Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    válasz sb #6 üzenetére

    Benézek oda is majd. Igen, áldozni fogok a tárhelyre, nem akarok a lakásomban többé semmilyen HDD-t meglátni. Kerül, amibe kerül. Teljesítmény viszont kellene. Anno nem volt rossz a mostani D525TUD-m, még mindig szolgál, de egy házivideó transzkódolásánál már elhasal, illetve a full alap RDP is nyögvenyelős. Egy sima Plex update 1 óra vele, hiába raktam 8 GB RAM-ot bele, CPU-t nem kompenzálja a több ram. :)

    A NAS az én olvasatomban nem egy szimpla hálózati fájl-elérést biztosító eszköz, de minden, ami tárhellyel kapcsolatos feladatot jelent, a DLNA-tól kezdve a repository-kig, a backuptól a (nem élő) munkakönytárakig minden. Web kiszolgáló, kripto tárca, stb. Egyik sem extrém igénybevétel, de azért jól látható, hogy nálam miért fogy el az Atom proci. Egy sima 4xxx APU nekem tökéletesen meg fog felelni több évre, tovább, mint az ATOM-os cucc, ami 10 éves. 10(!). :DDD

    A nagy venti pedig nem azért kell, mert terhelem ezerrel, hanem azért, mert észre sem akarom venni, hogy ott van. Forogjon alig (akár nem is mindig), halkan. Egy passzív (esélyesen SFX) tápot tervezek beletenni (mint amilyen pl. a Silverstoné). Ugyanez igaz a NAS házára is: azért kell a legkisebbeknél nagyobb, hogy a procit képes legyen teljesen csendben hűsen tartani. Ha egy 33x33x33-as dobozt kaphatnék, simán azt venném, akkor is, ha nem kellene akkora, mert rá/mellé úgy sem akarok tenni semmit a polcon, akkor meg már elegáns is egy kockát teljesen kitöltő kis masina. :)

    szerk.: ja és köszönöm, hogy ilyen részletesen reagáltál :R Ez a Sharkoon amúgy tetszik, néztem korábban, illetve kínai társait...

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák