Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csatahajós

    senior tag

    válasz Reggie0 #63 üzenetére

    "OK, nem 40% csak 20%. Legyen. De remelem erted az osszefuggest, hogy akkor is gyorsulat igertek amibol lassulas lett?"

    Bulldozernél (Zambezi core) soha nem volt szó 40% IPC növekedésről a Thubanhoz képest, sőt lehetett tudni, hogy kb ugyanazt vagy kicsit lassabb IPC-t fog hozni. A nagyobb órajeltől várták a nagyobb teljesítményt (az hogy ez mennyire sikerült már más kérdés), illetve elsősorban a többszálas alkalmazásokban mondták a jobb teljesítményt. Az hogy a Win 7 schedulere erre alkalmatlan volt és kellett a Win 8 hogy kijöjjön a CPUban lévő jobb multicore teljesítmény meg nem az AMD hibája szvsz.

    Én csak azt mondom, hogy ha a saját termékükhöz képesti előrelépésről beszél (legyen az bármely gyártó), sokkal inkább hiteles mint amikor más gyártó termékéhez hasonlítgatnak. és igen elképzelhető, hogy pl a Lame-ben csak 10%-ot fog gyorsulni sőt elhiszem, hogy lesz még számos terület ahol nem lesz 40%, de átlagolva simán hihetőnek tűnik ez.

    Mindezt arra alapozom, hogy az AMD most nem egy hanem 2 ugrást tesz a csíkszélességben lefelé másfelől arra hogy az x86 CPU mint olyan kezdi elérni a termékéletgörbe csúcsát, mikor is már minden további plusz teljesítmény aránytalanul nagy "erőbefektetést" igényel (persze hacsak nem váltják le a hordozó anyagot stb.). Az Intel már nagyon közelíti ezt a gátat, ez elég jól érezhető évek óta (gyakorlatilag a Sandy Bridge óta nem volt olyan, hogy 20%-nál többet léptek volna előre clock to clock (persze közben az IGP masszívan fejlődött ez is igaz). A Broadwell és a Skylake közt CPU szerintem gyakorlatban nincs CPU erő különbség (mérési hiba határon van, ilyen 2-3%) és csodálkoznék ha a Kaby Lake vagy a Cannon Lake ezen változtatna. Namost az AMD-re visszatérve ők gyakorlatilag most egy Sandy Bridge szintről fognak a Skylake köré ugrani, 1 év késéssel ahhoz képest, ez azért nem tűnik hihetetlennek, annak tükrében főleg nem, hogy az a Jim Keller volt a tervező aki anno a K8-nál is bábáskodott. Egyszóval nem a reklámoknak dőlök be, szimplán józan logikával következtetve azt mondom, hogy a zsugorodó határhaszon (diminishing returns-t nem tudom jobban lefordítani) elve alapján az AMD-nek egyre könnyebb a dolga beérni az Intelt IPC-ben, viszont megelőzni pont annyira nem fogja tudni. Viszont azt szinte kizártnak tartom, hogy 50% IPC előnye legyen az Intelnek (mondjuk Kaby Lake) a Summit Ridge-gel szemben, ezt még akkor sem tudom elképzelni ha nagyon elbasznak mindent....ahogy Fiery is mondta az órajel fog dönteni, emg a fogyasztás.

Új hozzászólás Aktív témák