Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    mi szerintem okt23tól kezdődően kb 10 nap alatt estünk át rajta... fejfájás, (száraz) köhögés, erőtlenség, furcsa torokfájás mindhármunknál... kb mintha 2 napig ittam volna masszívan alvás nélkül, úgy éreztem magam folyamatosan annak ellenére hogy a megszokott 6 órák helyett 9 órákat aludtam... bírtam annyira, hogy csináltam kaját a családnak meg home office-ból nyomtam továbbra is a melót, de hullámokban jött a fáradtság, amikor csak ülni volt jó 20perceket... láz egyikünknél sem volt, asszonyt meg kiírta a gyerekorvos táppénzre így jól viseltük együtt hármasban, itthon... kolléganőnek is mondtam videókonferencia alatt, hogy állunk itt... ő 1 hétre rá mondta, hogy egész családnak nála ugyanezek a tünetek jönnek és pár napra rá nála teszteltek is egy pozitívat...

    most már 99%ra mondom, hogy mi is átestünk rajta, de pár hét elteltével már senki nem mondja meg... durván 7 napon át olyan 30-40%osnak éreztem magam, rá 1 napra már 70-80%on voltam, utána meg 95% és vége...

    ui: az volt a furcsa, hogy hasonló kezdődő náthás tüneteket mindig le tudtam rendezni töménytelen hagyma meg erőspaprika kombóval (ami kihoz mindent 1 pillanat alatt), de most ez semmit nem használt

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bacsis #48 üzenetére

    én sem vagyok fejfájós típus, de ettem napokig a cataflam dolo-ból 5-6 szemeket (ami fele olyan erős, mint a vényes bogyó) ...ez is furcsa volt nálam, hogy nagyon ritkán fáj egyébként a fejem, de most megvolt napokig konstans :K nekem ami legtöbbet segített: a pihenés... ja és asszony tanácsára nyomattuk mindhárman a c+d vitaminokat... nekünk szerencsére csak 1 olyan éjszaka volt, amikor alig tudtunk aludni: lefeküdtünk és 1 pontban azonnal kapart mélyen és jött a köhögés... felszakadni meg semmi nem tudott, csak irritált folyamatosan...

    ui: ja visszagondolva nálam is kakukkot mondott az ízlelés, mert 1-2havonta rámjön, hogy valami brutál indiai fűszerkeverékes kaját ennék... most is megkívántam ezt a fajta kaját és kb semmit nem éreztem az ízéből... (hagymán pirított csirke, nyakon öntve ilyen tikka masala szósszal, plusz megnyomva lidlis bring the pain-nel... mellé couscous)

    nálad majdcsak most volt a tetőpont, amikor úgy érezted, hogy ebből kórház lesz és innentől jön a folyamatos javulás :K

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bacsis #56 üzenetére

    állíts csapdát: rókavérhűtésű pc-t még nem látott a világ :D

    Viccen kívül: egy jó csontleves is csodákra képes... jó meleg, hús, zöldség, folyadék, stb... beindítja a hőháztartást és jól esik utána takaró alól tv-t nézve kiizzadni a betegséget :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bacsis #58 üzenetére

    ...rád rakja a fop32-t, ha már semmi nem segít? :D

    Nem vagyok orvos, vírusnál az immunrendszernek kell megoldani mindent... pihenj, nézz yt-n tuningvideókat, vagy ami jól esik és leginkább gyógyulj :) remélhetőleg holnapra úgy fogod érezni magad egy kiadós alvás után, mintha kicseréltek volna

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bitpork #89 üzenetére

    ...én ateista vagyok, a pálinka az egyetlen, amiben hiszek: azt hiszem iszok egyet :DDD

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Kisgépkezelő #94 üzenetére

    úgy is lehet mondani, hogy megkoronázta az év végét :)

    a köhögést pár hete én próbáltam mindenféle módszerrel csillapítani (és kb semmi nem vált be): találtam nagyon jó receptet hagymateára is, amit kiskoromban gyűlöltem, most pedig nagyon jól esett :K vagy csak nem éreztem már rendesen az ízét, mert asszony szerint gusztustalan volt és 2 korty után majdnem behányt... :D lényeg, hogy edényben cukrot karamellizáltam, felöntöttem kb fél liter vízzel és forráskor 3 közepes hagymának a szép külső barna héját beleraktam és a legkülső fehér rétegét is... így főztem 15 percig, állni hagytam újabb 15 percig és leszűrve ittam...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Hieronymus #97 üzenetére

    Amikor nem volt még ennyi home office és hét vége felé kezdett elkapni valami takonykór, általában lekezeltem házi módszerekkel: pálinka, fokhagyma, vöröshagyma, töménytelen méz és erőspaprika... szigorúan csak péntek délután, vagy szombaton, hogy ha utána 1-2 napra hazavágom a gyomrom, akkor is túllegyek rajta hétfői melóig... ez szó szerint felszedett minden lerakódást: nem kellett ide semmi köptető sem :D étvágyunk amúgy semmi nem volt most... kb csak azért ettünk, hogy ne haljunk éhen... (meg hogy kell a szervezetnek energia a regenerálódáshoz)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    én ma reggel 5 óta fent vagyok... mióta itthonról melózok, nem keltem ilyen hamar, de most kapart reggel a torkom... 7ig gondolkoztam, hogy cataflam, vagy vodka... inkább ittam vodkából 2-t és azóta sörözök :D semmi bajom...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bacsis #139 üzenetére

    Nálunk most indul hivatalosan is a "buli": asszony munkatársa pozitív lett és 4en vannak kis irodába összezárva... tegnap óta lázasnak érzi magát, ízérzékelése elromlott.... háziorvos kiírta azonnal és a napokban tesztelni fogják... gyerek se megy holnaptól óvodába, várjuk a tesztet

    Jobbulást anyudnak... nálunk 76+78 évesek és nem értik, hogy azért nem járunk mostanában hozzájuk, mert őket féltjük :U azt hiszik, hogy magunkat féltjük, hogy el ne kapjuk tőlük a vírust

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    na asszonynak most reggel pozitív lett a gyorsteszt, így karanténban van az egész família... neki és fiunknak enyhe náthás tünetek, ma reggelre nála ízlelés- és szaglásvesztés, nálam semmi tünet... maximum néha kapar kicsit a torkom, de egyáltalán nem jelentős... ha ennyivel átmegy rajtunk, akár még érdekes is lehet, mert bevásároltam rendesen (el akartam kerülni azt a bolondériát, ami tavasszal is volt, így többek közt 3-4kg cukor, 4-5kg liszt, 6-8liter tej, csomó szárított élesztő és pár kiló tészta alap hogy mindig legyen itthon... pár napja meg megérzésből krumplit, hagymát, paradicsomot, cukkinit, tojást is vettem nagyobb mennyiségben)

    ui: csak sörből nem vásároltam be nagy mennyiséget :B

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Fred23 #164 üzenetére

    én tegnap éreztem magam délelőtt fáradtnak és a hátam is elkezdett fájni... úgy hogy aznap nem bírtam aludni és reggel 4kor ébredtem, majd kipaníroztam 2 tepsinyi rántani való cuccot :D pihentem 10percet és minden oké volt... ma is jött hullámokban fáradtság, de ezt is betudtam annak, hogy éjfélig fent voltam (meg akartam nézni a tyson meccs ismétlését) aztán a 6 órás kelés korai volt... nem vagyok már 20éves, amikor reggel 3ig piáltunk, aludtam 2 órát, keltem és mentem suliba :DDD asszony szaglása és ízérzékelése viszont még mindig el van menve teljesen, a feje meg konstans fáj... őt most jobban megviseli... (közben nővérem és sógorom is elkapta: nővérem náluk jobban bírja, sógoromnak meg napokig 39 fölötti láza volt és csak feküdni bírt... már ő is jobban van...)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bacsis #167 üzenetére

    na, akkor szerencsére már kifelé jöttök belőle... itt nekem meg fiunknak éjféllel oldották fel a karantént, asszony megy 26-án tesztelt pozitívat és legközelebb holnap egyeztet telefonon a háziorvosával... annyiból jobban van, hogy nem tör rá naponta többször a brutális fáradtság (csak néhány enyhébb hullámban), viszont szagokat/ízeket nem érez továbbra sem rendesen (talán picit javult neki, de tegnap is reggel jobban érzett mindent, estére pedig újra semmit) és a fejfájása megvan (amit pár szem gyógyszer lerendez) ...láza továbbra sincs, annyi hogy a köhögés és torokirritáció miatt néha hányingere is van... én bízok benne, hogy az orvos továbbra is táppénzen tartja, hogy csak 100%osan mehessen dolgozni (nem hiányzik, hogy most összeszedjen még valamit)

    ui: ma reggel futottam egy bolt-kört és felkészültem rá, hogy jöhetne a köv karantén is :D most a sör sem maradt le a listáról...

    annyiból jó volt ez a karantén, hogy megtanultam kürtőskalácsot sütni

    ...és tejes kiflit: (boltit innentől szerintem nem fogok venni, mert anyagköltségen 150-200ft-ból sütök 8db-ot kb 1.5 óra alatt, amiből 10-15 perc összegyúrni, a maradék időben pedig kel-sül)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák