Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szuper-t

    senior tag

    válasz rii #8 üzenetére

    +1 én játszok nekem elavul
    Anyám: szöveget szerkeszt netezik p3,1400mhz Tualatin még sok is neki :)

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz rii #8 üzenetére

    Sőt a játékoknál tapasztalható pangás miatt már ott sem olyan gyors az elavulás. Sok ember játszik régebbi, kevesebb erőforrást igénylő játékokat, például ott van a WoW, a legsikeresebb PC játék, és gyakorlatilag 5 éves gépeken is tökéletesen elfut. Az én négy éves gépemen maximum beállításokkal 1920x1200-es felbontáson tökéletesen megy (igaz ehhez kellett egy vga csere tavaly). De sokan játszanak régebbi fps-ekkel, vagy rts-ekkel is, nekik is jók az "elavult" PC-k.

  • lapa

    veterán

    válasz rii #8 üzenetére

    ezzel egyetértek. ...egészen az "univerzális" jelzőig. ebben a tekintetben legfeljebb a tápok húzzák 4-5 évig, minden más kuka a foglalatok miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • .mf

    veterán

    válasz rii #8 üzenetére

    "egyetlen egy terület van, ahol tényéeg gyorsan elavul a PC: a gamer esetében."

    Bár egy jó ideje egyre kevesebbet játszok, most meg szinte semmennyit, mégis úgy vettem észre, hogy az utóbbi évekre ez egyre kevésbé igaz. Jött az Oblivion kb 2006-ban, mint gépgyilkos, aztán a Crysis 2007-ben, mint még nagyobb gépgyilkos; azóta viszont többnyire konzol-portok jönnek, amik a konzolok R600-előd ill. G70-utód (ismertebb neveiken: 2900XT és 7800GTX) grafikájával rendelkeznek. Aztán ha mégis jön valami grafikailag gépigényesebb játék, akkor azt akár csak néhány szinte észrevehetetlen fícsör kikapcsolásával újra játszhatóvá lehet tenni.
    Gyakorlatban: szerintem elég sokan vannak még 8800GT-vel illetve reinkarnációival vagy 4850GT-vel (mint én is, és 31k-ért hihetetlen jó vétel volt) olyan jól el, hogy nem érzik szükségét egy erősebb kártyára váltani. 4850-esem már két éve megvan, miközben ezelőtt kártyáim átlagban csak alig több, mint egy évet maradtak (7900GS @ GTX, 6800GS @ U, 6600GT, 9600, mx440, tehát 5 kártya kb 6 év alatt); sőt, mi több, ebben a kártyában még mindig érzek tartalékot...

    Cikkre visszatérve:
    1.) elég erőltetett, izzadtságszagú, no meg baromság
    2.) ilyen hülyeségeket nyilatkozik, és még (jó) fizetést is kap érte? Hol lehet jelentkezni? ;]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • rudi

    nagyúr

    válasz rii #8 üzenetére

    Amikor előkerültek az okostelefonok, a gyors mobilnet és a felhők, akkor egyből beugrott, hogy most már nincs is olyan messze a Star Trekes tricoder. Aki nem tudná, ez egy kézi készülék volt, amivel távoli kapcsolatot létesítettek az űrhajón lévő (szuper)számítógéppel. Ha ilyen irányból nézed, akkor lehet elavult a teljes PC-s filozófia. Amiben veszed egy dobozba a hardvert, ami az esetek többségében nyugalmi állapotban malmozik, vagy éppen ki van kapcsolva, és nem is hordozható.

    Mennyivel praktikusabb lenne helyette egy kézi "izé", ami egy felhős szerverre csatlakozik egy gyors interfészen keresztül. Viheted akárhová, a terminált nem kell frissítened, a szerveres hardverrel meg bajlódjon a szolgáltató. Te veszel mondjuk egy olyan csomagot, ami az aktuális 3D mark szerint X pontot ér el, és ők majd a háttérben folyamatosan fejlesztik az infrastruktúrát, hogy neked mindig kéznél legyen az a kraft. És amikor éppen nincs rá szükséged, akkor kapsz kevesebbet, a maradékot meg másik felhasználónak adják (esetleg valami tudományos célra használják, ha nagyon sok lenne a fölösleg). Így nem állna fölöslegesen a számítási teljesítmény, nem búgna a füled mellett, nem melegítene a nyárban (igaz télen sem).

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák