Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • copin

    őstag

    válasz Karma #36 üzenetére

    Az S60-as telefonoknál kikapcsolva is működik az RFCOMM? Azért kérdezem, mert ez nem valami különleges dolog, de valami miatt csak kiemelted az S60-at. Remélem van olyan program, ami ezen keresztűl szinkronizál, mert találtam valami bejegyzésre vonatkozó limitet az OBEX-nél. Nem tudom nálad kijött-e, hogy egy bizonyos bejegyzés szám felett nem szinkronizál (nem fejezi be). Lehet hogy egyedi eset (esetleg a régi verzió az oka).

    sheratan Akkor úgy kéne megoldani, hogy csak a mobilról küldött mail-t lehessen fogadni és a küldő fizeti a fogadó letöltésének árát is, ha (magyar) hálózaton kívülre megy.
    Így senki sem veszít semmit, igaz ilyenkor nem fognak feltölteni túl nagy fájlokat, de mindenképp volt valami előrelépés.

    [ Szerkesztve ]

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Karma #64 üzenetére

    "Javaslom tedd ezt meg Te is. Az S60 világ életében nyílt platform volt, ergó szabadon írhatóak rá alkalmazások (Symbian-alapú ellenpélda: MOAP).
    A Symbian Foundation a nyílt forráskódot hozza majd."

    Én is ezt írtam, ha félreérthető volt, akkor elnézést, de a dátumból ki lehetett volna mindenképp találni, hogy erről beszélek.

    ----

    "Biztos megkapod, csak nem tudod majd megnézni egyből, mert vmi linket kapsz. "

    Ha a linket megkapom, miért ne tudnám megnézni?
    De egyébként erről mindig kolléganőm jut eszembe, aki horvátországi nyaralásáról küldött nyáron MMS-t az édesanyjának, amit az kis késéssel következő év januárjában meg is kapott :)

    ----

    "De azokra legalább java programokat lehet felrakni, az iphone-ra azt se lehetett."

    Ez igaz, az Apple is követte a Google elképzeléseit, hogy mindennek a neten kellene lennie, ezért a WEB-es alkalmazásokat favorizálták az első készüléken.
    Valóban nem volt jó ötlet.
    De ne felejtsük el, hogy ugyanazon a készüléken most majd 10 ezer natív alkalmazás futtatható már, melyik zárt platformmal megjelenő készülékről lehet még ugyanezt elmondani?

    ----

    "Talán inkább azért hátráltak ki az UIQ-ból, mert pont nem várakozó állásponton van az az egy cég, amelyik kihátrált."

    Hát a csődközeli és szétválási állapot valóban nevezhető nem várakozó álláspontnak, ez tény. :)

    A Motorola és a Sony Ericsson egyébként sem nevezhető egy cégnek :)

    ----

    "emailben? azt mégis hogy csinálod? tudod, emailnél nem tudod megdni a barátod mac címét, hogy oda küldje. és mint említettem nincs access point a közelben. szóval?"

    Mobil internetről, 3G-ről, edge-ről még nem hallottál?
    Tudod, ha legális forrásból van iPhone-od, akkor alapból ott figyel hozzá a net, mert az előfizetésben benne van. Tudod abban, amit igazából a telefonért fizetsz és a szolgáltatások valójában ingyenesek :)

    ----

    "mms alapból be van állítva az összes létező szolgáltatótól származó telefonon. "

    Vagy nem, de ha függetlenül vásárolta, akkor még nagyobb esély van rá. Tudod a mobil használók igen jelentős részének fogalma sincs róla, hogy mi az az MMS, BT stb. mert főként telefonálásra használja a telefont.

    ----

    "ha te pedig komolyan abban a tudatban élsz, hogy 30ezret fizettél érte, kár veled vitatkozni. ilyet csak nagyon naív és beszűkültagyú ember gondolhat, de ennyire hülye te sem lehetsz"

    Persze, te már csak tudod, gondolom Te csak papírnehezéknek, vagy videójátéknak használod a mobilod, de vannak aki beszélnek is rajta.
    De ha valakinek az Ikon csomag előtt 16 rugó volt a számlája mobilnet nélkül és most ugyanazokkal a szokásokkal 2 GB mobilnetes csomaggal 10 ezer marad, annak biza 30 ezer az az iPhone, még ha te lehülyézed (és ezzel magadat minősíted), vagy ha akár fejre állsz, akkor is. :W

    "hát ez aztán igazán széleslátókörű látásmód, erre joggal lehetsz büszke."

    Hát a "széleslátókörű látásmód"-ra (de szép szóösszetétel, legyél rá büszke :) ) te sem panaszkodhatsz túl sokat :))

    ----

    " az iphone nem volt soha open platformnak mondva."

    Dehogynem, az SDK kiadása után már az.

    "a smartphone elnevezésnek éppen ez az alapfeltétele, márpedig az iphone alapból ilyen néven jelent meg."

    Ha jól emlékszem amikor bemutatta az első generációst, akkor Jobs azzal kezdte, hogy az iPhone NEM smartphone.

    Egyébként, rá tudsz keresni. Az eredetileg bemutatott készüléket igencsak élesen bíráltam én is, de éppen a folyamatos és gyors fejlődése győzött meg, hogy vegyek egyet kipróbálásra, aztán pár hét után nem ezt adtam el, hanem az e90-est, de nagyon sok embert ismerek, akik szintén Symbian-ról, WinMo-ról léptek át erre a platformra és mégis elégedetten használják.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák