#18) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

Szereny tudasom szerint jora gondolsz most a monitor es TV eseteben, ezert gondolom azt, hogy ez egy kb olyan kenyelmetlen zsakutca, mint a 3D volt, es 1-2 ev mulva ez a buzzword is eltunik a sullyesztoben.
(en a fenyerot eleve leveszem max 20-25%-ra a monitoroknal, kiakadnek, ha a HDR miatt megnagyobb fenyero lenne, mint most, vagy annyira levennem, hogy a sotet lenne tiszta fekete...)

(#23) Zso Ro válasza olle (#3) üzenetére

Zso Ro
(senior tag)

Kihagyták az 500-as sorozatot.Mivel nincs a leírásban,így nem fogja támogatni :O

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.