Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jack@l

    veterán

    válasz lee56 #38 üzenetére

    A kérdés hogy mért pont a hsa-t kell eröltetni évek óta, ha egyszer ott van az opencl 2.0(meg készülőben a 2.1). Intel már tavaly óta támogatja a procijaiban, driverben.
    https://software.intel.com/en-us/forums/opencl/topic/531074

    HSA-ra meg amit találtam:
    - amd oldalán semmi, csak opencl-es letöltések a heterogenious szekcióban
    - egy eldugott github-os oldalt, ami a kaveri meg carizzo-hoz ad implementációt, csoda hogy megtaláltam

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • Fiery

    veterán

    válasz lee56 #38 üzenetére

    Az AMD motivaciojaval nincs semmi gond, csak szerintem egesz egyszeruen eltaktikaztak magukat. Eloszor felpattantak az OpenCL gyorsvonatra, csak aztan rajottek, hogy az a vonat nem megy sehova, csak az allomason pofog egy helyben. Aztan arrol kvazi leugrottak, es jott a HSA, gondoltak, majd ha sajat kezbe veszik a dolgot, akkor helyre tudjak rakni az OpenCL-t. Nemtom miert gondoltak ezt, amikor az OpenCL bukasanak is az iparagi szethuzas volt a fo oka. Nem volt alapvetoen az OpenCL-lel sem semmi gond, nem volt az eredendoen hulyeseg, papiron. Csak epp a gyakorlatban sokszor nem mukodik az, ami papiron mukodik. Gyakorlati buktatok, politika, az egyseges cel hianya, stb. stb. (lasd me'g Flash, Java netbankolas, stb, papiron mind nagyon jol neznek ki)

    Ugyanez a baj a HSA-val is: azt hitte az AMD, majd ok kitalalnak egy jobb OpenCL-t, amihez aztan mindenki csatlakozik. A baj az, hogy a mindenki minusz 3-5 ceg me'g mindig keves. Ha sikerul nekik a maradek nehany szereplot is bevonni, akkor abszolut nagyot gurithatnak a dologgal, de addig semmire nem jo az egesz. Es felek tole (sot, biztos vagyok benne), hogy a kimaradtak kozul pont az Intel es az nVIDIA sosem fog csatlakozni. Mar csak azert sem, mert azzal az AMD-t borzasztoan megerositenek. Az meg nekik nem erdekuk, me'g akkor sem, ha a megerosodott AMD me'g mindig gyengebb lenne, mint amilyen 2007 kornyeken volt mondjuk. Az Intel es az nVIDIA elobb all ossze, es talalnak ki egy sajat megoldast, mint hogy a HSA szekeret elkezdjek tolni... :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák