Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz stratova #14 üzenetére

    Emlékeim szerint teszt alapján a 8800P is erősen visszavett az órajelekből 15W-on, egyedi terhelésnél is, nemhogy cpu+gpu esetén. Szerintem ezen csiszoltak, amennyire látszik, talán nem is keveset. De ettől még fullos kifutásra tuti kevés a 15W. Talán a 35W-ba már belefér a BR, az elődnek szvsz ez sem lenne elég.
    Mobilban ráadásul mindkét gyártónál van a TDP-nél jóval nagyobb short turbo TDP range is. (i5-3317-en pl. meglepődtem, 17W TDP mellé 28W a turbo TDP)

    Asztaliban meg 35-65W között jobb lehet a kombinált terhelés plussz mehet nagyobb órajel is a hatékonyabb energiagazdálkodás (=agresszívebb turbo?) kapcsán.
    Szerintem nem lesz ez rossz. 15W-ból ez elég erős produkció... asztalin meg ugyanúgy sokkal nagyobb (és persze némileg erősebb) 50-60W TDP-s i3-akkal kell versenyeznie. Intel oldalon sincs azért arányban 1-2 szintetikus teszt alapján egy 15W 2c4t i5/i7 vs 55W 2c4t i3. Ezek alapján mindkét szegmensben közel lehet a BR.

    Egyébként az a gond, hogy azt sem tudjuk pontosan mennyi időre, milyen órajel és milyen TDP mellett aktív.
    Az adatlapokon az említett turbo TDP sincs részletezve. Ráadásul a bedobott kombinált tesztekből sem lehet visszahámozni egyértelműen a cpu-gpu páros terhelését. Egy CB nyilván rendben van.

Új hozzászólás Aktív témák