Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz attila9988 #18 üzenetére

    "Csak azért kérdezem mert pl a postgre, vagy a mysql, vagy a hasonló jellegű kereskedelmi adatbázis motorok sikere, és fejlődési pályája azt mutatja hogy kell lennie ilyennek is."

    A sikeresség önmagában csak annyit bizonyít, hogy egy adott megoldás nem volt nagyon használhatatlan... szóval ezt hagyjuk ki az érvelésekből.

  • bambano

    titán

    válasz attila9988 #18 üzenetére

    Mi az, hogy optimális?
    Milyen keretek és paraméterek között méred, hogy optimális-e vagy sem?

    Ha veszel egy rdbms-t meg egy hálósat, akkor azt fogod látni, hogy az rdbms teljesítménye a hálóshoz képest kisebb mértékben szór. A hálósnál lesz olyan lekérdezés, amiben leveri a porba az rdbms-t, meg lesz olyan, amiben rosszabb, meg merem kockáztatni: sokkal.

    Ez egy paraméter abból a listából, ami alapján választani kell. Ha azt kérdezed, mit javaslok ide vagy oda, akkor azonnal és gondolkodás nélkül első helyen bekerül egy paraméter: az ár. Ezen a ponton az oracle gyakran elvérzik. Amióta a mysql oracle tulajdon lett, azóta arról se sokat lehet tudni, hogy olcsó lesz vagy sem, stb. stb. mysql-t eddig se szerettem a butaságai miatt, de azóta ez tovább csökkent. Hogy a mostanában előbukkanó mysql forkot/forkokat lehet-e ajánlani, azt nem tudom, ahhoz meg kellene nézni legalább a stabilitását.

    Én eddig mindenhol postgresql-t használtam, nekem bevált.

    meg kell még jegyezni, hogy butaság lenne két paraméter alapján választani, még nagyobb butaság lenne kijelenteni, hogy ez számít csak. kilométeres listát lehetne írni arról, hogy mi alapján döntsd el, hogy melyiket választod.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák