Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    Azon csodálkozom, mennyit veszekednek rajta az emberek, hogy a 128bit -es adatbusz miatt lenne rossz vga a gtx 960.

    Én amondó vagyok, hogy ennek a hozzáállásnak semmi értelme.. Ha veszünk két autót, és a benne lévő motor egyetlen paramétere alapján akarjuk eldönteni, hogy melyik a nekünk megfelelő, akkor rossz úton járunk.

    A tesztek mondanak el minden igazán lényeges információt a teljesítményről. Mire használják az emberek ezeket a vga -kat? Játékra.... Akkor mi számít? Hogy hogy teljesít azokkal a játékokkal, amiket használtok.... igaz? Ennyi a lényeg.

    A gtx 960 egyébként egy kifejezetten jó kártya. Majdnem mindegyik példány, amit láttam, csendes hűtéssel volt szerelve, a kártya alig fogyaszt valamit, low profil -os, egy ventilátoros, hihetetlenül csendes darabokat is láttam belőle. Egyetlen tápcsatlakozó kell nekik, és jelenleg már 60 környékén is megvehetőek.

    A netes adatok, illetve a személyes, ismerősöktől származó információk alapján még fullhd felbontáson is minden megy vele high/ultra beállítások mellett is. Mindezt a 2gb -os modellekről írom.

    Egyébként technikai oldalról nézve, manapság az nvidia csupa hasznos dolgot kínál, amik vonzóbbá teszik a termékeiket. Láttam mit lehet művelni a flex -el..... hihetetlen milyen látványos. Ha meg videózásról van szó, az nvenc a keplerekkel még vacak volt, de a maxwell -ekben már igazán hatékony, és rettentően gyors.... A hevc encoder ugyan a 64x64 -es blokkokat még nem támogatja, és nem engedi a b framek használatát (h264 -nél természetesen igen) de elfogadható bitrate mellett képes transzparens képet kiköpni magából olyan gyorsan, amíg megiszunk egy kávét.... Persze ha egy videót az örökkévalóságnak készítünk, és minden bit -et ki akarunk facsarni az aktuális szabványok keretein belül, akkor pöröghet egész éjszaka a cpu, és megkapjuk azt is egy software -es encoder -el. De ha nem ez a cél, akkor az nvenc már bőven jó most is, és mint mondtam, nem kell annyival nagyobb sávszél neki, hogy a félelmetes sebességért cserébe ne érje meg használni. Amd oldalon az app viszont rettentő messze van a használhatótól, semmilyen körülmények között nem tud használható képet dobni magából, az intel qs meg ugyan nem annyira rossz, de egy 4 magos i5 -ön már nem is igazán gyorsabb egy x264 -nél, így kevéssé éri meg használni.... A skylake -es qs -t viszont még sosem láttam élesben, így arról nem tudok nyilatkozni.

    Amd oldalon nem nagyon látni semmi innovációt. Semmi extrát. fps számláló lehet hogy jobban pörög a 380 -on, de én személy szerint mindent egybevetve nem tartom jobb vételnek. Ha játékos lennék, akkor sem tartanám. Ha meg valaki sokat videózik, annak meg a fentiek tükrében a maxwell 2 -esek mindenképpen jó vételnek számítanak.

    Azért igazán sajnálom, hogy ha jelenleg valaki amd cuccokból épít gépet, ami már minden feladatra alkalmas, akkor egy vadászrepülő hangszintjét fogja megütni vele, mert egyszerűen nem tudnak kellően alacsony fogyasztás mellett elegendő teljesítményt hozni. Ezt persze mindig a csíkszélességre fogják, de emlékeztetnék mindenkit, hogy a maxwell is 28 nm -en készül.... szóval némi kutatás/fejlesztés is van a dolog mögött.... :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák