Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz PPeter #38 üzenetére

    Pedig már úgy gondoltam, hogy annyira lelkiismeretesen tesztelted őket, hogy megkerested a tűrőképességük végső határát is. :))

    Nekem eddig nincs nagy viszonyítási alapom, kb. ennyi:
    Valamilyen 2-szeres cd olvasó, egyszer csak elkezdett max. 1/4-szeres sebességgel olvasni.
    Sony 40x-es cd olvsaó, 1 év és behalt.
    Lg cd író, kb. 2 évig ment, utána eladtam.
    Plextor Dvd-rom cd-rw kombó, ez ha jól tudom a mai napig működik.
    Pioneer 107D, ez is megadta magát kb. 2 év után, de amit addig kapott, az alapján nem is csodálom.
    Pioneer 111D, ezzel semmi probléma nem volt, de cserlétem 212D-re.

    Abban esetleg lehet valami, hogy ahogy egyre elérhetőbb lesz szélesebb tömegek számára egy új író-olvasó fajta, úgy lesz egyre gyengébb minőségű is (bocs ha oltári nagy hülyeség, de én mintha azt vettem volna észre a kevés saját tapasztalatom alapján). Gondolok itt arra, hogy pl. a dvd-rw-k árai is a béka s*gge alatt vannak már régóta, addig oké, hogy így kisebb haszon van egy eladott példányon (persze nagyobb számú eladásnál így is van profit rendesen), de a termékek önköltségi árai is csökkennek (esetleg úgy hogy gyengébb minőségű alkatrészekkel szerelik őket - persze az önköltség amúgy is csökken közben, gondolom a hozzávaló alkatrészek is olcsóbbak nagyobb tételben vásárolva).

Új hozzászólás Aktív témák