Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shteer

    titán

    válasz Pug #4 üzenetére

    volt bizony. asus eeepc 1000H? msi wind u100? ott még nem volt konkurencia amd oldaláról. sem olcsó tablet.

    ..szerintem jónak tűnik

  • Meteorhead

    aktív tag

    válasz Pug #4 üzenetére

    "Valamikor szimplán többet ér, ha egy rendszer esetleg lassabban dolgozik, de legalább működőképes. Alapvetően ez lesz a Bay Trail platform igazi előnye az elődökkel szemben,"

    Tehát az új Atom legnagyobb előnye, hogy működni fog? Manapság ez már feature?

    "A Foxconn korábban már felemelte a hangját, hogy az Atomok érthetetlenül elhanyagolt és limitált terméktámogatása miatt kénytelen az eladott termékeit a konkurencia platformjára cserélni, ami egyik cég számára sem kedvező."

    Nem is értem, hogy miért építenek rendszert egy működésképtelen IGP-re. A pék sem süt kenyeret, ha nincs élesztője, hiába lenne lepény belőle ha sütőbe rakná. Konkurenciától függetlenül (akinek akkor még szintén nem volt értékelhető platformja tablet és ultramobil szinten), ne építsenek egy sz** rendszert, csak azért mert lehet.

    Egyébként a trollkodós énemet félretéve, ezek kifejezetten használhatónak tűnnek, csak próbáljuk kerülni az "előrelépés" és ilyen szavakat, és helyette inkább "bepótol" és társait, mert tényleg egy bűn amit eddig Atom néven árult Intel. Ha SW-es támogatásban hozza egy Haswell szintjét (mínusz AVX), de mondjuk DX11 OpenGL ES 3 és mondjuk OpenCL 1.2, akkor az izomzata annyira nem érdekel, akkor már egy jó darab lesz. Legnagyobb fájdalom ebben a szegmensben, hogy Tegra 4 is még fixed function shadereket használ. Mintha a múltezredben élnének. Értem én, hogy spec esetekben gyorsabb lesz, de manapság 100X többet érne, ha végre minden HW támogatna legalább egy értelmes GPGPU APIt.

Új hozzászólás Aktív témák