Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VirsLee

    őstag

    válasz MongolZ #71 üzenetére

    A tények elferdítése a probléma. A 7870k nem 54e a 4670k pedig nem 56e forint. Az, hogy valaki valamikor tudott ilyen áron szerezni processzort az nem azt jelenti, hogy ennyiért beszerezhető. Volt azóta egy erőteljes dollár erősödés... Az első most 44e forint, a második pedig 77e forint, szóval teljesen más fényben tűnik fel az összehasonlítás, ha a két processzor között nem 2e forint van, hanem 33e. Ezt gondolom Te sem vonod kétségbe. Szóval olyan kijelentést tenni, hogy "A lényeg az, hogy ezért az árért ez a proci csak egy vásárlói fogyasztói IQ-teszt." szerintem egy kicsit erős. ~75%-kal drágább az intel. Senkit nem zavar ha azt mondja valaki, hogy az 1.0-s suzukinál gyorsabb az 1.6-os twin spark alfa, csak árban is meg van az a különbség, ami teljesítményben :) Egy mai processzor értékelésénél nem elég figyelembe venni a CPU teljesítményt, számít mellette a GPU, fogyasztás és az ár is. Ebből kettőben az intel jobb, kettőben az amd.

  • katt777

    félisten

    válasz MongolZ #68 üzenetére

    PCX-en, tavaly januárban. :P Értelemszerűen hülyeség, amiket erről írtál. Akkor az i7-4790K volt 78k. Az alaplapom is 15-20k-val drágább már. :C

    NEM ÉN hasonlítottam a 6800K-val, hanem azok, akik nem értették, mit írtam. CPU teljesítményben kb. ugyanott van, ezért írtam, és a 6800K is gond és túlmelegedés nélkül szaladt 4.8GHz-en, tehát qrwa nagyot alkottak a forrasztással. :DDD De ismerősnek 7850K-s konfigot építettem, az sem melegedett, 4.5GHz-en (nem volt idő finomítani, csak belőttem és telszteltem) stress teszt alatt 70°C-ot sem érte el egy 8k-s hűtő alatt.

    Arról sztem nem én tehetek, hogy az AMD csúcs processzora ugyanazt tudja ma, mint a 2 év előtti. Így tényleg nem érdemes cserélni, ez igaz, de ha egy erős (akár AMD) VGA-t akarsz, már megszívtad.

    A cikk írásának pillanatában nem találtam 54k alatt 7870K-t. Nyilván mind2 procit beárazza a piac. :DDD Ha 35-re lemenne, csóró piacon már jó választás lehetne, de 43k-t nekem nem ér.

    Ha nem tűnt volna fel, a hétvégén 10%-kal megdrágítottak mindent, pedig ennyit nem rohadt a Ft, ráadásul uborkaszezon van. Múlt héten 445k-ért nézett laptop tegnap 479k volt pl.

    Amióta Mo. egyre jobban teljesít, egyre értékesebb lesz minden használt PC. :C

    Kronos3000: Mert AMD-seknek ennyire 1xűek az elképzeléseik a valóságról (VGA-topicokban a legrosszabb). Összehasonlítom egy Intellel, amely abban a pillanatban ugyanannyiba kerül csak sokkal erősebb, és máris AMD-ellenes vagyok, miközben nekem is voltak AMD-s konfigjaim, tehát ismerem őket, ahogy az Intelről is pontosan tudom, milyen szar a kupakolásuk, de Inteles még sosem mondta, hogy ezzel szidom a cég termékeit.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • sb

    veterán

    válasz MongolZ #80 üzenetére

    Nem mintha igaza lenne, de én nem csak a proci árát nézném. Épp fentebb taglaltuk, hogy ha csendes gépet akarsz akkor hűtés gond nincs egy bizonyos szintig. Mondjuk 90-100W TDP-ig. De mondjuk egy húzott FX mellett arra is lehet költeni... Vagy fordítva: Egy i3-ra se kell olyan cucc ami egy 100W-os procira. Plussz egyéb komponensek...

    Ettől még k* drágák az Intel procik. (Meg 1-2 AMD is, de ez más tészta). Én is csak használtan vettem/venném. Mondjuk úgy a 4-5 éves i5 35k-ért elég jó vétel volt. Azzal szemben mondjuk erősebb/olcsóbb már nem nagyon van.

Új hozzászólás Aktív témák