Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz V.Dave #48 üzenetére

    Számomra nem derül ki a tesztből (és a korábbi cikkből sem), hogy a virtu technológia konkrétan mit csinál a grafikus kártyával. Vajon csak teljesen idle-be teszi, vagy konkrétan fizikailag ki is kapcsolja (azaz elveszi az áramot)? A cikkekben ugyan többször is elhangzik a "kikapcsolás" szó, viszont a beillesztett slide-on csak annyi van, hogy "switching between built-in processor graphics and ...", ebből nekem nem következik, hogy ki is kapcsolná a videokártyát. Amíg nincs fizikailag kikapcsolva a videokártya, és áram alatt van a GPU, addig pörögni fognak a ventillátorok, és fogyasztás is lesz. Ezt konkrétan a tesztelő tudja megmondani, hogy lekapcsoltak-e a ventillátorok amikor csak az IGP dolgozott, vagy sem.

    A kártya teljes kikapcsolásának talán lenne értelme (a fogyasztás és a zaj szempontjából), viszont úgy tudom, hogy ez komoly problémákat vetne fel a rendszer működésével kapcsolatban. Egy működő hardvert nem lehet "csak úgy" eltávolítani a rendszerből minden következmény nélkül, akkor sem, ha éppen nincsen használatban. Még az USB-s adattárolókat is el kell távolítani szoftveresen, mielőtt kihúznánk. (Elvileg persze, van aki nem szokta, nekem viszont már ment tönkre pendrive úgy, hogy nem nyomtam előtte "eltávolítás"-t.)

    Nekem az a gyanúm, hogy ez a funkció nem kapcsolja ki, csak idle-be teszi a kártyát. Ebben az esetben semmi meglepő nincsen az eredményeken. Ahogy már többször is elhangzott a topikban, az újabb videokártyák fejlett power managementje már olyan szinten visszaveszi idle-ben a fogyasztást, hogy fogyasztás szempontjából ez a funkció teljesen értelmetlen. És mivel a ventillátorok is folyamatosan pörögni fognak amíg áram van a kártyában, a zaj szempontjából sincs semmi értelme. Persze ez csak akkor van így, ha a gyanúm igaznak bizonyul.

Új hozzászólás Aktív témák