Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz access_denied #20 üzenetére

    "A szolgáltatott minőség meghatározása kellően szubjektív, mint ahogy a felhasználásból adódó igények is."

    Értem, akkor ha valakinek az igényeibe pont egy MFT gép, illetve rendszer talál bele, akkor miért vita tárgya, hogy életképes-e a rendszer? Úgy általában véve a nem tükrös gépek a piac negyedét, lassacskán harmadát teszik ki, ez már azért tényező, ha életképességről beszélünk. Ekkora tortaszeleten nagyvállalatok élnek meg és fotósok milliói hobbifotóznak meg dolgoznak elégedetten.

    "Mivel m4/3-ban nem vagyok jártas"

    De lefikázni tudod. :)

    "Azután majd lehet az objektívek által szolgáltatott képminőségről beszélgetni"

    De miért csak azután? Szerintem az ár nem vonatkoztatható el a képminőségtől. Persze lehet én vagyok fordítva bekötve, de én nem azt nézem, hogy kapok-e valamit a pénzemért, hanem azt, hogy mit kapok érte.

    "Pl. MFT teleobjektíveket alig találtam"

    Pedig a listában is van egy tucatnyi, de tény, hogy ebben a Canon-Nikon verhetetlen. Csak ha ennél jobb objektíveket akarsz Canon-Nikon vázra, akkor ott is horror áron megy minden. A profi sport és madárfotózás még biztosan sok évig jellemzően DSLR terület marad, már csak az a kérdés, hogy aki nem fotóz ilyeneket, azokat kell-e érdekelje.

    BTW nem vagyok hittérítő, én használok még DSLR-t is. Nálam csak az veri ki olykor a biztosítékot, mikor úgy megy a fikázás, hogy valaki bevallottan nem ismeri azt, amit lefikáz.

Új hozzászólás Aktív témák