Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz TeeBee73 #2 üzenetére

    Amennyiben tudod, mit jelent a Platinum és a Titanium, akkor ilyet nem kérdezel...
    Ez nem egy hangzatos fantázianév, hanem egy minősítés fokozatai. Egy őstag, aki a tápokhoz kommentel, ezzel legyen már tisztában ! - főleg, hogy a dolog már vagy 20 éve jelenik meg tápos témakörben, csak mondjuk Gold és Bronze szinten.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz anaqer #36 üzenetére

    Nem, nem fogok semmit kifejteni. Éppen erre utaltam. Ha én 15+ éve tagja lennék egy számítástechnikával foglalkozó közösségnek és ilyen alap dolgot nem ismernék/tudnék, nem kérdezném meg itt, hanem előbb utánajárnék. Mi a következő szint, processzoros topicban megkérdezni, értem, amit írtok, de mi az az Intel és AMD ?

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Chp #28 üzenetére

    Neked is azt tudom javasolni, mint a kollégának: mielőtt idejössz tájékozatlanul és butaságokkal leégeted magad, olvass utána annak, amit nem tudsz. A táp hatásfoka a legjobb (legkisebb a vesztesége), amikor a terhelése 50%-os. Ez azt jelenti, hogy az 500 W-ot fogyasztó gamer konfigba 1000W-os tápot érdemes tenni, mert jelen esetben (Titánium) 96% a hatásfok. Magyarul 1000W-os tápot nem az 1000W-ot fogyasztó konfigba kell/érdemes venni.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Chp #42 üzenetére

    Nem tudom, mi a problémád, de a kirohanásod továbbra is értehetelen. Nekem van itthon ilyen minősítésű márkás tápom 460W-os teljesítménnyel. (szóval kb 200W-ot fogyasztó konfighoz ideális.) Milyen eltérő véleményről beszélünk ? Van akinek kellhet a 1000W, mert a konfigja 500-at fogyaszt, Neked pedig elérhető a 460-asig a kettő között bármi. Mit szeretnél ? 200W-os platina, vagy titán minősítésű tápot ? Szóval, most, hogy kifejtetted, a legtöbb konfig ~250W körül lehet teljes terhelésen, kérlek magyarázd el, azokba milyen tápegység kell. (ha már ennyire képben vagy a hatásfokról)

    Ui.: jééé, basszus. Rögtön itt egy kolléga (NandoXXL), akinek egy teljesen átlagos játékos konfigja 500W felett fogyaszt, tehát máris van célpontja ennek a brutálisan eltúlzott tápegységnek...

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Chp #51 üzenetére

    Ez megint hőzöngés, semmi más. Kiragadtad azt a részt, amire le tudtál csapni. Mi van a 460-as táppal, amely az általad említett átlagos konfigokhoz való, vagy a kérdésemmel, hogy Te mekkor teljesítményű 94%-os hatásfokú tápegységet tartanál "ideálisnak". Én példának írtam, hogy rögtön van piaca ennek a túlzó monstrumnak, Te pedig arányokról beszélsz. Nem az volt a kérdés, hány embernek van szüksége kilowattos tápegységre, hanem az, Te mekkora minőségi, "új fejlesztésű" tápot tartasz elfogadhatónak ? Most néztem, van már 450W Titanium minősítésű full passzív Seasonic is, szóval kérlek hadd lássak tisztán, mi a problémád ?

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Chp #53 üzenetére

    Én az első hsz-től fogva értelek, de úgy látom Te nem csak engem nem értesz, hanem magadat sem. Írtad most is és korábban is, hogy 200W fogyasztású átlagos konfig. Mondom, van hozzá JÓ táp. Én 2015-ben vettem, platina minősítésű és már van titán minősítésű is. Ha már 5 éve kapható olyan, ami a Te igényeidet és a felhasználók többségének igényét kielégíti, akkor Téged miért zavar, hogy ugyanezen gyártók gyártanak 2000W-os tápokat is (mert ilyen is van) Nem értem, miért rugózunk arányokon ? Van legalább kettő nagy nevű gyártó, aki kielégíti az igényeidet. Ha minden jó táp 750W-tól indulna, nem "vitatkoznánk" most itt, de a példáim után (amikről Te nem akarsz tudomást venni) fogalmam sincsen, mi a problémád...
    Mit szeretnél kolléga ! Ne beszéljünk már mellé, írd le egy mondatban milyen táp nem elérhető, amire szerinted igény van !

    Szerinem semmi szükség 1.6-os 4 hengeres autóknál nagyobbra, oszt Amerikában min 5 liter V8 az autók 60%-a. Én mégsem akadok ki, amikor bejelentenek egy újabb 6 literes V12-es Mercedes-t.

    (#55) -Skylake-
    Köszönöm Istenem !
    Más érti a dolgot és hasonlóan dekódolja az itt leírtakat, mint én tehát nem én vagyok az örült, aki az autópályán szemben halad a forgalommal.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz zooliii #63 üzenetére

    Ő nem is írta, hogy ilyen tápot szeretne... Ezt kérdeztem tőle többször, mi az, ami számára nem elérhető. 200W fogyasztású géphez van ilyen táp. 100W, vagy alacsonyabb fogyasztású gépnél pedig értelme sincsen beszélni róla, mert 6-10% -nyi hatásfok különbség ott lényegében semmi. Gold pedig emlékeim szerint abban a kategóriában is van, de alacsony fogyasztásnál a hatásfokot 1-2%-ért reszelni felesleges. (és esély sincsen rá, hogy a táp ára valaha megtérüljön) Ezért bosszant a kolléga, mert kirohan, hányni készül, de azt nem tudjuk, mi a gondja. Amikor az ember megpróbálja helyre tenni azok alapján, ami logikusan probléma lehet számára, akkor pedig vagdalózik és nem fogadja el. (a példa neki nem kell, Ő arányokról beszél, nem értjük meg és különben se akarjuk kioktatni, stb.)

    Ja és vesztett, különben reagált volna. Ha lenne ésszerú, elfogadható, támogatható magyarázata arra, mire utalt az első hozzászólásával, most leírta volna, hogy megcáfoljon bennünket. (és én szívesen látnám, elfogadnám, ha lenne ilyen, de nyilván nincsen)
    Az, hogy gyártanak túlzó dolgokat úgy, hogy közben olyat is gyártanak egyező technológiával, minőségben, amire nekem, vagy a többségnek szüksége van, nem szokatlan és nem illik rajta kiakadni és vesztes vitába keveredni. Teljesen jogos lenne a felháborodása, ha átlagos felhasználó nem tudna minőségi alkatrészekből épült, hatékony számára ideális tápegységet venni. De tud.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    Remek. 10 ember kellett, hogy kitalálja, mi lehet a kolléga problémája. Én az első hozzászólása óta értem, csak szerettem volna, ha konkrétan leírja, hogy elmondhassam, akkor sincsen igaza. (jelen esetben többen próbálták igazolni Őt, így nekik sem)
    Miért nagy teljesítményű a tápos hírekben szereplő tápegységek jelentős része ?
    Autóipari mérnök vagyok, olyan példákkal próbálom elmagyarázni.
    1 hiba Chepany részéről: megnyit egy Mercedes-ről szóló cikket és azt olvassa, az autó teljesítménye 400 LE. Mi a p..sa ! Nekem bőven elég lenne egy 150 LE-s autó, miért mindig 250+-tól indulnak ezekben a cikkekben a teljesítmények. Válasz: azért, mert már a márka sugallja, hogy milyen kategóriában vagy. Milyen ragadozók felségterületén, így irreális elvárás egy BMW, Audi, Daimler cikkben keresni a Te igényeidet. Seasonic, Superflower, Enermax...stb. kb ez a szint tápok világában.
    2 hiba: egy különleges jellemzőkkel bíró termékről beszélünk. Ezek a prémium kategóriában jelennek meg először, mert ott lehet elkérni a fejlesztésre költött jelentős összeg felárát, mivel ott nagyobb az árrés.
    Pl.: xenon lámpa: 1999-ben egy 3 millótól induló OPEL Astra G-be lehetett xenon-t kérni, de a rendszer maga 10 évvel korábban a BMW 7-esben mutatkozott be. Ott lehetett elkérni érte a felárat.
    Na mármost. Mit lehet reszelni egy olyan viszonylag egyszerű dolgon, mint egy táp, hogy értékesebb legyen? (lehet aranyból csinálni a házát, de az funkcionalításban nem javít)
    - jobb tervezés
    - márkás, drága alkatrészek
    - aranyozott csatlakozók
    - megbízható védelmek
    - magas hatásfok
    - stb.
    Ezek mind olyanok, mint a xenon, a motoros bőr ülés, stb. Mibe teszem bele, a zászlóshajóba, vagy a Suzuki Switbe ? - ahol sem igény, sem fizetőképes vevő nincsen rá.
    3. hiba. Miért nem teszi ezt elérhetővé minden szinten ? Mert baromság. Egyrészt a saját prémiumságát degradálja le, másrészt a know-how-t, a drága alkatrészt a 300W-osba is bele kellene tenni, de nem fogják abban a kategóriában megvenni. (a 300-as és 1000-es tápot legyártani majdnem ugyanannyiba kerül, de a nagyobbért sokkal többet lehet kérni, így több a haszon)
    Remélem jobban érthető. Ennek van hírértéke. Itt vannak újítások, amelyekből később alacsonyabb osztályok is profitálnak. (ha a prémium kategóriában kifizették a tervezés költségeit)
    Te olvasnál olyan cikket, hogy megjelent egy újabb, 12 egy tucat FSP Silver 300W tápegység ? A Totalcaron a 100 milliós Bentley, vagy a 4 milliós Dacia cikkje jelent számodra több érdekességet ? Kategóriák ! A prémium kategóriának kiváltságai vannak.
    Másrészt semmi értelme 150e Ft-os 70-100W-ot fogyasztó gépbe ilyen tápnak. Egyszerűen nem éri meg.
    Szóval azt kell megértened, ha minőségi 10-12 év garival rendelkező, magas hatásfokú tápot akarsz, az drága lesz, teljesen mindegy milyen teljesítményű. Ha ezt elfogadod, akkor meg nincsen miről beszélni, mert a hatásfoka 10%-os terhelésen is ennek lesz a legjobb. (és ismét leírom sokak után én is: kapható 400W körüli szinten legalább 2 gyártótól - hogy miért nem fordított az arány, azt megpróbáltam feljebb kifejteni)

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Chp #88 üzenetére

    Nem is kell, én eddig is értettem, hol van a kutya elásva. Úgy gondolom, Te nem akarsz, 40+ e Ft-ért tápot venni, mert ha akarnál, mindegy lenne, hogy az éppen 450W, vagy 300 vagy akár 1000. Azt leírtam miért nem tud kevesebb lenni. Még 10 év és lehet hogy FSP v. be quiet kategóriában lesz 300W-os platina 20-25 között. Addig meg van goldban, v. bronzban.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Chp #90 üzenetére

    Ennyi. Itt kellett volna kezdeni 1 nappal ezelőtt... Nincsen vita, sértődés, kioktatás, félreértés, stb. Én azért erőlködtem, mert átéltem. Elhatároztam, hogy veszek egy igazán jó, hatékony, fanless, sok év garanciás prémium tápot. Nem volt szükségem a 460-asra, de az volt. Az 5 éve 42 e Ft volt, de ha lett volna mondjuk 350W-os 39-ezerért, akkor is a 460-ast választom. Azt pedig tudjuk, hogy attól, hogy mondjuk 300W-os, nem lesz 28e.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Chp #92 üzenetére

    Nekem kettő gépem van, mindegyik teljesen fanless. Az egyikben van a Seasonic 460 és CPU-n egy Nofan 95C. A másik gépem egy mini ITX, amelyben szintén egy Intel i7 van és a CPU-t a ház hűti. (Akasa Euler S - kb. mint egy autókban használt erősítő). Ezt a konfigot 5 éve kikapcsolás nélkül egy 120W-os "tégla" egy ACER NAS gyári tápja, egy Li-Shin adapter viszi. (de van egy DELL 150W-os laptop tápegységem is tartalékba hozzá) Rettegtem, amikor rábíztam, mert a gép értéke az összeszereléskor kb. 500e Ft volt, az adapter pedig egy "ismeretlen" kínai. Akkor ezt a fajta tápot használtuk éveken keresztül a munkahelyemen és nem volt gond velük, így ez lett. Hamar szereztem egy márkás tápot (DELL), de azt tudni kell, ezeket is ilyen kínai cégek gyártják. (a DELL pl. DELTA). Közben maradt a Li-Shin és mint említettem, 5 éve csak akkor állt, ha áramszünet, vagy nagy vihar volt.

Új hozzászólás Aktív témák