Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Taragas #7 üzenetére

    Szerintem csak akkor lesz mindenképpen szükség új tokozásra, ha áttérnek DDR4-re és/vagy 2-nél több csatornás memóriavezérlőre. Az PCIe 2.0-ról 3.0-ra váltás miatt esetleg, de szerintem ehhez sem kell feltétlenül új foglalat, legfeljebb új alaplap, ha a meglévő kialakítása nem 3.0 kompatibilis.

    (#8) core2: "Jellemzően nem a videókódolás lesz az erőssége, mer ott sebeségben az inteleket az életben nem lehet megfogni"

    Miről beszélsz!? Ilyen sokszálasított feladatokban, mint pl. a videókódolás éppen, hogy már a FX 8150 is programtól függően közel vagy egálban van az i7 2600K-val!

    Másrészt a Trinityben az SB-hez és IB-hez hasonlóan van hw-es videó enkóder is (vélhetően azoknál szélesebb körű támogatással).

    (#29) djculture: "A nagy integrációval megyünk vissza a középkorba kb. Lesz olyan progi ami csak komplett rendszerű amd-n fog menni."

    Na de az a progi olyasmiket fog tudni, amit a mai rendszerekkel nem tudhatna! Ezt kellene felfogni.

    Amúgy szerintem lesz átjárás a platformok között. Akár erre szolgáló külön driverrel, akár úgy, hogy a programok támogatják mindet. Az Intel rendszerek (belátható időn belül) a mennyiségükkel, az AMD-sek és az nvidiások pedig a teljesítményükkel érik majd el, hogy a programok fejlesztői nem engedhetik majd meg maguknak, hogy ne így legyen. Néhány kivétel lehet esetleg.

    (#40): "Ja azután bármi szaggat mert gyenge a beépített megjelenítő akkor lehet másik apu-t venni."

    Tévedés! Jódarabig lesznek még dGPU-k! Ameddig csak elégséges igény lesz rájuk (ami szerintem még évek, mert még bőven van hová fejlődnie a grafikának, amit integrálttal nem tudnak biztosítani), csak már nem egészen úgy fog becsatlakozni a rendszerbe, mint eddig (elavult, rugalmatlan módon!). Lásd cikk 3. oldal utolsó előtti bekeztés!

    "Ha a proci része gyenge akkor is lehet cserélni az apu-t kompletten megint csak."

    És? Ha kevés a proci, most is cserélni kell. Árban ez nem fog számítani, ha már csak APU lesz a piacon (az árban az anyagköltség harmadlagos szempont).

    "Magyarán aki játszani akar normálisan az megveheti a legnagyobb modellt."

    A fentiekből már talán látod, hogy ez nem így van.

    (#49) Móci: Az kicsit odébb van még... Ez a mostani, hogy elmennek a játékok egy Llanón, csak átmeneti állapot. Hamarosan jönnek az új konzolok, többszörös teljesítménnyel, az onnan portolt (vagy hasonló igényeket kielégíteni széndékozó PC-s) játékoknak kell majd a "kakaó". Csak az egész már egy modernebb rendszerben megy majd.

    [ Módosította: Oliverda ]

  • Segal

    veterán

    válasz Taragas #67 üzenetére

    Köszi erre lettem volna kiváncsi akkor mégis csak intelt alapot érdemes kiépíteni mert a terv a 3 év utánna vagy az akkor bejelentett új tervezésű 14 nanós intel lesz tervbevéve vagy ha az arm nagyon bevadul akkor max az. Sajnos az amd-ről már letettem proci fronton kb tizen évig az ő megoldásukat használtam de 2006-ba nagyot hibáztam amikor nem az intelt választottam.

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Új hozzászólás Aktív témák