Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Nagy ritkán laikusként én is szoktam ilyeneken gondolkodni.
    Én is arra jutottam, hogy az egyetlen és legjobb megoldás a Nap lenne. Elvégre az mindig süt. Akkor is ha felhős az ég.
    Pontos adataim nincsenek, de úgy hallottam, hogy a napelemek a 90-es évek óta sokat fejlődtek hatásfok tekintetében.

    A felhős időszakokat meg meg lehetne oldani egy rendes akkumlátorral, vagy egyéb áramtárolási lehetőséggel. Évek óta hallani, hogy már fejlesztik az olyan akksit - konkrétan telefonokba - amit elég havonta 1x feltölteni. Meg nanoakkumlátor stb...
    Szóval rengetek fejlesztésről lehetett hallani az elmúlt évtizedben, de sajnos egyenlőre semmi gyakorlati látszatja nincsen.

    Erre csak azért tértem ki, mert sokszor a legnagyobb gond nem csak maga az energia kitermelése, hanem inkább a raktározása. Hiába lennénk képesek 2 nyári hónapban a napból egész évre elegendő energiát nyerni, ha annak töredékét se tudjuk eltárolni.

    (amúgy én gondoltam már jópár hülyeségre energia termelés címén. pl ki lehetne használni háztatásokban a sok sok lefolyót. Ahol mindennap több száz liter vizet engedünk le. Pl a wc-nk víztartója ~ 20 literes. Átlagos napon vagy 4-5x megyünk el wc-re itthon. Ha ilyenkor a lefolyócső (nem a szennyvíz) meghajthatna egy kis turbinát, akkor egy minimális áramot talán lehetne vele termelni. Vagy épp a kád leengedésénél. 120 literes kádunk van, naponta 2-en 1x fürdünk. Amíg lecsordogál az a 120 liter, szépen pörgessen egy kis turbinát. Vagy épp a mosogatás, vagy bármi hasonló. Sok kicsi talán sokra megy.)

    Amit még használható alternatív energiának gondolnék az a geotermikus energia. Már itthon is vannak erre szakosodott cégek. Szépen van egy táblázat, hogy X méterenként nagyjából hány fokkal nő a talaj hőmérséklete. Ezáltal komplett geotermikus rendszereket lehet kiépíttetni. Ami akár nem csak egy ház áramellátását képes biztosítani, de akár a fűtést is kiválthatná.
    Szóval erre már vannak komplett megoldások itthon is. Az egyetlen gond vele, hogy nagyon drága és bizonytalan, nehezen kiszámítható. Mármint az, hogy hány méterre kell lefúrni ahhoz, hogy megfelelő hőmérsékletet találjanak. Első körben próbafúrás, ami 3-600 ezer forint... Majd utána derül csak ki, hogy konkrétan mi a helyzet és mennyibe is kerül. ~ 2-3 millió forint a rendszer kiépítése. Legalábbis 2 éve, mikor egy ilyen céggel ismerkedtem ennyibe került.
    Szóval ezt is érdemes számításba venni, csak kicsit jobban utána kéne nézni manapság mi is helyzet ilyen téren.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák