Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz hcl #206 üzenetére

    Az nem hivatalosan sem lopás, az AMD tényleg beszélt korábban már ezekről a tervekről, benne vannak a nyilvános ütemtervekben, de ők nem úgy képzelték el, hogy fognak mondjuk egy AM3-as procit, és melléraknak a tokban mondjuk egy 780G-s északi híd nagy részét.

    A kulcs szó, amit te is írtál, hogy nem mellédrótoz, hanem beleintegrál. Egy szilícium lapon, és ha jól olvastam, bizonyos esetekben képes lesz a proci számolásaiba besegíteni. Ehhez képes totál más az Intel megoldása, ez még számomra, AMD fan számára sem lopás. ;)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Oliverda

    félisten

    válasz hcl #206 üzenetére

    Na de ez nem prociba integrált VGA ez csak egy a proci nyákjára odabiggyesztet északi híd (GMCH). Nem mindegy. Persze marketinggel bármit bele lehet magyarázni mert az emberek döntő többségének fogalma sincs hogy hogyan épül fel, mi az, vagy éppen nem is érdekli őket az egész csak adjon valamilyen képet.

    Az AMD már a kezdetektől fogva egy olyan megoldáson (APU) dolgozik ahol a GPU és a CPU egyazon szilíciumlapkában, szorosan összekötve kap helyet.

    (480 vagy 640 SP lesz benne)

    Illetve még lényeges hogy a CPU és a GPU bizonyos esetekben majd közösen fog számításokat végezni. Tehát nem csak arról lesz szó hogy eldöcög rajta 1024ben 15 FPS-sel egy játék meg viszi a HD filmeket.

    Többek között ezért is vicces egy kissé a cikk címe mert ég és föld a két megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák