Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz C4mp3r #10 üzenetére

    "amig EU utolsok vagyunk a legalabb egy idegen nyelvet beszelok kozott"

    Ide vág, hogy míg a nagyon kevés városi "elit" iskolákban, ez az iskolák ~10% a dikákok 70-90%nak meglesz érettségire a nyelvvizsga addig a maradék 90%ban ez kb 0-5% körül jár. Én középsulis voltam pl jól emlékszem, hogy a komplett évfolyamon ami 110-120fő volt két embernek lett meg az érettségije automatikusan mert megvolt a középfok. Ez 1.8%.

    Ebből a 110-120föből kb a 40-50%a 50-60fő vhol továbbtanult. Legtöbben vmi műszaki felsőoktatásba mentünk.

    A nyelvoktatás pedig 2019re semmit se javult. Most is ilyen 2%nak van meg a nyelvizsgája. És itt jön a lényeg: Ennyi fog továbbtanulni míg korábban 40-50%os volt az arány.
    Majd mennek a gyárba biorobotnak. Már amíg nem automatzálnak le kb "mindent".

    Rohadt gáz ez így. Először az oktatást, nyelvoktatást kellett volna olyan szintre hozni, hogy ne "EU utolsok" legyünk és utána mehetne de így....

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz prozodus #45 üzenetére

    Nem tudom mikor volt ilyen de tippre mondjuk 30+éve.

    Azóta gigantikusat fordult a világ, a nyelvtudás az egyik hanem legfontosabb tudássá vált. Alap felvételi követelmény nálunk is: Legyen érettségije és tudjon jól angolul, erről legyen vmi papírja, mert ha jól tud angolul akkor laza baba egy középfok. Ennyi.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz prozodus #58 üzenetére

    nem tudtad? anyukák úgy kezdik miután megszületett a gyerek, hogy ez az alany ez meg az állítmány... :))

    200éve amikor meg még nem volt nyelvtan oktatás beszélni se tudtak az emberek. Csak most, hogy van nyelvtan.
    Ilyen szarokat ide beírni értem sok a nyelvtannáci na de ez már tényleg mimár...

    btw én is mindig leszartam, be se mentem, kettessel áttoltak. Semmi értelme nincs. Ehez képest az angol érdekelt mert dalszöveg, meg játék és van értelme és simán megtanultam. Ja nem ott is kb fogalmam sincs a nyelvtanról. És tessék kapaszkodni igy voltam tolmács :DD Most gondolom a forumban lévő nyelvtannáci nyelvészek szivükhöz kaptak. :C

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Jhonny06 #61 üzenetére

    "Szerintem aki nem tud egy nyelvet ilyen szinten megtanulni, az ne akarjon egyetemre jelentkezni. És nem azért, mert a kormány (meg én) azt mondja, hanem mert el lesz veszve nélküle."

    Tisztelet a kivétel iskoláknak de már hogy tudna ilyen fostalicska oktatási rendszerben megtanulni?
    Nézz körbe ez az egész az EUban kb magyar sajátosság. És nem mert a magyar gyerekek butábbak hanem mert fos a magyar oktatás. EUban utolsó, utolsó elöttiek vagyunk.
    "A rossz nyelvoktatás a hibás?

    Igen. Az iskolákban nem a nyelvet, hanem a tananyagot oktatják. Egy elemzés szerint a frontális oktatás magolásra épít, a nyelvtanra koncentrál. Az órákon a diákok számára legunalmasabb módszerek (a hangos felolvasás, fordítás, nyelvtani gyakorlat) a leggyakoribbak és abból van a legkevesebb, amit élvezni lehet tanulás közben (videonézés, társalgás, szerepjáték, nyelvi játékok). A középiskola előtt a tanárok sem veszik igazán komolyan a nyelvoktatást."
    Uez volt amikor én jártam suliba. Nem is tanultam meg a heti 3-4órán semmit annak semmi értelme nem volt.
    Itt is mi van? Tömve a forum nyelvtannáci tanárral. Uezt a szart tolják.

    ----

    ez az egész egy szürő lesz. Az átlag 90% hiába okos tudná simán abszolválni egy pl műszaki főiskolát fel se veszik mert fostalicska volt a nyelvoktatása.
    De bezzeg azt fel tudja mondani mi volt egy 18.századi magyar parasztházba mert az a Fidesz, magyar oktatási rendszer szerint fontos.

    off: annyira durva, hogy én tök jól elvagyok MOon. De ha 3év múlva is ezen a szinvonalon lesz a magyar oktatási rendszer elmegyünk. Értem, hogy az én gyerekeimből is összeszerelő robotot akar csinálni az állam de ez nekem elfogadhatatlan szóval viszlát. Minden más szülőnek is ezt javasolnám akinek fontos a gyereke jövője! :O

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Jhonny06 #69 üzenetére

    Már az eleje se igaz annak ami írsz. Nézz rá a PISA tesztekre. Európa sereghajtóivé váltunk szövegértésből, matmatikai-logikai képességekből... szó nincs arról, hogy csak nyelvoktatásnál lennének durva problémák.
    Az sem megy...

    És amikor ez általános mindenhol akkor az vajon miért lehet? Igen szar az oktatásunk. A NAT, a túlterhelt, alul fizetett tanárok és itt sok mindenbe bele lehetne menni... az én kedvencem a honismeret meg a 1.5 oldalas A4es lap amit be kell magolni mert az fontos, hogy nézett ki egy parasztház a 18.században...

    szerk: Ez "Európa sereghajtóivé váltunk szövegértésből, matmatikai-logikai képességekből... szó nincs arról, hogy csak nyelvoktatásnál lennének durva problémák."
    amúgy szerintem durván tovább fog romlani. Az átlag 90% szövegértés, matmatikai-logikai képességénél én komoly romlást várok. Nincs fél évig matek tanár a suliban mert elment multihoz, nyelvtanár detto... Azért ennyire ilyen 4-5éve még nem volt. Ahogy kollégám mondta egy ilyen megörző, gyerekmelegedővé vált az az iskola ahova a gyerekei járnak.

    Nah jók lesznek még a gyerekeitek biorobotnak a gyárba. Már amíg le nem automatizálnak le mindent....

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák