Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IO.sys

    őstag

    válasz Barthezz2 #25 üzenetére

    OFF!
    "2040 körül lehet már menni fog az ilyen :D"

    Tudom, hogy legalább félig vicc, de emellett nem tudok elmenni. Érdeklődésem és munkám miatt közel vagyok a technikához és a szociális világhoz is. Elértem abba a korba is, hogy képes vagyok érteni a régi korok embereinek felfogását, 50 éves léptékekben. Ebbe bele lehet kötni, de nem ez a lényeg. Amikor azt hallom, hogy "2019-ben miért nem megy ez automatikusan", meg "hogy nem tudja ezt valaki", "miért nem világít, miért nem jelez", mindig megpróbálom elmagyarázni, hogy elektromosság nélkül az emberiség még mindig valahol a barokk kultúra szintjén élne, globális lekapcsolás esetén rövid időn belül újra ott is találnánk magunkat. Az emberiség, ami fejlődést kitermelt tevékeny története alatt, egy végtelenül lusta és ellenálló szellemi környezetben tette. Az én szemszögemből az egész világ olyan, mintha keményen be lenne állva, csak várják a sült galambot és mindent az évszámra fognak, hogy az aktuális proletár csúcstechnika szerint ennek meg annak már automatikusnak kéne lennie, közben épphogy nem esik ki az eke vagy a pattintott kőszerszám a kezéből, a csavarhúzóról nem tudja, hogy melyik a szára és melyik a nyele, stb. Szóval ha ilyet hallok in real life, hogy "2030-ra majd biztos", eszembe jut a technikai fejlődés történelme és mindig mondom, hogy 2150-re talán.

    No offense, nem ide tartozik, csak kijött, hátha lát igazságot valaki benne.

    [ Szerkesztve ]

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Új hozzászólás Aktív témák