Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alchemist

    addikt

    válasz Reggie0 #33 üzenetére

    Ja, egy jó VR-ral elég sok utazós élményt le lehet fedni, instant eléréssel, zsúfolt repülők, buszok nélkül.
    Ha majd meglesz a Holodeck, az élmény csaknem tökéletes lesz.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • arn

    félisten

    válasz Reggie0 #33 üzenetére

    a turizmus kicsit tobb penzt general, plusz boldogga teszi az embereket. idos korodban biztos fel fog merengeni, hogy milyen jot is bitbanyasztal a tizes evekben.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • maajsz

    senior tag

    válasz Reggie0 #33 üzenetére

    Ez nagyon idétlen hasonlat. Az utazgatás az szórakozás, az ember pedig azért gürizik (jobb esetben), hogy néha kikapcsolódjon. Ez kinek mi. Van akinek turizmus, van akinek mozizás, gaming, salakmotorozás stb.. így se menj le sörözni mert káros melléktermékei vannak a gyártásának vagy épp ne nézz jutubot mert az oda feltöltött videóhoz mennyi energia kellett.. Teljesen és tök értelmetlen a bányászatot a szórakoztató ipar bármely szektorához hasonlítani. Arra mindig is igény lesz, a coin meg amíg nem vált ki valamit, mint gazdaságosabb metódus (főleg ha nem is törekszik erre) addig értelmetlen energiapazarlás. De az ember a pénzért sajnos elég sokat beáldoz.

  • maajsz

    senior tag

    válasz Reggie0 #60 üzenetére

    Ezt az érvelést nem tudom követni. Gépjárművek előtti időszakban az utazás szennyezése? Mintha azt mondanám a számítógépek előtti időszakban a coin bányászat káros hatása..
    Másrészt azt mondod ne utazzon hanem bringázzon, kvázi te korlátoznád a szórakozását, de ő ne korlátozza a (jelenleg nem sok eredményt felmutató) bányászatot?
    Amit meg kéne érteni, hogy pl míg a gépjárműhasználat teljes mértékben beépült a mai társadalmi életbe, mondhatni elengedhetetlen (nyilván mennek a próbálkozások a "zöldebbé" tételére), addig a coin az össz társadalmi életre nézve pontosan zéró értékkel bír, ha holnap összeomlik minden ugyanúgy megy tovább globálisan tekintve, max pár ember (még) belerokkan. Ennek fényében ha átlag embert látsz felháborodni azon, hogy van ez a kriptó dolog és küldi neki a metánt a légkörébe, valahol jogos, hisz csak azt látja sem neki sem a környezetének nem hajt hasznot vagy okoz fejlődést, csak károsít pár ember pénzhajhászata után.
    Itt nem feltétlen irigységről van szó, csak éppen arról ha egy modern világban társadalmilag és gazdaságilag hasznos/életképes tevékenységeknek kellene fennmaradni. Na már most ha a kriptó valójában kiváltaná pénzt jóval gazdaságosabb és energiatakarékosabb módon akkor minden oké lenne, de ha csak a kínai (meg a többi) tartja fent (az árfolyamot) energiát nem kímélve, hogy valami hatalmi pozíciót vagy egyéb dolgot nyerjen belőle, akkor az nem sokkal másabb mint amikor szellemvárosokat épít a gazdasági összeomlás elkerülésére vagy épp szemétszigeteket úsztat a tengerre..

  • maajsz

    senior tag

    válasz Reggie0 #62 üzenetére

    Ez így egy kicsit sarkalatos. Mondhatom akkor, hogy ezer éve nem hagyta el a faluhatárt és mégis megvolt? A mai hobbik nagy része (ha nem az egész életstílus) megköveteli hanem is az egyén, de más ember utazását, így kb már utazhat ő maga is, ha épp az a heppje. De ha azt nézed ebből milliók élnek meg, hatalmas cégek pörgetik vele országok gazdaságait, ami az ottani társadalmat működteti. Persze hogy van káros oldala, de ha a nyújtott értékéhez viszonyítod nem csak puszta környezet szennyezés.
    Ha a dohányzást veszed, te is azt mondod teljesen fölösleges és hogy értelmes ember nem szívja, vagy épp nem vesz műanyag zacskót vagy nem tudom, ennek logikájára más pedig mondhatja, hogy környezet kímélő ember nem bányászik. Abból még nem történt értelmes előrelépés, hogy ha azt mondtam a szomszéd gumit éget akkor én is, ergo ha van aki dohányzik én bányászok. Ez így oda vissza igaz.

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #60 üzenetére

    Nekem a coin bányászás is úgy tűnik,hogy olyan,hogy ha más csinálja,te miért ne....Hiszen Józsinak bejött.
    Már írtam a problémá(i)mat ezzel kapcsolatban.Neki állhatnék ismételten sorolni-fent tartva,hogy nem a technológiával van bajom-,de asszem felesleges lenne.Abban igazad lehet,hogy a környezetre gyakorolt hatása elenyésző lehet sok máshoz képest,de ettől még jelen van.Az arányaiban értékelhető tartalom,na az viszont nincs,vagy minimum még jelentéktelenebb,mint az a kevés energia,amit befektetnek az emberek...

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák