Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Assdak

    őstag

    válasz Ijk #908 üzenetére

    Szerintem nem érezted ki az ironiát a postombol. PG348Q-előtt ülök, és csak addig lesz meg, mig nem lesz hasonló 4k-ba.

  • V3RT3X

    csendes tag

    válasz Ijk #908 üzenetére

    Egyetértek, hogy UHD a jövő, azzal viszont nem, hogy TV-nél 85" kell hozzá. Én két méterre ülök egy 49"-os UHD Bravia előtt és hatalmas a különbség FHD-hez képest, egyáltalán nem kell belemászni a képernyőbe ahhoz, hogy lássa az ember. Filmeknél már nem annyira nagy a difi, de játékoknál üt, szinte leugrik a képernyőről a tartalom. A szoba másik végéről nézve lehet, hogy kellene a nagyobb képátló, de akinek akkora nappalija van, az vegyen projektort :DDD
    Az egy VGA-val is alternatíva legyen a 4k kérdés pedig nagyon-nagyon egyénfüggő. Én kb. '96 óta 30 FPS körüli framerate-tel játszok, így bár látom a különbséget 30 és 60 FPS között, de nem zavar a 30 FPS, amíg az betonstabil, tehát nem esik be 30 alá a framerate. Így lazán megtehettem hogy az elmúlt pár hónapban fix 30 FPS-re állítva toltam végig a Dragon Age Inquisition-t 2160p-n, mindent high-ra állítva (mesh és texture quality ultrán) egy GTX 970-esen. Egyedül az élsimítás volt kikapcsolva mert bár kipróbáltam bekapcsolt AA-val, de nem láttam különbséget több óra játékmenet alatt sem. Na meg a DoF és Motion Blur volt low-n, mert az meg idegesít. Szuper élmény volt, fixen, röccmentesen tartotta a 30 FPS-t a 970-es, 60C max hőmérséklettel egy Frostbite 3-as motoron futó játéknál.
    Úgyhogy pl. nekem teljesen megfelel majd a 1070-es mint váltókártya majd kb. egy, másfél év múlva, ha ki tudom belőle hozni, hogy újabb 2-3 évig tudjam tartani a high settings/beton 30FPS/2160p triászt az új címeknél is. Most viszont még feleslegesnek érzem váltani.

Új hozzászólás Aktív témák