Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MZperX75

    addikt

    Hát szerintem teljesen mindegy,hogy az Intel-nek ez a fajta Cpu-s megközelítése "izzadságszagú vagy sem, PC-ipar szekerét ő húzza" A piac nagyobbik fele az övé,mind a CPU és mind az IGP(vagyis GPU),azt tesz amit akar.
    Az AMD megint hiába szeretne a heterogén programozhatóság+APU-k térnyerésének,és a GPU-n való számítások eltrejedésének a szorgalmazásának ,és programfejlesztéseinek teret nyerni,nem fog tudni.
    ,ha az Intel lehúzza erre az út felé a rolót,akkor már bocsánat "baszhatja" az APUkat és GPU-it!
    Mi meg majd (abszolút felhasználók),majd azt mondjuk,hogy hát 4 éve kint vannak már az APU-k,de előnyeit nem látjuk,
    átvágtak minket"AMD".!(lásd NV@AMD DX10-10.1---DX11 hány játék használja ki?jó persze azért szépen lassan eltünik már a DX9,remélhetőleg,)
    Az NV-már így is issza a levét az Intel kis üzelmeinek ,lásd nem fog X86-os prockót így APU-t gyártani a büdös életbe.
    Tulajdonkép ,már egy versenyző a piacon kipipálva.... :C
    A piac az háború,az Intel áll nyerésre.
    ( nem a pesszimizmus miatt írtam ezt le,de ne legyen igazam)
    OFF

    [ Szerkesztve ]

  • MZperX75

    addikt

    válasz Egon #74 üzenetére

    "Pont az a terület, ahova nem is kell dedikált GPU, ugyanis már az SB GPU-ja is elég erős ezen területekhez. Ne ultrabook-on akarj krájziszezni, ilyen egyszerű... Esetleg interjúvolj meg pár házigazdát, akik az SB GPU-ját használják, hátha nekik elhiszed...
    A platformosodással mint jelenséggel van baj, nem (csak) az Intellel."

    (nem csaak rendszergazdák vannak,ezt jobb ha tudod!)

    Miért is ne krájziszozzak a ultra book-on?
    Csinál az zIntel olyan igp-t amin fut a Crysis, akkor ok! de nem így van! ,
    -Ha lesz ,akkor oda ne keljen beépíteni.
    Nekem az is tökre mindegy CPU-n fut-e vagy GPU-n csak menjen,mert ha fut ,akkor jó,...........de nem fut az zIntel Cpu-ján!!!
    De egyébként szabványba, miért is ne lehetne ezt betenni,mármint dedikált vga bővítési lehetőségét?
    Nem kötelező persze beletenni,de miért is ne legyen egyantalán mód arra,hogyha igény lenne is rá?
    Itt a szabványról van szó,nem is a dedikált Vga-ról.
    A lényeg ,hogy nehogymár Igp mellé egy ION-ultraX beférjen,vagy HD7XXXM beférjen+5W fogyival 28nm-en....
    Nem annyira értek ehhez a CPU-s GPU-s dologhoz,
    de nekem úgy tünik ,
    mint ha valamit le akarnának tólni a torkomon,
    de én ezt nem akarom,
    és nincs választási lehetőségem,
    attól függetlenül,hogy az most jó vagy nem jó,
    nekem viszont fontos az alternatíva,
    a választás szabadsága!.
    (ne a pincér határozza meg az én igényemet ,ha lekvárosan akarom enni hotdogot,mert azt akarom,nehogymár megmonja ,hogy nem lehet,még akkor sem ,ha a környékben lévő a éttermek 80%-a az ő tulajdonában van)
    Az idő ad magyarázatot,majd mindenre.
    Meglátjuk!
    Sajna én ez ügyben nem vagyok túl optimista.
    Engem nem zavar az integrálás,ha ez a fejlődés ,akkor legyen.
    Pár év és az IGP-k ,vagy az APUK elérék a dedikált vga-k mostani szintjét,,
    ami már elégséges lehet,nekem tuti.
    Főleg ha az API-n is javítanak(valami futószallag kérdezd ABU-tól,)
    Mert hiába a gyors VGA(amd,nv),ha kihasználtsága a konzolokhoz képes a" béka segge" alatt van,persze csak jelképesen....
    OFF

    [ Szerkesztve ]

  • MZperX75

    addikt

    válasz atti_2010 #119 üzenetére

    Ez azért nem igaz!
    Ha szakmailag nézzük Abu-n kívül,talán 3-4 ember beszélgetne (aki talán konyít valamit a dolgokhoz)
    Igen, is én azért írok,mert nem értek hozzá,viszont olvasok olyat aki igen,így kerülök képbe!
    Nem értek valamit kérdezek,mindenki tévedhet!
    (ati-kát nem védem)

  • MZperX75

    addikt

    válasz MPowerPH #129 üzenetére

    Majd kinőlsz belölle,és benől a buksid!
    És akkor leszarod, hogy mediumon játszol!Mivel ,hogy nem játszol majd.......
    Az Ilano az I3-ellnfele!
    A bull lesz a I7-és I5 ellenfele!
    1000Dolláros procit meg persze hasonlítgasd ,majd össze 300dollárossal,mert egy kategória!
    "6970 is kevés volt, a mostani 5870 meg elég sokszor elfogy. Na most ez az IGP hol is van ezekhez a VGA -hoz képest? Ne vicceljünk már"
    Na és fogyasztásban APU gpu-része ,hol van ezekhez a Kártyákoz képest,na ne vicceljünk már! :DDD
    (ha a fogyasztását arányaiban nézed, akkor az IGP(APU) nincs lemaradva 5X-fogyasztás kb 5X teljesítmény nem de?) 6970-kb 250W az E-3850 Apu Gpu kb max 40W-zabikál....
    OFF

    [ Szerkesztve ]

  • MZperX75

    addikt

    válasz MPowerPH #137 üzenetére

    Kinek a pap ,kinek a papné!
    Persze,volt egy edzőpartnerem,aki Icore7-et azért vett ,mert filmeket kódolt 50Gigáról 25-re.(az író 25Gigás jóval olcsobb azt monta,mint a nagyobb nem éri meg megvennni)
    Neki bevált,de csak böngészni használja,ezen kívül semmi másra,azt monta neki megért 60-70.000ft-ot hogy nem vár a gépre napokat.
    Erre én ,
    -nem írok ki semmit 500-600ft-os lemezre,
    -ja és a film tömörítese helyett én ,már a 25Gigásat töltöm le a netről,így nincs vele utómunka,
    -semmit nem akarok megőrizni,így nekem nem kerül egy fillérbe sem.
    Erre ő megsértődött.
    Neked mire kell az a nagy teljesítmény(cpu-fronton) amire kevés mondjuk Phenom2x4 kakao?
    Mert ,ha pénz keresel a stúdiómonkával,(mondjuk oda elég egy core2quad+OSX), vagy MAYA-ázol,vagy isten tudja mire használhatja még az ember ,ami annyi PÉNZT hoz,hogy megérje! így a gyorsaság megtérül.....
    Te mivel foglalkozol? Játszáson kívül?(HD5870-es kari egyébként ,nem egy nagy eresztés 35-40ezeréert van az új)
    "Ha a Bull erősebb lesz 3D-s számítások és konvertálás-tömörítés terén, mint az SB-E, akkor abba fogom feccölni a pénzem. De ennek a valószínűsége egyenlő a nullával. Talán a 4 magos SB meglesz.(a 2600K már nem biztos...)"
    Ja te már ezt jó előre tudod mi? Nem lehet téget komolyan venni.........
    Majd kinövöd....

  • MZperX75

    addikt

    válasz MPowerPH #162 üzenetére

    A Sandy-kánál,egy fejlettebb gyártástechnológiát alkalmaz az AMD!hiába 32nm, mind a kettőnél ,mások az irányok .
    Itt a sandy egy egyszerübb tech-et használ.
    De egyébként ABU "Boss" ,nagyon szépen vázolta a különbségeket..
    A Bull már ilyen!(lesz).
    Nagyobb tranzisztorsűrűség,ugyan akkora méretű lapocskán,kevesebb szivárgó árammal,stb (gyártástechnologia adottságaibol származó elönyök)
    Plusz fejletteb energia menedzsment(magonkénti vezérlés) !modul(vagy mag ,ahogy tetszik) 8 szálon! Ahogy nézzük pont a 4magos I7-nek lesz az elenfele 2600K.-nak 4mag 8 szál...
    Szóval bizakodóak vagyunk,az AMD-vel kapcsolatban.
    Ha az ember tud,akkor mindig a kissebnek szurkol,és az jelen esetben az AMD.
    Valószínüsíthető,hogy ,ha nekik is beindul a szekér ,nem lesz jótékonysági intézmény.
    (lásd jó menő gpu szériája HD5800-as sorozat,nem hogy csökkent volna az ára,de nött is ano)
    Kénytelenek az Intellel szemben ,minél több felhasználóbarát szolgáltatást,alkalmazniuk,a termékeikbe.
    Kevesebb botrány van körülöttük,legalább is Intel üzelmeikhez képest.
    (hányan perelték,már az Intelt?,Te is támogatod,hobbijaidra,ami persze magán ügyed,hogy mire szórod ,boccs költöd ,a pénzed.)
    A pénz azért van ,hogy elköltsük,ha sznob vagy ,és maximalista,persze vegyél mercit,mert 10percel hamarabb Sopronba érsz,mint a másik a toyotájával.

    "És honnan tudod, hogy a Bull mennyit fog enni? Szvsz, az a 125W-os TDP is elméleti."

    És te honnan tudod ,hogy a Gulf mennyit fog enni?

    Onnan tudjuk ,hogy megadták ,mind a kettőnek fogyasztási keretét.
    A különbség csak az ,hogy Intelnél egy átlagot kapsz meg,
    és az 130W,míg
    az AMD-nél ez 125W,ami egyébként a maximális elérhtő fogyasztást jelenti,ezt soha nem lépheti át, tunning nélkül alap feszen.
    (mondjuk a nick neved mindent elárul BMW001),de nekem is :)
    OFF :B

    [ Szerkesztve ]

  • MZperX75

    addikt

    válasz MPowerPH #166 üzenetére

    Figyu ez egyaltalán nem személyeskedés,az érveket akarom kicsalogatni!
    "(de az nekem nem érv ,mert ez szar ,és az is marad)"
    Nekem BMW-m van ,egy 520-as, én is szeretem a precizitást,de nem vagyok a pénztárcám ellensége,bizos jobban menne nekem is a Photoshop Icor7-ttel vagy Sandyval,
    imádok fotózni,panoráma és 3D-képeket szerkeszteni,
    de felesleges a Icore 7,mert ez a szutyok gépem is tökéletesen viszi CS-t,(precizen fut rajta) a végeredmény meg ugyan az.
    Tény ,hogy lassú,de kivárom ,havi 10óra munka ,5-helyett leszarom......
    (P1-es géppel 3Dstudióztunk ano napokig kattogott a gép ,de élveztük),mikor kiírta ,hogy a hátralévő idő 49h24perc az volt a király!
    XP athlon 2100+-os ugyan azt (kiprószáltuk 5óra alatt lenyomta)
    Sértődés ne essék,ha önerzetedbe gázoltam,kérlek nézd el nekem ,nekünk,nem vagyunk ellenségek.
    :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • MZperX75

    addikt

    válasz atti_2010 #171 üzenetére

    Hát igen,tudod ez a processzor kérdés ,mindig azt juttatja az eszembe,hogy 3-4 évente teljesen elavulnak ezek a kütyük!
    Ha már elavul, értéket teljesen elveszti ,miért kellene nekem a legdrágább?
    10év távlatából, most egy P4 3Ghz, vagy egy XP-athlon 2100+
    közt mi a különbség? ,Nagyságrendileg semmi! Viszont 3xdrágább volt....ano
    Ha pénzt termelek vele ,akkor fontos a sebesség,és 1000ft-okat takarítok meg,hanem komoly studió melókat több milláért,akkor persze hogy intel 1000.-dolláros Cpu!
    "otthon egy szék összerakása miatt,nem veszek 80.000ft MAKITA csavarbehajtót,jó oda a tesco-os 3000ft-os!
    De,ha napi 40széket kell összeraknom sok sok pénzért,akkor nem kérdés ,hogy mit veszek.....
    Tombar:
    Bizony az az volt! De tovább pörgött az agyunk,mi a következő lépés........

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák