Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robert07

    aktív tag

    válasz Komplikato #173 üzenetére

    Igen, bevett szokás, az 5770/50-ek 512Mb-os verzióját is így csinálták, de ott minden másodikat hagyták le, ezzel felezték a memóriát 32 bitenként, 2 chip helyett csak 1-et használtak.
    De ez a módszer itt sehogy sem jön össze, mert 128-bitre nem tehetnek 3Gb-ot.
    Egy kivétel van ez alól, az pedig a 660 és 660Ti, ezekkel trükközött az nVidia és 192-bites buszra kaptak 2Gb-ot, de van néhány ritka 3Gb-os verzió is, amik "rendesen" kihasználják a sávszélességet.

    Úgyhogy értem, hogy mit mondasz, de szerintem itt másért csinálták így, lehet, hogy van egy lábkompatibilis, 192-bites GPU-juk? Vagy a GM206-ban van még 64 bit mem. sávszél letiltva, és ennek a feloldásával fogják a 960Ti-t bemutatni? Elvégre nem lenne hülyeség, mert sztem. a sávszél eléggé visszafogja, továbbá egy gyári OC-val akár 1.4Ghz-es alapórajelet is beállíthatnak a válogatott chipeken.

    Tudom, ezt most eléggé továbbgondoltam, és lehet, hogy az egész csak bullsh*t, de az biztos, hogy lesz egy 960Ti, mert a különbség elég nagy, és szerintem az már simán fogja hozni egy 770 teljesítményét.

Új hozzászólás Aktív témák