Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PpenoO

    őstag

    válasz dezz #42 üzenetére

    Ezcsak egy példa volt arra, hogy nem ugyanannyiba kerül egy műsoros BD mint egy írható. Volt egy olyan állítás, hogy blank meg műsoros BD lemez ua. kerülne...arra énse gondoltam, hogy nagy kiadók blank BD lemezt vásárolnának nagy volumenben.

    Amiket felsoroltál márkákat, kettőnek van BD lemezgyártó sora (Sony, TDK), többi azcsak szitázva van..lenne sok felesleges pénzem, lehetne PpenoO BD lemezt is szitázni....mondjuk a dezz márkanév ütősebb lenne ;) .

    Lassan mehetnénk át másik topikba, mielött jön valami okosz moderátor vagy öreg róka, esetleg újonc, hogy fejezzük már be az offolást.

  • PPeter

    addikt

    válasz dezz #49 üzenetére

    A Maxell és Verbatim újra- és egyszer írható BD-lemezek Verbatim/Mitsubishi kóddal voltak ellátva, a Philipsek Philips kóddal, a Panasonic lemezek pedig MEI (Matshushita) kóduak voltak. Majd ha legközelebb írok BD-t, akkor bontok TDK korongot próbaképp és megnézem, hogy az milyen.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz dezz #60 üzenetére

    Ennek még mindig nem sok köze van a drive-hoz (csak azért írom, nehogy összekeverje valaki a dolgokat), de egyébként az újabb ATI kártyáknak például nagyon-nagyon szép képük van HDMI/DVI kimeneten. Mondjuk az én 8800-as GTS-em is nagyon szépen muzsikál a secondary megjelenítőként rákötött 42"-es plazmával és kivetítővel. :) Nem tudom, hogy a 24 fps megjelenítéssel mi lesz a jövőben PC fronton.

    [ Szerkesztve ]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • Márton

    nagyúr

    válasz dezz #60 üzenetére

    az én régi 7600gs-em simán tudja a 24-et, ha rákötöm a 37lc51-et, ami tudja a 24-et.
    tehát sztem attól függ, mit kötsz rá, milyen infot közöl.
    a vga-nak jó, csak kevesebb munka :)

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

  • dabadab

    titán

    válasz dezz #67 üzenetére

    "Biztos nem csak azért magyarázol itt, mert a BD-s filmeken általában ilyen van, a HD_DVD-seken meg csak DD(+)... Nyilván csak a véletlen műve."

    Bocs, orvos latott?...

    Egyreszt fogalmam sincs, hogy a jelenlegi HD-DVD meg BD kiadvanyokon mi van, nem is erdekel, azonkivul a szempontbol a ket szabvany tok egyforma, mindket fajta lemezre lehet rakni mind HD hangot, vagyis a felvetesedre az a valasz: egesz biztosan nem ezert.

    Masreszt meg: te hallottal tomoritesi hibat DD v DTS hangban? Vagy ugyan neked sincs semmi gondod a hanggal, csak eppen kotozkodni akartal?

    DRM is theft

  • arty

    veterán

    válasz dezz #71 üzenetére

    ATI: "built-in HDMI, and 5.1 surround audio for an immersive HD Gaming experience. " és még "Integrated HD audio controller with multi-channel (5.1) AC3 support, enabling a plug-and-play cable-less audio solution"

    tech info: KATT - "This AMD solution supports the following 16-bit PCM data formats: 32 kHz, 44.1 kHz, and 48 kHz, as well as AC3 - compressed streams, such as Dolby Digital and DTS." -> vszeg ugy oldották meg, h a hangcsip spdifje megy a kártya hdmi kimenetén át... :(

    Akkor a te megjelenitőd furcsa. LCD tévém valoban csak 60hz-et tud, de a monitorom (tft) 60/70/72/75hz-ek bármelyikét tudja.

    Nem tudom biztosan h a 24p csak szimplán 72hz-et jelent-e vagy kell jelölni valahogy a speciális '24p' módot. Pl. nemrég arra kellett rájönnöm, h az 1280x720 <> 720p (HDMI), ez két külön videomod, spec beallitast igényel a vga-m, h a megjelenitőm kiirja, h '720p' jelet kap a hdmi bemenetén. Mert egyébként csak egy mezei, PC-s 1280x720at érzékel.

    Arra céloztam, h az elterjedt lossless formátum a HDDVDn a THD (volt). Az, h a sony minden sz*rra rátette a PCM sávot, nekem csak öröm ;)

    PCM=THD - ugy értettem, mindkettő lossless, de az egyik fomrátum az egyiket, mig a másik a másikat preferálta.

    dabadab: h magam ellen beszéljek, a BD korongokon mindig van DD5.1 640k sáv, ami meglehetősen jol szol. vakteszten már én is buktam el, szal elismerem, h pszichilogia is lehet a dologban. Ettől függetlenül, ha megvennék egy BD lemezt, akkor azt 1080p megjelenitőn és lossless hangal szeretném élvezni, igy meglenne a tudat, h mindent kihoztam a formátumbol - még ha pár lemeznél a DD sáv ugyan ilyen jo is lenne. Fene sem akar folyamatosan tesztelni ... ;)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák