Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • captainnemo

    aktív tag

    válasz arn #59 üzenetére

    Megpróbálok válaszolni, első körben arra koncentrálva amire leginkább kíváncsi vagy.
    -plex tekintetében a shielddel nem volt gondom, tökéletesen működött, az apple tv-én az infuse használom lejátszónak, de plex szervert meghagytam. A pley klienssel is teljesen jól működik amúgy, ebben a tekintetben nem hinném lenne különbség a két készülék között
    -amazon prime-ra nem fizetek elő, nem használom, erről nem tudok nyilatkozni. A youtube-ot sem nézem, számomra az nem releváns műsorforrás

    Előre bocsátom, hogy nem volt igazán kényszerű okom lecserélni, mert a tv-m (LG webOS) vitte a streaming dolgokat rendesen (apple tv+, netfilx, hbo go), míg az offline tartalmakra a plex server+shield plex kliens páros teljesen jó volt. Azért cseréltem s shieldet err, mert kíváncsi voltam rá, és gyakorlatilag ráfizetés nélkül cseréltem, ugyanis a shield pro jóval drágább. Idegesítő volt az a streaming dolgokra alkalmatlannak találtam, tetszett az legyen minden egy készülékben egy felületről elérhető.

    A következő tapasztalataim vannak, ha össze kell őket hasonlítani:

    -a streaming források esetében amit nézek, a képminőség minden esetben jobb, de leginkább az apple tv+ esetében (nem csoda talán). Az LG tv-m képminősége (webOS), pariban van a apple tv-vel, egyedül az apple tv+ a jobb egy kicsivel talán itt is.
    -az egyik legidegesítőbb nvidia shield probléma, a külső programmal való képfrissítés váltás, nehézkes, lassú, sokszor kiesik a lejátszásból az adott anyag emiatt. Ez az apple tv-n tökéletesen megoldott, nem kell semmi külső szoftver, megy mindekadencia helyesen
    -a streamingen a lip sync csúszást nem tudtam megoldani, ezt apple tv-n meg meg lehet
    -a UI felület apple tv-n 4K HDR, és mindenhol, talán a HBO GO kivételével. Az LG-n is (webOS) szebb, mint az nvidia shielden, ahol mindkettőhöz képest gyengébb (igaz ez nem releváns dolog)

    Szerintem, a shield előnye az usb bemenetek, és a bitsream továbbított hang. Az apple tv, a hangot, többcsatornás LPCM 48kHz-re dekódolja, a dolby digital/atmos kivételével, de ez nálam nem okoz hallható minőségromlást.

Új hozzászólás Aktív témák