Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troviko

    senior tag

    Szerintem szemétség. Túúúdom meg lesz ez magyarázva, mi vagyunk a hülyék, stb. de akkor is etikátlan, amilyen erőszakossággal az MS tolja le az emberek torkán a Win10-et. Én már azon is kiakadtam, mikor az újonnan vásárolt Asus notihoz nem volt Win7 driver, csak 8. És ez már több mint egy éve volt. No ma már ez a fajta erőszakosság kifejezetten harmatosnak tűnik ahhoz képest, amit az MS most csinál.
    Szinte már zsarolnak, hogy frissítsél Win 10-re. Amivel nem lenne gond, ha egy jó, használató, átgondolt rendszer lenne, ami még pluszban vizuálisan is vonzó. De nem az. Tele van kisebb nagyobb gondokkal, kényelmetlenséggel, és még ronda is. De azért csak rád erőltetik. Mert NEKIK az ugye jobb. Aztán meg majd lehet villogni, hogy hú de jól fogy a Win10, világverő világsiker.
    Nah jó, MS van egy véleményem, de egy bant nem ér meg...

    https://www.oldtech.hu/

  • troviko

    senior tag

    válasz Fiery #77 üzenetére

    Sajnos mivel a kedvenc játékaim nem jelennek meg sem Mac-re, sem Androidra, sem Linuxra, sem semmire, csak Win-re nem igazán van alternatíva. Mint magánszemély. Ezen felül nem is értek más OS-hez. Beismerem, vastagon az én hibám. Tehát kénytelen vagyok Win-t használni. Nyilván nem muszáj. Egy kollégám mondta egyszer, hogy "meghalni muszáj, minden más csak egy lehetőség."
    Szóval tényleg nem muszáj Win-t használnom, mint ahogy PC-t sem, sőt áramot, vezetékes vizet, és szennyvíz elvezetőt sem lenne kötelező használnom. Mégis használom, mert olyan életformát élek, aminek ez szerves része. Eddig nem is volt ezzel baj, egyedül tableten voltam kénytelen Windows 8-at használni, mert ott (windows fronton) nem volt alternatíva (max az RT, az meg akkora trágya volt, hogy hagyjuk).
    Szóval eddig kényelmesen elvoltam a magam kis Win7-es világában, de láthatóan ennek annyi. Ha továbbra is úgy szeretném élni az életem, ahogy eddig, akkor kénytelen leszek Win10-et használni, mert az MS rá fog kényszeríteni. Nem lesz driver máshoz, támogatás, semmi.
    És még egyszer mondom, hogy nem lenne ezzel baj, ha maga a Win 10 jó OS lenne. De nem az. Természetesen privát vélemény, bár érdekes módon az ismerőseim 90%-ának is ez a privát véleménye.
    Azért tegyük hozzá, hogy a Win8-nál sokkal jobb lett, de a 7-es kényelmi szintjét nem éri el.
    És nyilván ezek azért objektíven is mérhető dolgok, elég csak megnéz a klikkelési statisztikákat, vagy egy adott feladathoz szükséges időmennyiséget. Van ahol fejlődés van, van ahol visszalépés.
    A privicy problémát már nem is hozom fel komolyabban, csak az maga megérne egy egész estés vitát. Nagyon-nagyon komoly gondok vannak a Win10-el ezen a téren.

    Egyéb iránt tökéletesen mutatja, hogy mennyire nem jön be az embereknek ez az új, mind funkcionalitásában, mind dizájnjában végtelenül leegyszerűsített irányelv, hogy a Windows Phone (Vagy W10FP vagy W10M vagy tudja a halál hogy hívják már) mekkora bukás, és hogy az Edge mekkora elképesztően nagy bukás.
    Jelenleg kb. amit a nagy többség szeret a Windows-ban az az, amihez még nem nyúltak hozzá, ami még a régebbi verziókból maradt vissza.
    Teszem hozzá, ha valaha egyszer kineveznek ott az MS-nél valakit, aki használja is a saját terméküket, és akinek van némi köze a való élethez, aki ért a felhasználók igényeit, akkor lényegében 1 év alatt helyre lehetne kalapálni a Windows-t mert amúgy lehetőség, potenciál dögivel van a Win10-ben is, még akár a Modern felületben is, csak borzalmasan, borzalmasan állnak hozzá az egészhez. Sikerült egy nagyon jó koncepciót, a létező legrosszabb módon átültetni a valóságba.

    Kár érte!

    Az meg külön kár, hogy már ránk is akarják erőltetni...

    [ Szerkesztve ]

    https://www.oldtech.hu/

  • troviko

    senior tag

    válasz Fiery #84 üzenetére

    Nyilván nem csak a játékokról van szó, de ez a legfőbb indok, amiért maradok Win-en. Ha ez nem lenne, talán (nagyon talán) már áttértem volna más OS-re. De megmondom őszintén az összes többi OS-t alsóbb rendűnek tartom. Persze netezni, facebook-ozni, akár dokumentumokat szerkeszteni lehet linux-on is. A játékot azért említettem, mert ezt biztos nem lehet más platformon, ilyen szinten.
    Meg amúgy nincs nagy kedvem mindent újratanulni.

    Amúgy látom fölösleges ez a "vita" mivel neked nem áll szándékodban megérteni a vitapartner érveit, szempontjait. Te csak a magadét fújod, picit túl is tolod a dolgot azt kell mondjam. Megtanultam már, hogy akit nem érdekel a véleményem, azzal nem kell elállni. Hiba hozok bármilyen élet szagú problémát, érvet úgy is szét leszek fikázva, oltva, és meg lesz magyarázva a bizi. Ismerem a fajtádat.

    Itt le is zárom:

    BTW:

    A WP 5 év után is az illusztris 2,7%-os piaci részesedést hozza. A korrektség kedvéért tegyük hozza volt az anno majdnem 4% is, csak azóta sokan kiábrándultak belőle. A tábor azon fele, aki elhitte, hogy 20-30 rugóért kaphat egy "jó" és "stabil" okostelefont. Mert hogy ennek a csodás 3%-os tábornak a fele bizony 520 felhasználó volt. Aztán meg koppantak.

    Ami az Edge-et illeti. Kb. innen szűrtem le:

    http://www.computerworld.com/article/2971957/web-browsers/edge-browser-fails-to-win-over-windows-10-users.html

    http://www.express.co.uk/life-style/science-technology/610792/Windows-10-Microsoft-Edge-Failure

    http://www.technobuffalo.com/2015/10/19/microsoft-urges-windows-10-users-not-to-give-up-on-edge/

    http://betanews.com/2015/10/19/windows-10-users-ignore-microsoft-edge-for-a-reason/

    Most csak így csuklóból. Kolosszális bukás.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.oldtech.hu/

  • troviko

    senior tag

    válasz Integrale #95 üzenetére

    Én nem fújom a magamét, én elmondom a véleményem. Erről csak azt kell tudni, hogy amire az utóbbi 10 évben azt mondtam, hogy vacak, az meg is bukott. Lásd Vista, lásd Win8, lásd WP lásd RT. Ami meg tetszett, az általában másnak is, és sikeres lett.
    A "zemberek" hangja vagyok. :)

    (Szerk: a kivételt erősítő szabály az Apple. Szerinte az is nagyon sz@r, mégis veszik. Amúgy használtam, 3-4 hónapig szifont, de felőrölte az idegeimet. Végül csere Z5-re, azóta boldog ember vok).

    [ Szerkesztve ]

    https://www.oldtech.hu/

  • troviko

    senior tag

    válasz kromatika #100 üzenetére

    "Ez a hozzáláss több mint undorító.Miért tolja ennyire drasztikusan az MS a Windows 10-et?I"
    Miért, miért? Mert az élete függ tőle. Nyilván sz@r a Windows 10, ingyen sem kell az embereknek. Azt meg az MS nem engedheti meg magának, hogy még egyszer akkorát bukjon, mint a Win8-al. Sem üzletileg, sem presztízs szempontokból (amik ez esetben szintén pénzben kifejezhető, üzleti szempontok).
    Ha a Win 10 telepített bázisa is olyan alacsony maradna, mint a Win8-é volt, az egész vállalat szénné égne a világ (értsd befektetők, részvényesek) szemében. Egész egyszerűen nem engedhetik meg maguknak, hogy egy immáron egy 3 generációval ezelőtti OS elterjedtebb, népszerűbb legyen, mint a legújabb fejőstehenük. Főleg mivel a Win10 felhasználó bázistól remélik a megváltás mind telefon, mind tablet fronton. Abban reménykednek, hogy ha van user, lesz fejlesztő és, fejlődni fog az ökoszisztéma. Amúgy a gondolatmenet nem rossz, még akár be is válhat.
    Viszont ehhez előbb kell alsó hangon 1 milliárd felhasználó.
    ÁM MIVEL a Win 10 nem lett annyira vonzó, hogy tolongjanak érte az emberek, sőt, még ingyen sem kell túl sok embernek, muszáj nekik megtolni a szekeret, és "tűzzel, vassal" terjeszteni az új hitet... akarom mondani OS-t.
    Mindent egy lapra tettek fel, ennek most be kell jönnie. Sajnos azonban megint fordítva ültek fel a lóra. Nem olyan terméket alkottak, amit vágynak az emberek, amit örömmel használnak, és ezért lesz népszerű, hanem azért lesz sok felhasználó (reményeik szerint), mert minden más alternatívát bezár a cég.

    Na, hát ezért. Üzleti érdek. Meg is lehet érteni. Sőt, tisztelendő. Nem a céllal, a módszerrel van baj. Előbb tényleg le kéne tenni valami vonzót az asztalra, ez az, amire immáron 6 éve képtelenek. És pont ezért sikertelenek. És pont a sikertelenség miatt kell sok felhasználó. Ördögi kör, amit csak erőszakkal lehet megtörni.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.oldtech.hu/

  • troviko

    senior tag

    válasz troviko #102 üzenetére

    Még csak annyit, hogy azért a fenti taktika sem feltétlen nyerő. Tegyük fel, hogy meglesz az egy milliárd user. Mert idővel meglesz. Főleg, hogy ha a nem csak a szokásos trükközés megy (nincs driver, nincs támogatás, szándékos kiskapuk nyitása a régi OS-eken vírusok és egyéb támadások előtt, riogató marketingkampány, stb.) de a felhasználó kifejezett igénye ellenére is (akár a frissítést tiltó programok megkerülésével) fel fog telepedni sok millió gépre a Win10.
    Szóval megvan az egy milliárd, függetlenül attól, hogy mit akar a user. Még ott is elbukhat a dolog. Az lesz nagyon nagy kérdés, hogy a modern szolgáltatásokat mennyien fogják használni. Mert ha olyan trágya appok lesznek, mint amilyen a mostani felhozatal, akkor kb. senki.
    Egy nyomoronc, normális ebook olvasó nincs. Kb. 3 darab van, az is mind szutyok, közelébe nincs egy androidos, IOS-es proginak.
    Szóval minőséget is le kell tudni tenni az asztalra, azt meg nehéz lesz, ha az MS direkt ellehetetleníti a fejlesztőket. Csak mert nehogy konkurencia legyen. Ugye kb. alternatív böngésző nincs, nem is létezhet modern felület alá, csak az a szutyok Edge van.
    No hát ha így áll hozzá az MS, akkor lassú és nyögve nyelős lesz a fejlődés. Ha viszont kicsit megemberelnék magukat, elkezdenék a minőségre ösztönözni a fejlesztőket, akkor gyorsan és sokat fejlődhetne a platform.
    De ehhez tényleg kell az is, hogy legyen aki használja a modern felületet.

    Önmagában tehát a Win 10 asztali verziójának terjesztése nem garancia a sikerre, még egy 1 milliárdos bázison sem. A modern felületet kell felfuttatni az üzleti sikerhez. Az meg most nagyon mélyen van. Kb. 10 évvel vannak lemaradva a konkurenciához képest, ami külön vicc, ha azt nézzük, hogy de facto nincs köztük csak 6-7 év diffkó.
    Amúgy a nagy számok törvénye alapján minél több Win10 felhasználó van, annál több modern felület felhasználó lesz. És amúgy az is tény, hogy vannak jól sikerült appok is, még ha kevés is. Posta tipikusan ilyen, most elég jól eltalálták.
    Szóval ha rákattannak az emberek, akkor jönnek a fejlesztők, ha pedig az MS megfelelő eszközöket ad a fejlesztők kezébe, akkor nagyot lendülhet az egész platform. Nyilván ehhez kéne azért némi szemléletváltás.
    De mi felhasználók duplán nyernénk vele. Jobb OS-t és jobb appokat.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.oldtech.hu/

  • troviko

    senior tag

    válasz #72042496 #103 üzenetére

    Nanana... ne keverjük ezt ide. Azért azt is tudjuk, hogy az MS-nek az OS csak egy lába azon 11-ből, ami önmagában betermel egy milliárdot évente. Persze, sok minden megy, üzleti szektor, office, stb. A Win meg nagyon nem. A WP egy pénztemető, még jó hogy van évi 11 milliárd tiszta nyereség, amiből be lehet tömni egy csekély milliárdot a WP által termelt deficitbe.
    Aztán annyira nagyon az X-bone sem lett sikeres, azt is ennek az erőszakos, és a usert lenéző, semmibe vevő szemléletnek köszönheti.

    https://www.oldtech.hu/

  • troviko

    senior tag

    válasz Integrale #108 üzenetére

    Minden nap használom tableten. Innen tudom, hogy nem felel meg az elvárásaimnak, mi több, a modern felület az ALAPOKAT nem képes teljesíteni. Ezért nem fogom asztalin használni, egész addig, míg a Win 7 életképes alternatíva. (szerk: vagy amíg valami upgrade által a Win10 fölé nem nő tudásban, kényelemben, használhatóságban)
    Persze valószínűleg előbb válik végletesen elavulttá a Win7, és akkor muszáj leszek váltani, de nem leszek boldog...

    Szerk: annyira jó, hogy távolról megmondjátok, hogy mit, mikor, mennyit és hogyan használok, ti "látnokok".

    [ Szerkesztve ]

    https://www.oldtech.hu/

  • troviko

    senior tag

    válasz Sir Ny #112 üzenetére

    Azért egy ekkora mamutcég összetettebb annál sem hogy most kivesézzük, és igen, technikailag lehet sikeres. Lehet nagy a nyereség, ha 1-2 láb döcög, de a többi meg jól hasít. Ugyanakkor az MS-nek a Windows az "arca" minden ott csattant pofon kétszer fáj. Egyszer anyagilag, másfelől presztízs szempontból. Sokkal nagyobb hírértéke van annak, ha a Win XY vall kudarcot, mintha mondjuk a hardver részleg zár egy mínuszos évet.
    A hírértéket nyilván nem szakmai berkeken belül kell érteni, ahol aztán tényleg vér hidegen csak a profitot mérlegelik az elemzők. A pszichológiai hatás az, amit nem szabad alul becsülni, főleg a tőzsdén. Elég egy hiteles kacsa, hogy gigászi buktába fejeljenek bele cégek.
    Szóval kicsit olyan a Windows az MS-nek, mint a jó hírneve. Óvni kell. Win 8 mára teljesen tisztán látszik, hogy ipartörténelmi mértékű kudarc, most kicsit össze kéne kapni magukat. Meg kell felelni az elvárásoknak. Ha máshogy nem, papíron. Mi magyarok jól ismerjük ezt a fajta "statisztikahamisítást".
    Főleg rövid távon lehet jól manipulálni ezekkel, ami akár beindíthat egy igazi növekedést. Vagy nem. Láttuk pár éve mekkorákat hazudott az MS, hogy a Win 8 eladások hú de mekkorák, az egekig érnek, mindenki Win8-at vesz. A marketing szövegről lemaradt a valóság, miszerint Win8-at vesz, mert azt adják a laptopjához, aztán megy a downgrade. Megpróbáltak a hurráoptimizmusra játszani, pechükre maga a Win 8, mint termék volt annyira sz@r, hogy semmivel nem lehetett eladni. Már tisztességes kereket között. Na ebből tanult az MS, most már teret sem engednek annak, hogy más OS-ed lehessen. Kinyírnak minden alternatívát, aztán jön a Göbbels-i propaganda, hogy hú, mindenki Win10-et használ, mekkora siker, mennyire szeretik az emberek.
    Hagyjuk már, láma aki ezt beveszi.
    DE... mondom... sok lehetőség van a Win10-ben még akár sikeres is lehet. Csak személetváltás kell, sok app, jó minőségben, picit nyitottabb hozzáállás a fejlesztőkhöz, stb.
    Mindegy, a történelem majd eldönti, hogy VALÓBAN vagy csak papíron lesz sikeres a Win10. 2-3 év múlva okosabbak leszünk.
    Addig még tényleg át lehet gyúrni egy faxa kis OS-é, csak akarni kell.

    Amúgy meg, hogy mi siker, mi nem, nagyon relatív. Azért a Win8 amellett, hogy történelmi kudarc, igencsak sok milliárdot betermelt az MS-nek. Szeretnék én ekkora kudarcokat megélni...
    Vagy ott az Xbone... 2/3-ad 1/3 arányban elbukott a PS4-el szemben, mégis sikeres üzletileg. Ha a kihagyott lehetőséget nézzük, bukta, ha a bevételt, siker.
    Szóval komplikált dolog ez.

    https://www.oldtech.hu/

  • troviko

    senior tag

    válasz Integrale #114 üzenetére

    Semmilyet... Most mondjam azt, hogy használd te is, aztán rájössz?
    Modern felületen nincs egy normális böngésző (Edge van, szevea), nincs egy normális ebook olvasó, egy korrekt zenelejátszó, szerencsére VLC már van, néha működik is szóval a videózás már lassan ok, nincs fájlkezelés, nincsenek normálisan megírt közösségi appok, viber, face, youtube. Oké, ezek nem MS szolgáltatások, de valahogy csak meg kéne velük állapodni.
    Word doksikat SEM tudsz megnyitni modern felületen, nincs a store-ban doc, docx olvasó. Sőt, egy kicsexett TXT feladja a leckét, azért ez kemény.
    Szóval azon dolgok, amire 10 emberből 9 használna egy Windows-os tabletet, kb nem is léteznek, vagy nem használhatóak modern felület alatt.
    Szánalom az egész.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.oldtech.hu/

  • troviko

    senior tag

    A szövegértés még mindig sokaknak nem megy. Lehet az én hibám, hogy magyarul írom le. Még egy ilyen hülye, érthetetlen nyelvet. Még a használó sem értik. :):)

    https://www.oldtech.hu/

Új hozzászólás Aktív témák