Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fabianus

    tag

    válasz Füleske #74 üzenetére

    Nem a cég. És nincs ezzel semmi baj, ahogy a reklámokkal sem, ahogy a felhasználók pozitív vagy negatív véleményével sem attól függetlenül, hogy az érintett cég milyen marketing PR stratégiát vagy tevékenységet folytat.

  • tomcat78

    őstag

    válasz Füleske #74 üzenetére

    Nem a reklámok hamis világa... Pont ez a bajom. Akár a linkelt Leaf reklámmal is. De lehet még gyöngyszemeket találni. De ennél egyszerűbben nem tudom elmagyarázni, hogy az elektromos autó, mint termék miért bassza a csőröm. Nem az elektromos autózás maga. Hanem ahogy sok esetben a gyártók tálalják.
    Én emlékeim szerint nem írtam olyat, hogy az elektromos autózás vagy hajtás maga rossz dolog lenne. Ahogy tolva van- pont a reklámok- ami népbutítás sok esetben. Nincs elektromos autóm, így az érintett fórumok hidegen hagynak. Ennek simán csak annyi az oka, hogy még nem gyártották le azt a verdát, ami nekem megfelelne. Pedig mivel megyek évi kb 70ezer km-t nem hagyna hidegen, hogy mennyi a fenntartása. Így marad a nagy benzines, kis diesel meg még egy kisebb benzines (az motor). Van itthon 5000 ccm a láncfűrészt, fűnyírót, fűkaszát nem számítva. Ebből értelmes elektromos alternatíva max a fűnyíróra lenne. De cirka 100m hosszabító kéne hozzá, ami némiképp megbonyolítaná a dolgot. A többire elektromosban meg csak a játék kategória létezik. Akksisban meg egyenesen vicc.... Amit tudok akksisban használok, de pont a robbanómotoros szerszámokra nem igazán van értelmes kategória. Ezt pusztán azért ecsetelem, mert nekem adott esetben rohadtúl nem mindegy, hogy egy szerszám mennyire mobilis. Értsd jól: elég sokat alpinozom, tetőkön rohangálok, fát vágok, stb. A mobilis alatt értem, hogy mondjuk ne kelljen még a köteleken kívül hosszabítóval is baszakodni. De érdekes módon- amellett, hogy cégek PR kiadványait megnéztem, ami kb a reklámnak megfeleltethető- mégsem láttam olyat, hogy az akksis láncfűrész (mert van, épp csak szart nem ér hobby felhasználáson túl) használatával bárki, bármilyen állatot megmentene.
    Igen, baromi fontosnak tartom a környezetvédelmet. Hegyeket, sziklákat, erdőket. Reklámok nélkül teszek meg olyasmit, amire más szarik. Pedig rengeteg dologra fel lehetne hívni az emberek figyelmét! De ugye abba nincs üzlet.... Ahogy a kolléga is írta. Meg ahogy már írtam: a társadalmat kéne első körben megreformálni. Az autó egy pici lépés, de ha a többivel nem foglalkozunk pont semmit nem ér. Nem tudom létezik e, de szerintem nem: Miért nem adnak mondjuk passzív házak építésére támogatást? Miért nem reklámozzák, hogy azzal is tehetsz a környezetedért? Vagy ha már autó: Szállj ki, és nyisd ki a kaput, garázsajtót.... És ezt a végtelenségig lehetne sorolni.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák